Po kliknięciu relacja i komplet wyników z Moskwy.

Mocno obsadzona i naszpikowana talentami rosyjskiej sceny październikowa gala Absolute Championship Berkut 24: Grand Prix Final w Moskwie nie zawiodła. Na trzynaście pojedynków tylko pięć zakończyło się decyzjami, a kibice nie mogli narzekać na nudę. Nie brakowało widowiskowych nokautów.

Natomiast wiele do życzenia pozostawił dzisiejszy występ Polaków. Już na początku nie układało się po myśli Naszych. Najlepszy polski muszy Marcin Lasota (MMA 9-2, 1. w Rankingu PL) przegrał z Brazylijczykiem Isaakiem Pimentelem (MMA 15-5) już w pierwszej rundzie. Czarny pas BJJ z Rio de Janeiro nie pochwalił się swoimi umiejętnościami parterowymi, a dla odmiany zaprezentował celne i silne kopnięcia. Brazylijczyk frontalnym kopnięciem na wątrobę zastopował popularnego „BJ-a”. Czwarty w naszym rankingu wagi lekkiej – Adrian Zieliński (MMA 14-4, 4. w Rankingu PL) nie potrafił znaleźć sposobu na Rosjanina Andrey’a Koshkina (MMA 14-4) i został wypunktowany przez tego solidnego kickboksera na przestrzeni trzech rund. Honor polskiej ekipy uratował były mistrz KSW w kategorii półśredniej, Aslambek Saidov (MMA 17-4, 3. w Rankingu PL). Zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn w swoim debiucie na rosyjskiej ziemi i równocześnie w klatce organizacji ACB dopisał do rekordu łatwą wygraną nad czarnym pasem BJJ, Brazylijczykiem Samuelem Quito (MMA 12-5). Saidov prawym hakiem i siedmioma uderzeniami młotkowymi zdemolował przeciwnika już na początku pierwszej odsłony. Apogeum stanowił pojedynek ciężkiego Michała Andryszaka (MMA 14-6, 8.w Rankingu PL) w finale Grand Prix ACB. Szczęka „Longera” została brutalnie zweryfikowana przez Salimgireya Rasulova (MMA 14-6). Dagestańczyk kombinacją prawy – lewy sierpowy odciął zawodnika Ankos Zapasy Poznań. Uderzenia w parterze były już tylko formalnością. Pojedynek trwał zaledwie 25 sekund!

W pozostałych pojedynkach bardzo dobrze spisali się Czeczeni przygotowujący się do walk w olsztyńskim Arrachionie. Były mistrz M-1, Czeczen Dzhambulat Kurbanov (MMA 8-1-1) pewnie wypunktował podopiecznego legendarnego duetu Voronov – Michkov, Rosjanina Alexandra Chernova (MMA 5-4). Utalentowany piórkowy, 20-letni Yusuf Raisov (MMA 7-0) hakiem na wątrobę znokautował Greka Giorgosa Paschalidisa (MMA 5-2). Jedynie z trójki trenującej w Polsce „wyłamał się” piórkowy Abdul-Rakhman Temirov (MMA 8-1). Czeczen musiał skapitulować pod duszeniem gilotynowym Dagestańczyka Zabita Magomedsharipova (MMA 10-2). W walce otwarcia Czerkieska Zaira Dyshekova (MMA 2-2) – kojarzona z pojedynku z Izabelą Badurek podczas ACB 13 w Płocku – po wyrównanej rywalizacji uległa większościową decyzją Fince Eevie Siiskonen (MMA 4-3). Komplet rezultatów:

Walka wieczoru:

66 kg: Zabit Magomedsharipov pok. Abdul-Rakhmana Temirova przez poddanie (gilotyna), runda 1, 4:16. (Alexander Sidorin)

Karta główna:

Open: Salimgirey Rasulov pok. Michała Andryszaka przez TKO (prawy – lewy sierpowy i uderzenia w parterze), runda 1, 0:25. (Sergey Pilikhovskiy)
77 kg: Aslambek Saidov pok. Samuela Quito przez TKO (prawy sierpowy i młotki w parterze), runda 1, 1:28. (Sergey Pilikhovskiy)
61 kg: Petr Yan pok. Murada Kalamova przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Sergey Pilikhovskiy)
93 kg: Muslim Makhmudov pok. Khuseina Kushagova przez techniczne poddanie (gilotyna), runda 1, 2:33. (Alexander Sidorin)

Karta wstępna:

70 kg: Andrey Koshkin pok. Adriana Zielińskiego przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Alexander Sidorin)
66 kg: Yusuf Raisov pok. Giorgosa Paschalidisa przez TKO (lewy hak na korpus), runda 1, 1:10. (Alexander Sidorin)
70 kg: Dzhambulat Kurbanov pok. Alexandra Chernova przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Sergey Pilikhovskiy)
61 kg: Evgeniy Lazukov pok. Filipa Macka przez poddanie (gilotyna), runda 2, 3:42. (Sergey Pilikhovskiy)
61 kg: Magomed Magomedov pok. Bruno Diasa przez jednogłośną decyzję, runda 3, 5:00. (Sergey Pilikhovskiy)
70 kg: Eddy Ellis pok. Evgeniy’a Lakhina przez poddanie (gilotyna), runda 2, 3:18. (Alexander Sidorin)
57 kg: Isaac Pimentel pok. Marcina Lasotę przez TKO (kopnięcie frontalne na wątrobę), runda 1, 1:29. (Alexander Sidorin)
62 kg: Eeva Siiskonen pok. Zairę Dyshekovą przez większościową decyzję, runda 3, 5:00. (Alexander Sidorin)

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.