Anthony „Rumble Johnson (MMA 22-6) jest zawodnikiem, którego nie trzeba przedstawiać. Były dwukrotny pretendent do tytułu i jeden z nielicznych zawodników, wskazywanych jako ten, który naprawdę może zagrozić najbardziej dominującemu mistrzowi w historii dywizji półciężkiej: Jonowi Jonesowi (MMA 25-1, 1NC).

Jest to też zawodnik, który mocno skakał po kategoriach, a im wyżej walczył w dywizjach UFC, tym ‚ciężej’ było uwierzyć, że kiedyś mógł występować w tak ‚niskiej’ wadze jak półśrednia. Poniżej przedstawiamy metamorfozę zawodnika z przysłowiowego suchara do kulturysty, którym dziś jest:

Walka z Tommym Speerem

170 lbs (77 kg kat. półśrednia) – Najniższa waga w jakiej Johnson występował w UFC.  Rok 2008, „Rumble” ma bilans 4-1 i właśnie rozgromił w 40 sekund Tommy’ego, walcząc w pierwszej walce karty wstępnej. Taką samą wagę, Johnson miał też w debiucie w UFC, przeciwko Chadowi Reinerowi.

 

 

 

Walka z Richem Clementim

177 lbs (80 kg, kat. catchweight) – Już od początku kariery Anthony miał problem by schodzić do 77 kg i często przekraczał dozwolony limit. Tak też miało miejsce w boju z Richem Clementim na UFC 76. Johnson w tym pojedynku był obalany, a w drugiej rundzie, w konsekwencji poddany przez Richa. Co ciekawe komentator Mike Goldberg przy wejściu Anthony’ego, powiedział wtedy o nim „ma dopiero 23 lata, ale wszystkie fizyczne atrybuty by w przyszłości stać się gwiazdą”.

Walka z Vitorem Belfortem

197 lbs (89 kg, kat. catchweight) – Walka miała odbyć się w limicie do 186 lbs, jednak kolejny raz problemy „Rumble’a” z wagą sprawiły, że przekroczył limit. Tym razem jednak aż o 11 lbs (5 kg!). Bój mimo to odbył się, Johnson został ukarany dwudziestoprocentowym odjęciem wypłaty na rzecz Vitora, a na domiar złego przegrał z Brazylijczykiem już w pierwszej rundzie przez poddanie.

Walka z Danielem Cormierem

205 lbs (93 kg, kat. półciężka) – „Rumble” w półciężkiej zadebiutował już w 2012 roku na 24. gali organizacji Titan Fighting Championships. Walczył wówczas z Estevesem Jonesem. Po powrocie do UFC to właśnie półciężka stała się jego domem. Po trzech zwycięstwach z rzędu (z Philem Davisem, Alexem Gustafssonem i Antonio Rogerio Nogueirą), dostał szansę walki o pas odebrany Jonowi Jonesowi (z powodu przestępstwa jakiego dopuścił się Jones, czyli ucieczki z miejsca wypadku i nieudzieleniu pomocy rannym, za co groziło mu do trzech lat więzienia).

Jon Jones pozbawiony pasa UFC! Cormier kontra Johnson o tytuł!

Johnson pomimo świetnej okazji w pierwszej rundzie, gdy zamroczył Cormiera ciosem, nie dał rady jego świetnym zapasom i po grindowaniu w parterze przez następne kilkanaście minut, został poddany przez duszenie zza pleców.

Walka z Andreiem Arlovskim

265 lbs (120 kg, kat. ciężka) – Bój z Andreiem Arlovskim pod skrzydłami organizacji WSOF, odbył się w wadze ciężkiej. „Rumble” był wtedy największy w karierze jeśli chodzi o występy w MMA. 2013 rok. Białorusin miał formę życia, a walka toczyła się w szybkim i brutalnym tempie. Cios za cios, dużo męczącego klinczu. Ciekawa sytuacja miała miejsce w pierwszej rundzie, kiedy to na kilka sekund przed gongiem, Anthony znokdaunował Andreia mocnym prawym sierpem, a później tym samym ciosem dobił go gdy klęczał zamroczony na macie. W tym samym momencie zabrzmiały jednak dzwoneczki oznajmiające koniec rundy a „Rumble” myślał, że to interwencja na nokaut i zaczął świętować zwycięstwo aż powiedziano mu, że walka nadal się toczy. Mimo tej sytuacji, Johnson wygrał całą walkę przez jednogłośną decyzję.

