Martin Lewandowski skrytykował zachowanie menadżera Sebastiana Przybysza, Artura Ostaszewskiego, który po walce na KSW 86 swojego podopiecznego z Jakubem Wikłaczem chce złożyć protest w sprawie wyniku pojedynku. Przypomnijmy, ten zakończył się remisem po technicznej decyzji po faulu w wykonaniu aktualnego mistrza kategorii koguciej KSW.

W walce wieczoru KSW 86, która odbyła się wczorajszego wieczoru we Wrocławiu zobaczyliśmy czwarty w historii pojedynek Jakuba Wikłacza z Sebastianem Przybyszem. Obaj panowie stanowią absolutną czołówkę kategorii koguciej polskiej sceny MMA i zostali kolejni raz ze sobą zestawieni. Stawką pojedynku był pas mistrzowski, który jest w posiadaniu Wikłacza.

Po pierwszej rundzie, w której Sebić trafił rywala mocnym ciosem, Wikłacz przejął inicjatywę i prowadził pewnie pojedynek, dominując nad rywalem. W czwartej rundzie dopuścił się jednak faulu – uderzył Przybysza kopnięciem w głowę, gdy ten przebywał w parterze. Po tym zdarzeniu, walka została przerwana, a Marc Goddard, sędzia tej walki, odjął dwa punkty Wikłaczowi, po czym ogłoszona została techniczna decyzja. Decyzją sędziów był remis więc mistrzem pozostał Wikłacz. Z taką decyzją sędziego nie zgadzał się jednak menadżer Przybysza, który zapowiedział protest zaraz po pojedynku. Na te informacje zareagował współwłaściciel KSW, Martin Lewandowski, w rozmowie z Arturem Mazurem w Klatka po klatce, który na początku wypowiedzi krótko ocenił szansę na uznanie takiego protestu.

Niewielką, szczerze, ale nie dlatego, że jak powiem tutaj niewielką to nie będziemy chcieli. Na tę chwilę uważam, że nie ma podstaw ku temu, nikt teraz nie będzie w stanie osądzić, bo to bardzo ciężko jest czasami osądzić czy to był mocny czy lekki cios. Tylko to co się dzieję na żywo… Był to bardzo sprawiedliwy wynik więc nie wiem co Artur wyskakuje w ogóle z jakąś idiotyczną propozycją. Jego zawodnik przegrywał tę walkę. Ja słyszałem jak chłopcy tutaj różne komentarze swojemu zawodnikowi dawali, które nie do końca, że tak powiem, były super sportowe. Nie chcę tutaj wchodzić w szczegóły, ale niech najpierw się zastanowią zanim będą grzmieli, bo jak oni zaczną grzmieć to ja też zacznę mówić co tam słyszałem i tak dalej więc… Moim zdaniem to jest już takie szukanie…

Przybysz, pomimo, że bardzo cenię tego chłopaka, naprawdę bardzo go lubię, przegrywał tę walkę. Pierwszą rundę wygrał, bo wiadomo, posadził Wikłacza na tyłek, a pozostałe był zdominowany przez Kubę. Świetnie się wydarzyło dla przegrywającego zawodnika, że mają remis. Naprawdę świetnie. Powinni siedzieć i powiedzieć: łuhu, kur*a! Uważam to za frajerski numer. Bardzo frajerski numer, że w ogóle podbijają jakimiś protestami. Co oni chcą oprotestować, że ich zawodnik przegrywał? Międzynarodowy sędzia, przez ulubioną federację Artura Ostaszewskiego, UFC, człowiek hołubiony na całym świecie, podejmuje taką decyzję. On chce uczyć Marca Goddarda sędziowania? Myślę, że ten ziomek wszystkich zaczyna uczyć. Wkurzył mnie po prostu tym kretyńskim temacikiem.

Jak przyznał Lewandowski, organizacja jest gotowa na zrobienie piątego starcia obu zawodników. Wszystko jednak zależy od timingu – nie wiadomo teraz kiedy Przybysz będzie gotowy na powrót do klatki MMA. Wikłacz po KSW 86 pozostaje mistrzem kategorii koguciej największej organizacji MMA w Polsce.

27-letni Wikłacz (14-3-2 MMA) nie przegrał pojedynku od starcia z Przybyszem na KSW 53, kiedy to rywal znokautował go w trzeciej rundzie. Po porażce, wygrał cztery walki z rzędu, a w tym udanie zrewanżował się Przybyszowi wygrywając na KSW 77 przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Na swoim koncie ma wygrane z m.in. Antunem Raciciem, Bruno Santosem czy Patrykiem Surdynem. 9 z 14 zwycięstw w karierze zdobywał przez poddania i w starciu na KSW 86 również mogliśmy oglądać jego świetną grę parterową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,855 komentarzy 2,843 polubień

Martin Lewandowski skrytykował zachowanie menadżera Sebastiana Przybysza, Artura Ostaszewskiego, który po walce na KSW 86 swojego podopiecznego z Jakubem Wikłaczem chce złożyć protest w sprawie wyniku pojedynku. Przypomnijmy, ten zakończył się remisem po technicznej decyzji po faulu w wykonaniu aktualnego mistrza kategorii koguciej KSW. W walce wieczoru KSW 86, która odbyła się wczorajszego wieczoru we […]

Odpowiedz polub

click to expand...