Velasquez

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Wygląda na to, że UFC uczyni tradycję z organizowania „ciężkich” walk w każdy ostatni weekend maja, zbiegający się z amerykańskim Dniem Pamięci. W walce wieczoru gali UFC 160, 25 maja w Las Vegas Cain Velasquez (MMA 11-1, UFC 9-1, 1 w rankingu MMARocks) będzie bronił tytułu mistrza w wadze ciężkiej w rewanżowym starciu z Antonio Silvą (MMA 18-4, UFC 2-1, 5 w rankingu MMARocks). W drugiej z głównych walk były mistrz UFC Junior Dos Santos (MMA 15-2, UFC 9-1, 2 w rankingu MMARocks) skrzyżuje rękawice z były mistrzem Strikeforce, Dream i K-1 Alistairem Overeemem (MMA 36-12, UFC 1-1, 6 w rankingu MMARocks).

Velasquez i Silva spotkali się w Octagonie prawie dokładnie rok wcześniej. Wtedy zawodnik American Kickboxing Academy łatwo rozbił rywala już w pierwszej rundzie, a wygrana otworzyła mu drogę do ponownej walki o tytuł. Na grudniowej UFC 155 Cain odebrał mistrzowski pas Dos Santosowi po pięciorundowym pojedynku. Silva od czasu porażki z obecnym mistrzem stoczył dwa starcia. W październiku w niewiele ponad trzy minuty zastopował Travisa Browne’a, a tydzień temu sprawił sporą niespodziankę, nokautując Overeema na początku trzeciej rundy.

Wspomniany Holender miał się mierzyć z Dos Santosem w walce wieczoru rok temu, ale wtedy z UFC 146 wyeliminował go pozytywny wynik testu antydopingowego. Bolesna porażka z brazylijskim gigantem na razie odsunęła jego szanse na walkę o pas przynajmniej o jeden pojedynek. Cigano rok temu nie miał większych problemów z odprawieniem Franka Mira, ale w grudniu musiał uznać wyższość Velasqueza na przedsylwestrowej gali w Las Vegas.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.