Walka z emeryturą sportową

285 lbs (129 kg kat. open) – Po drugiej porażce z Danielem Cormierem, „Rumble” ogłosił emeryturę sportową na której jest do dziś. Sportowiec zajął się dźwiganiem ciężarów oraz kulturystyką. Ostatnio na swoim koncie na Instagramie, Johnson wrzucił jak tarczuje z trenerem i oznajmił, że chce wrócić do MMA w 2020 roku na walkę z Juniorem dos Santosem lub Alistairem Overeemem.

16 KOMENTARZE

 1. Zdaje się że jak Johnson zrzucał do 77 to wnosił do klatki koło 9 dych.

  Jeśli Teraz waży 129 kg to znaczy że będzie musiał nawet do ciężkiej teraz zrzucać jebany.

  Ma szanse być pierwszym chyba w historii fighterem który nie zrobi wagi do limitu ciężkiej hah.

 2. Ma szanse być pierwszym chyba w historii fighterem który nie zrobi wagi do limitu ciężkiej hah.

  Nie ma, to już się zdarzało.

  Co najmniej dokonał tego Tim Sylvia

  BTW w tym grubym okresie miał walczyć z Jankiem, tylko ten złapał kontuzję kolana

 3. "Ciekawa sytuacja miała miejsce w pierwszej rundzie, kiedy to na kilka sekund przed gongiem, Anthony znokdaunował Andreia mocnym prawym sierpem, a później tym samym ciosem dobił go gdy klęczał zamroczony na macie. W tym samym momencie zabrzmiały jednak dzwoneczki oznajmiające koniec rundy a „Rumble” myślał, że to interwencja na nokaut i zaczął świętować zwycięstwo aż powiedziano mu, że walka nadal się toczy. Mimo tej sytuacji, Johnson wygrał całą walkę przez jednogłośną decyzję."

  Na cholerę piszecie takie bzdury, ten cios ubijający został zadany kilka sekund po zakończeniu rundy. Bodajże gong i timer im się zepsuły. Po drugie Arlovski był cały czas przytomny ale stracił pół szczęki. Dziwna akcja, ale napiszcie jak było. Druga sprawa że wielu ludzi twierdziło że Rumble tej walki nie wygrał. Bo rundy 2 i 3 były bardzo wyrównane i toczone  wolnym tempie.

 4. Zdaje się że jak Johnson zrzucał do 77 to wnosił do klatki koło 9 dych.

  Jeśli Teraz waży 129 kg to znaczy że będzie musiał nawet do ciężkiej teraz zrzucać jebany.

  Ma szanse być pierwszym chyba w historii fighterem który nie zrobi wagi do limitu ciężkiej hah.

  Przecież jak zacznie ostro trenować do walki to zrzuci sporo

 5. "Ciekawa sytuacja miała miejsce w pierwszej rundzie, kiedy to na kilka sekund przed gongiem, Anthony znokdaunował Andreia mocnym prawym sierpem, a później tym samym ciosem dobił go gdy klęczał zamroczony na macie. W tym samym momencie zabrzmiały jednak dzwoneczki oznajmiające koniec rundy a „Rumble” myślał, że to interwencja na nokaut i zaczął świętować zwycięstwo aż powiedziano mu, że walka nadal się toczy. Mimo tej sytuacji, Johnson wygrał całą walkę przez jednogłośną decyzję."

  Na cholerę piszecie takie bzdury, ten cios ubijający został zadany kilka sekund po zakończeniu rundy. Bodajże gong i timer im się zepsuły. Po drugie Arlovski był cały czas przytomny ale stracił pół szczęki. Dziwna akcja, ale napiszcie jak było. Druga sprawa że wielu ludzi twierdziło że Rumble tej walki nie wygrał. Bo rundy 2 i 3 były bardzo wyrównane i toczone  wolnym tempie.

  Oglądałem walkę i nie miałem pojęcia o tym, że cios został zadany po zakończeniu rundy. Dla mnie i dla komentatorów wyglądało to tak, że sędzia interweniuje na zakończenie rundy a nie na KO. Co do reszty to przecież jest tak jak napisałem. Nie rozumiem wpisu. Nigdzie nie napisałem, że Andrei był nieprzytomny.

 6. 50 kg w 10 lat to ma być metamorfoza? @Baasteek  w 3 tygodnie zrobił 3 kg,  w takim tempie jak nietrudno policzyć w rok zrobi 50 kg! O tym warto napisać!

  tylko chleb żytni z szynką i serki wiejskie, kurwie! :bleed:

 7. Nie ma, to już się zdarzało.

  Co najmniej dokonał tego Tim Sylvia

  BTW w tym grubym okresie miał walczyć z Jankiem, tylko ten złapał kontuzję kolana

  Rumble chyba trzy razy spierdolił przed Wolfensteinem.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.