Arkadiusz Wrzosek już w czerwcu stanie do walki o pas wagi ciężkiej KSW. Polak zamierza jak najszybciej znokautować Phila De Friesa.

Podczas gali XTB KSW 107, która odbędzie się 14 czerwca w Gdańsku, Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Philem De Friesem w pojedynku mistrzowskim. W rozmowie dla KSW Wrzosek przedstawił swoje spojrzenie na zbliżające się starcie.

Czuję się pewnie. Nie mówię, że kiedyś w ogóle dojdę do poziomu zapasów czy grapplingu Phila, ale jeśli chodzi o pełne MMA, o bicie się, czuję się bardzo pewny. Jestem w stanie zdobyć pas dzierżony przez niego tyle lat. Wychodzę tam bez żadnych kompleksów. Nie mogę się doczekać, a klucz do wygrywania walk jest w pięściach. Myślę, że historia mistrzów z największej organizacji na świecie pokazuje, że stójka to jednak stójka. Jak ktoś mocno bije i ma chłodną głowę, potrafi wiele zdziałać. Chciałbym podtrzymać tę tendencję, pokazać, że tu też tak jest. Każdy wie, jak Phil walczy. Każdy wie, gdzie są jego słabsze strony. Każdy wie, jak się na niego szykować. Tutaj game plan będzie prosty – jak najszybciej strącić mu głowę i nie dać się złapać.

Arkadiusz Wrzosek stoczył i wygrał sześć pojedynków w klatce. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu wagi ciężkiej KSW, a ostatni raz rywalizował w listopadzie zeszłego roku, kiedy to błyskawicznie rozbił doświadczonego Matheusa Scheffela.

Phil De Fries pozostaje niepokonany w organizacji KSW i jest jej najdłużej panującym mistrzem w historii.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

28 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Michael Angelo
Michael Angelo

Bellator
Lightweight

4,245 komentarzy 24,512 polubień

Każdy wie, gdzie są jego słabsze strony. Każdy wie, jak się na niego szykować.
I dlatego każdy z nim przegrywa? :brainoverload:

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Heavyweight

19,598 komentarzy 57,717 polubień

Nie zdziwie sie jak go arek rozpierdoli w stójce
75% daje arkowi na wygraną

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Myshon
Myshon

WSOF
Featherweight

3,150 komentarzy 16,356 polubień

Każdy wie, gdzie są jego słabsze strony. Każdy wie, jak się na niego szykować.
I dlatego każdy z nim przegrywa? :brainoverload:

Dlatego że wprowadzenie planu w życie to coś zupełnie innego a Fryta jest bardzo solidnym zawodnikiem przerastającym poziom szamba ksw o kilka klas. Mam nadzieję że to będzie fajna walka

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of Bad Trip
Bad Trip

KSW
Lightweight

5,104 komentarzy 33,892 polubień

„Jak najszybciej strącić mu głowę i nie dać się złapać”.​

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Patrosixxx
Patrosixxx

UFC
Heavyweight

18,439 komentarzy 35,645 polubień

Nie zdziwie sie jak go arek rozpierdoli w stójce
75% daje arkowi na wygraną

Mordo nie pal tyle :beczka:

Odpowiedz 12 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Heavyweight

19,598 komentarzy 57,717 polubień

Mordo nie pal tyle :beczka:

Ok.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Patrosixxx
Patrosixxx

UFC
Heavyweight

18,439 komentarzy 35,645 polubień

Ok.

Hehe. Ja za Philem :D

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Risky
Risky

UFC
Light Heavyweight

14,673 komentarzy 58,360 polubień

Pomijając nikłe szanse wrzoska na wygraną to potrząc na budowę ciała jest chyba jedynym polskim ciężkim z prawdziwego zdarzenia który występuje w cyrku. Fizycznie to prawdziwy koń ale na frytę uważam zabraknie przekrojowych umiejętności. Biorę oczywiście pod uwagę że legionista ustrzeli w stójce Phila na sztywno ale to tak 10%.

