Artur Sowiński

Dzięki zakończonemu niedawno AMA (Ask Me Anything) z Arturem Sowińskim mogliśmy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat mistrza KSW, oraz poznać jego opinie na wiele tematów.

Sowiński (MMA 16-7-2, #1 w rankingu MMAROCKS) został zapytany m.in. o to, który zawodnik jest według niego najbardziej przereklamowany. Jako przykład takiego sportowca wskazał na Mariusza Pudzianowskiego, zaznaczając jednak, że darzy byłego  strong-mana szacunkiem za osiągnięcia oraz promocję MMA.

Hmm, zależy pod jakim kątem rozpatrujemy termin „przereklamowany”. Jeśli oceniamy pod względem „zarabiana $, a umiejętności”, to na naszym podwórku chyba Pudzian jest faworytem. Ale trzeba pamiętać, że to dla niego ludzie przychodzą na gale, a więc dla organizatorów gal MMA Pudzian nie będzie „przereklamowany” – wręcz przeciwnie.

Po naleganiach użytkowników Artur uściślił swą wypowiedź, dodając:

Bardzo szanuję “Pudziana”, ale to się ma nijak do tego, że uważam, iż bym go pokonał w walce. Nie rozumiem tej logiki, typu: szacunek = uznanie kogoś za bardzo dobrego zawodnika MMA.To tak nie działa, a już na pewno nie w przypadku Pudzianowskiego. Szanuję go za to, co osiągnął jako sportowiec. Szanuję i jestem mu wdzięczny za to, że przyciągnął zwykłego Kowalskiego przed ekrany, by oglądał KSW. Szanuję to, że próbuje swoich sił w nowej dla siebie dyscyplinie, i mimo porażek dalej podąża obraną przez siebie drogą. Ale nie zmienia to faktu, że uważam jego “skille” za bardzo, bardzo przeciętne – i jestem przekonany, że bym go pokonał.

W kontekście walki z Mariuszem Pudzianowskim “Kornik” został również zagadnięty o hipotetyczne starcie z Borysem Mańkowskim, na co z humorem odpowiedział:

Walka z Pudzianem w limicie -120kg – oj tak!
Walka z Borysem w -77kg – oj nie!
Nie miałbym za dużych szans w pojedynku z Borysem… ale z “Pudzianem” wiem, że wygrałbym tę walkę.

Podczas trwania AMA nie zabrakło także pytania o ocenę pechowych starć z Anzorem Azhievem, które Artur ocenił jako te, które zastopowały jego karierę.

Wspominam je tak, że moja kariera mogłaby się już wcześniej rozwinąć, gdyby nie te głupie zakończenia. Był to okres, który totalnie nic mi nie dał, i dlatego też może nie “jara” mnie trzecia walka.

Pojawił się także wątek walki z Marcinem Wrzoskiem, który Sowiński skwotwał stwierdzeniem, iż jest od “Zombiaka” lepszy w każdej płaszczyźnie walki. Co ciekawe, w temacie z pytaniami pojawił się sam Wrzosek (uczestnik poprzedniego AMA na naszym forum) i rzucił w kierunku Sowińskiego krótkie:

Bardzo politycznie poprawna odpowiedz. Przyjdzie czas, to to sprawdzimy, i się ponap*******my:)

Trwające kilka dni odpytywanie fightera Silesian Cage Club cieszyło się ogromną popularnością, a jego zapis można prześledzić na naszym forum, Cohones.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

3 KOMENTARZE

  1. Ten znow zaczyna, jakim cudem on wgl jest #1 w rankingu I na jakiej podstawie on mysli ze ma wgl szanse z Pudzianem bo pomysl ze go pokona to poprostu urojenia 🙂

  2. Nie jara go 3 walka z Anzorem bo doskonale wie ze znow by został dojechany.

  3. W tej chwili Wojtas to zdaje sie ze jestes spiacy i nie myslisz trzeźwo:) No ale tak, janusz logic – Koike zlozy Anzora, Kornik Koikego wiec juz wiesz kto wygra – true story.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.