(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Nieustająca żonglerka fighterów w wadze półciężkiej UFC trwa w najlepsze. Jak ogłosił przed kilkoma godzinami na twitterze Dana White Tito Ortiz (MMA 15-8-1, UFC 14-8-1) jest zszywany i wycofał się z walki przeciwko Antonio Rogerio Nogueirze (MMA 19-4, UFC 2-1, #15 w rankingu MMARocks) zaplanowanej na 26 marca na galę Fight Night w Seattle. Miejsce Tito zajmie Phil Davis (MMA 8-0, UFC 4-0, #13 w rankingu MMARocks), dla którego jest to druga zmiana przeciwnika w ostatnich dniach. Davis pierwotnie miał walczyć z Mattem Hamillem na UFC 129 w Toronto ale Hamill został przesunięty do roli rywala Quntona Jacksona na UFC 130. Następnie rywalem Davisa miał być Jason Brilz ale, oczywiście, do tej walki również teraz nie dojdzie i to Brilzowi trzeba będzie znaleźć nowego oponenta.

Prócz tego miszmaszu portal Heavy poinformował o dwóch innych pojedynkach. Na gali wieńczącej 13. sezon Ultimate Fightera 4 czerwca zmierzą się Ed Herman (MMA 18-8, UFC 4-5) i Tim Credeur (MMA 12-3, UFC 3-1) w wadze średniej. Obydwaj zawodnicy powrócą do oktagonu po długich, spowodowanych kontuzjami przerwach. Herman poważnie uszkodził swoje kolano w walce przeciwko Aaronowi Simpsonowi i będzie to jego pierwsza walka od 21 miesięcy. Credeur ostatnią walkę stoczył ledwie 18 dni po ostatnim starciu Hermana przegrywając z Nate’m Quarrym. UFC zestawiało mu pojedynki dwukrotnie w tym okresie ale zawodnik z Luizjany wycofywał się z nim po urazach odnoszonych podczas przygotowań.

Ostatnim ogłoszonym pojedynkiem jest walka w wadze piórkowej między Dustinem Poirierem (MMA 9-1, WEC/UFC 2-1, #11 w rankingu MMARocks) a Ranim Yahyą (MMA 16-6, WEC/UFC 5-4, #12 w rankingu MMARocks) na UFC 131 11 czerwca w Vancouver. Poirier, debiutujący w tej kategorii wagowej w ostatniej walce, pokonał pretendenta do pasa Josha Grispiego na UFC 125. Jego rywal po raz kolejny próbuje podboju dywizji piórkowej i po dwóch porażkach wagę niżej zaczął w dobrym stylu od pokonania Mike’a Browna na gali UFC Fight for the Troops 2 pod koniec stycznia.

Poprzedni artykułMatt Lindland wypada z KSW 15
Następny artykułVIP MMA Night 6 – wyniki
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.