Odpowiedz 12 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Heavyweight

19,598 komentarzy 57,717 polubień

Hehe. Ja za Philem :D

Luz byczku to forum po to jest
Ja sie nie obrażam jak dziewczyna
Kibicuje Arkowi bo ile ten angol bedzie tym mistrzem....

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of alww
alww

UFC
Middleweight

12,192 komentarzy 68,181 polubień

Kibicuje Arkowi bo ile ten angol bedzie tym mistrzem....

Pewnie do ostatniej gali KSW :beczka:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Heavyweight

19,598 komentarzy 57,717 polubień

Pewnie do ostatniej gali KSW :beczka:

Czyli szybciej niż myślimy. :beczka:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Myshon
Myshon

WSOF
Featherweight

3,150 komentarzy 16,356 polubień

Kibicuje Arkowi bo ile ten angol bedzie tym mistrzem....

Dopóki galakticos będzie prowadzić swoich pretendentów przez bumiarskie favele a narożniki złożone z yesmanów będą tłuc chłopakom do głów że tak jest dobrze i 9 na 10 walk z nim wygrywasz

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Raven
Raven

UFC
Bantamweight

8,247 komentarzy 34,362 polubień

Luz byczku to forum po to jest
Ja sie nie obrażam jak dziewczyna
Kibicuje Arkowi bo ile ten angol bedzie tym mistrzem....

Dopóki mu się pierogi i Tyskie nie znudzą:fjedzia:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of KML
KML

EFC Africa
Lightweight

2,816 komentarzy 6,609 polubień

Żeby Arek miał jakiekolwiek szansę to Anglik musiałby na prawdę jakiś fatalny dzień mieć i popełnić sporo błędów.
W ostatniej walce Wrzosek wygrał, bo brazol sobie ujebał, że pójdzie z nim na otwartą wymianę. Tam nie było nawet jednej próby klinczowania czy przygotowania sobie ciosami sytuacji do obalenia.
Vitasović też mocno chaotyczny i niepoukładany. Był dużo mniejszy fizycznie, cofał się pod siatkę, dał się zdominować.
Próbował się ratować zapasami, ale po prostu zabrakło siły i umiejętności. Tam Arek mocno nieporadnie próbował kontrolować go w parterze i dobijać, ale nie wychodziło. Nie miał pomysłu jak tam się zachować, więc jedną ręką złapał siatkę dla ustabilizowania pozycji, a drugą ręką bił. Zresztą Jarosz tam też nie ogarnął, bo powinien mu zwrócić na tą uwagę, albo najlepiej zajebać po łapach, żeby puścił. Gdyby puścił siatkę to z dużą dozą prawdopodobieństwa nie wiedziałby z której strony się zabrać do dobicia tego rannego zwierza i Vitasović mógłby przetrwać trudne chwile.

Odpowiedz 5 polubień

click to expand...
Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Heavyweight

19,598 komentarzy 57,717 polubień

Żeby Arek miał jakiekolwiek szansę to Anglik musiałby na prawdę jakiś fatalny dzień mieć i popełnić sporo błędów.
W ostatniej walce Wrzosek wygrał, bo brazol sobie ujebał, że pójdzie z nim na otwartą wymianę. Tam nie było nawet jednej próby klinczowania czy przygotowania sobie ciosami sytuacji do obalenia.
Vitasović też mocno chaotyczny i niepoukładany. Był dużo mniejszy fizycznie, cofał się pod siatkę, dał się zdominować.
Próbował się ratować zapasami, ale po prostu zabrakło siły i umiejętności. Tam Arek mocno nieporadnie próbował kontrolować go w parterze i dobijać, ale nie wychodziło. Nie miał pomysłu jak tam się zachować, więc jedną ręką złapał siatkę dla ustabilizowania pozycji, a drugą ręką bił. Zresztą Jarosz tam też nie ogarnął, bo powinien mu zwrócić na tą uwagę, albo najlepiej zajebać po łapach, żeby puścił. Gdyby puścił siatkę to z dużą dozą prawdopodobieństwa nie wiedziałby z której strony się zabrać do dobicia tego rannego zwierza i Vitasović mógłby przetrwać trudne chwile.

