Jak poinformowało Polskie Radio, w czwartek minister w kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski podczas uroczystości odczytał list od Andrzeja Dudy skierowany do pracowników Polskiego Radia. Prezydent napisał, że jubileusz 90-lecia Polskiego Radia jest okazją, by z dumą przypomnieć dokonania pionierów radiofonii w Polsce, będących również liderami radiofonii w Europie.

Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski otrzymali wieloletni pracownicy Naczelnej Redakcji Sportowej – Andrzej Janisz oraz Tomasz Zimoch.

Tomasz Zimoch z wykształcenia jest prawnikiem, na antenie relacjonuje m.in. mecze reprezentacji narodowej oraz Ekstraklasy. Znany z żywiołowych relacji z imprez sportowych – w tym spotkań polskich klubów piłkarskich w europejskich pucharach, zawodów w skokach narciarskich, czy niezapomnianych relacji z Euro 2012.

W 2009 roku został odznaczony Złotym Mikrofonem „za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu”. Nagroda Polskiego Radia przyznawana jest od 1969 roku osobom, których praca przyczynia się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Zimoch jest także pomysłodawcą nagrody Skok Roku. Był odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Niezwykle ważną postacią dla sportu na antenach Polskiego Radia jest także Andrzej Janisz. Karierę w Polskim Radiu zaczął w 1983 r. i pracuje do dziś. Przez ten okres komentował m.in. igrzyska olimpijskie, mecze mistrzostw świata czy Europy w piłce nożnej. Na zmianę z Tomaszem Zimochem komentuje dla radia mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Prowadził także liczne audycje, takie jak „Studio S-13” czy „Kronika sportowa”.

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski został odznaczony Henryk Sytner, wieloletni propagator kolarstwa na antenie radiowej Trójki, który od czterech dekad organizuje największą w Polsce akcję turystyczno-sportową dla dzieci i młodzieży – „Wakacje na dwóch kółkach”.

Źródło: Polskie Radio

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo miły gest po tylu latach pracy. Kurde, można powiedzieć że wychowałem się na komentarzu pana Janisza 🙂

  2. ma inne zdanie komentowanie Janisz to dno i totalna porazka. On komentuje jak by to byl mecz pilki noznej "Polak uderze", "Polak przy siatce" "Polak kopie" dla mnie jako komentator to dno dna ciezko sie oglada KSW z jego komentarzami. Joe Rogan, Bas Rutten, DC czy Tomek Drwal to sa dobrzy komentatorzy wiedza co mowia i dlatego nie musza rzucac takich pseudo dowcipow spod budki z piwem a taki Janisz to jest od wszystkiego ale do niczego, dziwie sie ze tyle osob popiera jego komentowanie w mma.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.