Foto Dave Mandel / Strikeforce

Relacja i wyniki.

Brazylijski gigant Antonio Silva (MMA 16-2) zadał drugą kolejną porażkę najlepszemu ciężkiemu w historii MMA Fedorowi Emelianenko (MMA 31-3) na dzisiejszej gali Strikeforce w East Rutherford i bardzo możliwe, że wysłał go na emeryturę. Wygrana zapewniła Brazylijczykowi awans do półfinału Grand Prix Strikeforce w wadze ciężkiej.

Od początku pojedynek nie układał się po myśli Rosjanina. W pierwszej rundzie były mistrz Pride nie potrafił uzyskać przewagi w stójce. Silva mimo, że dawał się trafiać, sam odpowiadał mocnymi ciosami, a co najważniejsze nie ustępował rywalowi szybkościowo. Na początku drugiej rundy Brazylijczyk natychmiast obalił utytułowanego przeciwnika i chwilę później przeszedł gardę. Gdy tylko Big Foot zdobył dosiad rozpoczął bombardowanie głowy Emelianenki, kompletnie rozbijając okolice jego prawego oka. Silva próbował też poddać rywala trójkątem rękami, a pod koniec drugiej odsłony zaatakował balachą na kolano. Fedor wydostał się jednak z obu technik. Z powodu opuchlizny, za namową ringowego lekarza, w przerwie po drugiej rundzie sędzia Dan Miragliotta zdecydował o przerwaniu pojedynku i zwycięstwie Antonio Silvy. W wywiadzie po walce pokonany mistrz poinformował, że mógł to być jego ostatni pojedynek w karierze.

Drugi bilet do półfinału wywalczył sobie weteran Sergei Kharitonov (MMA 18-5). Co prawda początkowo wyjątkowo agresywny Andrei Arlovski (MMA 15-9) sprawiał mu sporo kłopotów kopnięciami i ciosami prostymi, ale gdy tylko Rosjanin skrócił dystans mocne podbródkowe zaczęły lądować na słabej szczęce Białorusina. Kharitonov wysłał rywala na deski kombinacją prawy podbródkowy, prawy sierpowy, a następnie pozbawił przytomności ciosami w parterze. Dla byłego mistrza UFC była to czwarta porażka z rzędu, z czego trzecia przez ciężki nokaut.

Z trzech pojedynków rezerwowych turnieju wszystkie kończyły się w pierwszej rundzie. Shane Del Rosario (MMA 11-0) poddał balachę z dosiadu mocno bijącego Lavara Johnsona (MMA 15-4), Gian Villante (MMA 7-2) wybór fatalnej strategi przypłacił porażką przez TKO z Chadem Griggsem (MMA 10-1), a Valentijn Overeem (MMA 29-25) łatwo poddał bezbronnego w parterze Raya Sefo (MMA 2-1).

Walka wieczoru:

265 lbs.: Antonio Silva pok. Fedora Emelianenko przez TKO (przerwanie przez lekarza), 5:00 runda 2

Główna karta:

265 lbs.: Sergei Kharitonov pok. Andreia Arlovskiego przez KO (uderzenia w parterze), 2:49 runda 1
265 lbs.: Shane Del Rosario pok. Lavara Johnsona przez poddanie (balacha), 4:31 runda 1
265 lbs.: Chad Griggs pok. Giana Villante przez TKO (uderzenia w parterze), 2:41 runda 1
265 lbs.: Valentijn Overeem pok. Raya Sefo przez poddanie (dźwignia na kręgosłup), 1:37 runda 1

Pozostałe:

155 lbs.: John Cholish pok. Marca Stevensa przez poddanie (balacha na kolano), 3:57 runda 2
170 lbs.: Igor Gracie pok. Johna Salgado przez techniczne poddanie (trojką rękami), 3:04 runda 2
170 lbs.: Sam Oropeza pok. Don Carlo-Claussa przez poddanie (uderzenia w parterze), 4:10 runda 1
145 lbs.: Josh LaBerge pok. Anthony’ego Leone przez TKO (przerwanie przez lekarza), 5:00 runda 1
145 lbs.: Jason McLean pok. Kevina Roddy’ego przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.