:blahblahblah:

Odpowiedz 2 polubień

click to expand...
Avatar of Patrosixxx
Patrosixxx

UFC
Heavyweight

18,439 komentarzy 35,645 polubień

Tutaj jeśli chodzi o grappling to dzieli ich przepaść..

War Phil!!!!

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Wrestlerek
Wrestlerek

ONE FC
Super Heavyweight

2,603 komentarzy 12,649 polubień

Fajne zestawienie topowego kickboksera z dobrym, dużym i silnym zapaśnikiem. Daje 65-35% dla Anglika. Nie mogę się doczekać walki :burnit:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Dawid _Ozdoba-Legenda
Dawid _Ozdoba-Legenda

UFC
Middleweight

11,155 komentarzy 30,728 polubień

Żeby Arek miał jakiekolwiek szansę to Anglik musiałby na prawdę jakiś fatalny dzień mieć i popełnić sporo błędów.
W ostatniej walce Wrzosek wygrał, bo brazol sobie ujebał, że pójdzie z nim na otwartą wymianę. Tam nie było nawet jednej próby klinczowania czy przygotowania sobie ciosami sytuacji do obalenia.
Vitasović też mocno chaotyczny i niepoukładany. Był dużo mniejszy fizycznie, cofał się pod siatkę, dał się zdominować.
Próbował się ratować zapasami, ale po prostu zabrakło siły i umiejętności. Tam Arek mocno nieporadnie próbował kontrolować go w parterze i dobijać, ale nie wychodziło. Nie miał pomysłu jak tam się zachować, więc jedną ręką złapał siatkę dla ustabilizowania pozycji, a drugą ręką bił. Zresztą Jarosz tam też nie ogarnął, bo powinien mu zwrócić na tą uwagę, albo najlepiej zajebać po łapach, żeby puścił. Gdyby puścił siatkę to z dużą dozą prawdopodobieństwa nie wiedziałby z której strony się zabrać do dobicia tego rannego zwierza i Vitasović mógłby przetrwać trudne chwile.

Wiadomo, że gruby jest faworytem na papierze, ale musi podejść i złapać szybszego i agresywnego Arka. Choć zobaczymy czy na początku nie obejmie taktyki lyda i ucieczka, jak Sakai, gdzie szybciutko mu wyłączył nogę.

Odpowiedz 1 Like

click to expand...
Avatar of KML
KML

EFC Africa
Lightweight

2,816 komentarzy 6,609 polubień

Wiadomo, że gruby jest faworytem na papierze, ale musi podejść i złapać szybszego i agresywnego Arka. Choć zobaczymy czy na początku nie obejmie taktyki lyda i ucieczka, jak Sakai, gdzie szybciutko mu wyłączył nogę.

To prawda. Na pewno Arka atutem jest pewnego rodzaju bezkompromisowość i ułańska fantazja. Poprzedni rywale mogli za bardzo do głowy sobie brać myśl, a co będzie jeśli mnie obali? Wiedzieli doskonale ile ważą ciosy na glebie w HW i jak ciężko się walczy jak na tobie leży taki 130 kilowy kloc.
Pykanie lowkickami to trochę ryzykowne posunięcie. Sakai dużo bardziej doświadczony i potrafił wybierać sobie momenty na te kopnięcia. Gość dużo lepiej potrafił odczytać mowę ciała Anglika i minimalizować ryzyko przechwycenia nogi/obalenia. Walka na wstecznym też mocno ryzykowna, bo mocno energochłonna. Chyba nawet Arkowi, by ta walka na wstecznym nie pasowała, bo on rzadko z własnej woli tak walczy. Raczej chyba ta stójka taka agresywna, dążąca do konfrontacji jest mu bliższa ze względu na miejsca i ludzi od których się uczył.
Jego sztab pewnie przeanalizuje te walki w których DeFries był zagrożony. Zazwyczaj nie były to jakieś wyszukane techniki. Raczej jakieś podstawowe techniki bokserskie. Jakiś lewy prosty poprawiony prawym krzyżowym. Na pewno nie żadne eksperymenty z wysokimi kopnięciami czy latajace kolana.

