Jak poinformował przed chwilą Los Angeles Times, Stipe Miocic w najbliższej walce zmierzy się z Andreiem Arlovskim.

Miocic miał stoczyć bój z Benem Rothwellem na gali UFC w Dublinie, jednak na początku października, doznał bliżej nieokreślonego urazu, przez co musiał wycofać się z walki. Zawodnik ten w ostatnim pojedynku wygrał z Markiem Huntem przez TKO, a wcześniej przegrał na punktu z Juniorem dos Santosem. Arlovski z kolei jest świeżo po zwycięstwie z Frankiem Mirem i tym samym dobił już do szóstego zwycięstwa z rzędu (czwartego w samym UFC).

Miocic niedawno był przymierzany do walki o pas z Fabricio Werdumem, jednak jego miejsce zajął Cain Velasquez. Drugim kandydatem do starcia o pas był Andrei Arlovski, ale on dostał Franka Mira. Dodatkowo Dana White ostatnio powiedział, że Stipe Miocic zbyt mało znany, by walczyć o pas mistrza UFC. Skoro więc teraz obaj zawodnicy zostali ze sobą zestawieni, to można śmiało uznać, że walka ta będzie o miano pierwszego pretendenta. Jeśli Miocic wygra, zyska na rozpoznawalności, a jeśli zwycięży Andrei, będzie miał pięć zwycięstw rzędu, co w kategorii ciężkiej w UFC, jest gigantyczną liczbą.

UFC 195 odbędzie się 2 stycznia w Las Vegas, a głównym wydarzeniem gali, będzie pojedynek Robbiego Lawlera z Carlosem Conditem.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

48 KOMENTARZE

 1. Bezio17

  War Stipe! Arlovskie nie ma argumentow

  Zawsze znajdzie się jakaś CZARNA owca…

  EDIT:

  michi972

  Łooooo ,mega .Stipe przez decyzję

  Dziękuję Michi!

 2. Jedziesz Andrzeju! Choć będzie ciężko – Stipe jest więcej niż solidny w każdej płaszczyźnie, a mordę ma twardą

 3. I bardzo dobrze. Andrzej(nie o Tobie masu, nie pochlebiaj sobie) łatwo wyra, potem jeszcze jedna walka i TS.

 4. A imo trochę słabo z tym, że Rothwell pewnie dostanie np Mira, jeszcze wygra i będzie pierdolił, ze chce TS.
  Natomiast na pewno lepszy test na sprawdzenie Stipe przed ewentualnym TS.

 5. Cloud

  Zawsze znajdzie się jakaś CZARNA owca…

  EDIT:

  Dziękuję Michi!

  Już mi więcej podziękowań nie pisz

 6. Andrzej bedzie musial byc mega przygotowany bo Stipe na pewno nie odpusci. Na papierze faworytem, mimo wszystko jest Miocic,

 7. michi972

  Już mi więcej podziękowań nie pisz

  😆

  pięknie Rothwella wyjebali, ciekawe zestawienie, prawdziwe 50/50 IMO. 🙂

 8. Wow, będzie ciekawie. Choć wolałbym zobaczyć wpierw Andrzeja w walce o pas, a Stiepe niech będzie w pierwszej obronie pasa. No cóż…

 9. Arlovski miał 3 zwycięstwa z rzędy kiedy go UFC zwolniło (odszedł?) w 2008. Nie powinno to się liczyć do obecnych zwycięstw z rzędu w UFC? 6 zwycięstw z rzędu i 7 w UFC, trochę pokrętnie ale… WAR Andrzej!

 10. No to wyruchali Rothwella bez mydla 😉 ale mimo to fajne zestawienie, nawet lepsze od poprzedniego 🙂

 11. No to wyruchali Rothwella bez mydla 😉 ale mimo to fajne zestawienie, nawet lepsze od poprzedniego 🙂

 12. Miocic jest za mało znany, żeby walczyć o pas, więc idąc tą logiką, nie ważne czy będziesz wygrywać czy przegrywać, ważne żebym być znanym.

 13. Miocic jest za mało znany, żeby walczyć o pas, więc idąc tą logiką, nie ważne czy będziesz wygrywać czy przegrywać, ważne żebym być znanym.

 14. ta walka na pewno nie dojdzie do decyzji, wolę Andrzeja, jednak pieniądze to na Miocicia 🙂

 15. Cloud

  Hej! Andrei! ZROBIMY TO!!! Pas jest nasz!!!

  WODZU PROWADŹ NAS NA KOWNO!

  Mam nadzieję, że Andrzej zmiecie Miocica i kolejny bój stoczy już o pasek. Gala 2 stycznia, fajnie. Człowiek wstanie po sylwestrze i zobaczy triumfującego Arlovskiego, piękne wejście w 2016

 16. Cloud

  Hej! Andrei! ZROBIMY TO!!! Pas jest nasz!!!

  WODZU PROWADŹ NAS NA KOWNO!

  Mam nadzieję, że Andrzej zmiecie Miocica i kolejny bój stoczy już o pasek. Gala 2 stycznia, fajnie. Człowiek wstanie po sylwestrze i zobaczy triumfującego Arlovskiego, piękne wejście w 2016

 17. Po walce z Mirem , ten hurraoptymizm fanboyów Andrzeja powinien ochłonąć , lubię go ale Stipe bardziej i jest słusznym faworytem

 18. Po walce z Mirem , ten hurraoptymizm fanboyów Andrzeja powinien ochłonąć , lubię go ale Stipe bardziej i jest słusznym faworytem

 19. Zestawienie świetne, prawilny eliminator do pasa. Biorąc pod uwagę, że Cain/Werdum będzie pewnie miał kolejną obronę najwcześniej w wakacje, taka walka ma sens.

 20. Zestawienie świetne, prawilny eliminator do pasa. Biorąc pod uwagę, że Cain/Werdum będzie pewnie miał kolejną obronę najwcześniej w wakacje, taka walka ma sens.

 21. #teamwarlovski ale boję się o Andrzeja, bo pewnie pójdzie z Miocicem na ostre wymiany w stójce i może być lipa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.