Brazylijczyk o bogatej karierze, Antonio Rogeiro Nogueira (22-8) powróci po długim rozbracie z klatką podczas wrześniowej gali UFC w Sao Paulo. Rywalem Minotauro będzie niepokonany w kategorii półciężkiej Sam Alvey (33-10).

42-letni Brazylijczyk ostatni raz w oktagonie UFC zameldował się w listopadzie 2016 roku. Minotauro uległ wtedy ciosom Ryana Badera (25-5) w trzeciej rundzie, uprzednio będąc zdominowanym zapaśniczo. Jego powrót planowany był w czerwcu 2017 roku, jednak na drodze do realizacji planów stanęła kontuzja. W tym samym roku Brazylijczyk został oskarżony o stosowanie dopingu, jednak finalnie został oczyszczony z zarzutów i zawieszony tylko na okres sześciu miesięcy.

Alvey pod banderą UFC walczy o 2014 roku, ale w wadze półciężkiej wojuje dopiero od 2018 roku. W pierwszej walce w nowej kategorii wagowej błyskawicznie znokautował Marcina Prachnio (13-3), natomiast w czerwcu dopisał do rekordu niejednogłośne zwycięstwo nad Gianem Villantem (16-10). Wcześniej Smilin pojedynkował się z różnym rezultatem w wadze średniej.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.