dcfox

Niedawno informowaliśmy o kłótni pierwszego pretendenta do walki o pas kategorii półciężkiej, Anthony’ego Johnsona oraz mistrza tej dywizji, Daniela Cormiera. Głównie chodziło o termin ich potencjalnego pojedynku – „Rumble” chciałby zawalczyć już na UFC 205 w Nowym Jorku, które odbędzie się w listopadzie, za to Cormier wolałby późniejszy termin.

Okazuje się, że powodem dla którego mistrz chciałby, aby walka odbyła się dopiero w grudniu są jego obowiązki jako komentatora. Amerykanin będzie pracował przy gali UFC Fight Night 96 razem z Jonem Anikiem. Cormier wyznał w wywiadzie dla FOX Sports, iż potrzebuje co najmniej 12 tygodni do przygotowań, w czym przeszkodziłaby właśnie praca przy gali UFC FN 96.

Nie kontroluję tego kiedy walczę. Wejdę do oktagonu w terminie, o którym zadecyduje UFC. Zgodziłem się na walkę z Rumblem, ale nie odbędzie się ona w listopadzie. Będę pracował jako komentator przy gali Dodson vs. Lineker, muszę zająć się jeszcze kilkoma innymi sprawami zanim zacznę trenować. Możesz spytać kogokolwiek – jak zaczynam przygotowania, nie mam już czasu na UFC Tonight. Po prostu trenuję. Potrzebuję 10, 12 tygodni, abym czuł się komfortowo przed walką.

Gale, które odbędą się w grudniu to UFC 206 oraz UFC 207 więc na nich możemy spodziewać się tego pojedynku.

Jak całą sytuację podsumował „Rumble”?

14 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że się z kimś nie zamienił na stołku komentatorskim, bo będzie to historyczny moment dla całego MMA.

  2. Odnoszę wrażenie, że od czasu beznadziejnego występu przeciwko Andersonowi Silvie, Daniel Cormier zajmuje się jedynie prezentowaniem wymówek. Fuj.

  3. Cormier wyczyścił dywizję, więc teraz może wyzwać kogoś z wagi wyżej co najwyżej. Jakiś money fight czy super fight, a nie jakiś rewanż :DC: a komu to potrzebne… a dlaczego…

    Spoiler
  4. Gruby komentowaniem niech się zajmie jak zakończy karierę bo jest w tym zajebisty a teraz niech walczy dopóki zdrowie dopisuje. I nie chodzi mi o listopadową galę tylko sam fakt że ktoś przekłada komentowanie nad walkę gdzie jest się czynnym fighterem…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.