Odpowiedz 2 polubień

click to expand...
G
Guest

Jedyna opcja że w 1 rundzie ustrzeli, ale myślę że tak doświadczony weteran, da radę, umęczy i podda Arka w parterze

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Słaby
Słaby

ONE FC
Middleweight

2,490 komentarzy 8,409 polubień

Dziwnie wyglądają te żabie usta na części potylicznej u Phila.

Odpowiedz polub

Avatar of Siedem
Siedem

NoLife FC

33,220 komentarzy 81,531 polubień
Avatar of Dawid _Ozdoba-Legenda
Dawid _Ozdoba-Legenda

UFC
Middleweight

11,155 komentarzy 30,728 polubień

Arek z trenerem Joczem ruszyli do Ankosu posparowac z ciężkimi koniami.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of warzywko
warzywko

Shark Fights
Heavyweight

1,352 komentarzy 4,598 polubień

Dziwnie wyglądają te żabie usta na części potylicznej u Phila.

Tam chyba jest twarz Karoliny. Coś jak Voldemort. To by też tłumaczyło taki zjazd Karoli :korwinlaugh:

Odpowiedz polub

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

UFC
Strawweight

7,327 komentarzy 16,874 polubień

Fajne starcie jeśli chodzi o sportowe podejście obu, nie będzie takich cyrków jak ze strony eksperta od tańca labada, ale sportowo wielkim faworytem jest Fryta.

Odpowiedz polub

Avatar of Arlovski
Arlovski

UFC
Heavyweight

19,325 komentarzy 34,971 polubień

Jeżeli ta walka ma tak wyglądać, że Phil leży na wrzosku przez 5 rund i stosuje land and pay to jestem gotowy na to cierpienie. Wygrana wrzoska spowoduje niezdrowe walenie konia pod tego zawodnika przez tzw dziennikarzy. Nie jesteśmy na to gotowi jako społeczeństwo, już widzę jak podekscytowany dd reporter wykrzykuje coś o zawodniku roku i nokaucie tysiąclecia w ksw. Czy takiej Polski chcemy?

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Heavyweight

17,853 komentarzy 76,463 polubień

Jeżeli ta walka ma tak wyglądać, że Phil leży na wrzosku przez 5 rund i stosuje land and pay to jestem gotowy na to cierpienie. Wygrana wrzoska spowoduje niezdrowe walenie konia pod tego zawodnika przez tzw dziennikarzy. Nie jesteśmy na to gotowi jako społeczeństwo, już widzę jak podekscytowany dd reporter wykrzykuje coś o zawodniku roku i nokaucie tysiąclecia w ksw. Czy takiej Polski chcemy?

Odpowiem tak:

Wolę Arctic Monkeys niż Bazookę.

:lol:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Kraszer
Kraszer

Brutaal
Super Heavyweight

663 komentarzy 4,409 polubień

Jeżeli ta walka ma tak wyglądać, że Phil leży na wrzosku przez 5 rund i stosuje land and pay to jestem gotowy na to cierpienie. Wygrana wrzoska spowoduje niezdrowe walenie konia pod tego zawodnika przez tzw dziennikarzy. Nie jesteśmy na to gotowi jako społeczeństwo, już widzę jak podekscytowany dd reporter wykrzykuje coś o zawodniku roku i nokaucie tysiąclecia w ksw. Czy takiej Polski chcemy?

Już czuje to celowanie intergalaktycznych w superfajta z Bonsem albo Nigaczu :antonio:

Odpowiedz polub