W sierpniu 2016 roku zakończył sportową karierę, aby zacząć przygodę z kulturystyką. Po 3 latach zdał sobie sprawę, mimo imponującej sylwetki, że brakuje mu sportów uderzanych i postanowił powrócić do MMA. Anthony Johnson na początku stycznia oscylował w granicy 238 funtów, jednak teraz wygląda na to, że jest w bardzo dobrej formie. Jego życiówka kulturystyczna to 285 funtów, czyli około 130 kilogramów.

Tak właśnie trenuje popularny ”Rumble” w drodze do powrotu, czy ma on szansę, aby przedrzeć się przez obecną czołówkę 205 funtów?

Niedługo, bo już pod koniec roku Anthony będzie mógł powrócić do oktagonu UFC. Tak twierdził jego menedżer – Ali Abdelaziz, który bacznie obserwuje swojego podopiecznego, a dokładnie jego relacje z USADA. Od początku roku Amerykanin poddaje się wyrywkowym testom, aby zostać dopuszczonym do rywalizacji po dłuższej przerwie.

Zobaczycie Anthony’ego Johnsona, który przejmuje wagę półciężką. Myślę, że w 2021 roku Anthony będzie mistrzem wagi półciężkiej w UFC – mówi Abdelaziz dla Asian Persuasion MMA.

Szczerze powiedziawszy brakuje mi sportu. Brakuje mi współzawodnictwa. Kiedyś byłem przeciwny powrotom zawodników, którzy zakończyli kariery. Spójrzcie na B.J. Penna, który wrócił i został zmiażdżony. Wiele jest takich powrotów, które zakończyły się źle. Ja nie chcę być jednym z takich przykładów. Czuję się dobrze. Nie doskwierają mi żadne kontuzje.

Anthony (22-6 MMA) ostatni raz w oktagonie wystąpił na UFC 210, kiedy to przegrał z Danielem Cormierem. ”Rumble” po nieudanej próbie zdobycia tytułu mistrzowskiego postanowił zakończyć swoją przygodę w klatce. Przed walką z „DC” wygrał trzy pojedynki przez KO, kolejno z Gloverem Teixeirą, Ryanem Baderem i Jimim Manuwą. Nokautował on aż 16 razy. Teraz możliwe, że ”AJ” wskoczy na górę rankingu wagi półciężkiej, ale poczekajmy na klarowną sytuację.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.