Artur Sowiński (MMA 19-11, 2NC) wraca do klatki KSW! Na gliwickiej gali popularny „Kornik” zmierzy się z Viniciusem Bohrerem (MMA 16-7).

Brazylijczyk polskim fanom znany jest z występu na KSW 46. W grudniu zeszłego roku mierzył się z Roberto Soldicem (MMA 17-3). Walki tej nie może wspominać najlepiej. Mistrz wagi półśredniej dominował go przez całą pierwszą rundę, a na 30 sekund przed gongiem kończącym pierwszą odsłonę, brutalnie znokautował lewym sierpem.

– WIDEO: Brutalny nokaut Roberta Soldica! Mistrz błyskawicznie demoluje Viniciusa Bohrera!

Bohrer – podobnie jak Roberto Soldić – wszedł wtedy w szybkie zastępstwo za odwołaną walkę Borysa Mańkowskiego z Brucem Souto. Teraz Vinicius wraca po pełnym obozie przygotowawczym, by w wadze lekkiej zmierzyć się z Arturem Sowińskim.

„Kornik” również wraca po przegranej z mistrzem KSW. W maju tego roku, na KSW 49, uległ Normanowi Parke (MMA 28-6-1, 1NC). Wcześniej udało mu się zwyciężyć z Kamilem Szymuszowskim (MMA 16-6). Artur występuje w KSW od 2010 roku. A w 2015 r. zdobył i obronił pas mistrzowski KSW w wadze piórkowej. Najwyższe trofeum stracił dopiero w konfrontacji z Marcinem Wrzoskiem.

KSW 52 odbędzie się 7 grudnia w Arenie Gliwice. W walce wieczoru Scott Askham (MMA 18-4) zmierzy się z powracającym z emerytury sportowej Mamedem Khalidovem (MMA 34-6-2).

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.