Pamiętacie projekt „Walka o zmianę”, w których wychowankowie domu poprawczego z Poznania dostali szansę wyjścia na prostą przez sporty walki? Pisaliśmy o tym na początku roku. W tę pomoc włączyli się zawodnicy Ankos MMABorys Mańkowski, Marcin Held, Mateusz Gamrot i Piotr Niedzielski, którzy zaprosili uczestnika programu na wspólny trening.

Program polega na próbie zainteresowania części wychowanków domu poprawczego w Poznaniu sportowym stylem życia. Zaproszenie na treningi dostali jednak nieliczni. Selekcja odbyła się przez analizę kartotek wychowanków i obserwację w ośrodku a sam program tworzyli psycholodzy, pedagodzy i właściciele firmy Lion Group.

W styczniu treningi w Gracie Barra Poznań rozpoczęła dwójka chłopaków, która oprócz obecności na macie musiała pożegnać się ze wszelkimi używkami a do tego dbać o dobre relacje z innymi wychowankami oraz kadrą opiekunów. Niemniej ważne w programie są postępy w nauce i kształceniu zawodowym, co z kolei ma dać im szansę pracy już po opuszczeniu zakładu poprawczego.

W tej chwili regularnie trenuje jeden z uczestników – 18-letni Kacper, który uwierzył, że sport może być dla niego drogą do lepszego życia.

Jak zapowiadają pomysłodawcy projektu, zawodnicy Ankosu MMA to nie jedyni, którzy dopingują walce o zmianę chłopaków z poznańskiego poprawczaka. Kolejne życzliwe projektowi osoby mamy poznać w trakcie trwania programu.

Krzysztof Skrzypek
Dziennikarz MMARocks i konferansjer, lub jak kto woli ring announcer. Jeśli nie trzyma mikrofonu w ręku, to siedzi przed innym w studiu nagraniowym i podkłada głos do kolejnego spotu... pewnie w tej chwili też.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.