Relacja, wyniki i bonusy

Jeden z dwóch najlepszych zawodników MMA na świecie Anderson Silva (MMA 31-4) przedłużył swoje rekordowe serie w UFC: kolejnych zwycięstw do czternastu i kolejnych skutecznych obron pasa w wadze średniej do dziewięciu stopując Yushina Okamiego (MMA 26-6) na dzisiejszej gali w Rio de Janeiro.

Silva, walczący po raz pierwszy przed własną publicznością od prawie ośmiu lat, tradycyjnie rozpoczął pojedynek bardzo spokojnie. W pierwszej rundzie badał Japończyka pojedynczymi ciosami, a gdy walka trafiła do klinczu zafundował rywalowi kilka mocnych kolan na korpus. Wygraną w pierwszych pięciu minutach przypieczętował celnym wysokim kopnięciem, które zachwiało Okamim. W drugiej odsłonie Pająk rozpoczął swój firmowy „taniec”, z opuszczonymi rękami przepuszczał ciosy pretendenta raz po raz karcąc go prawymi prostymi. Po jednym z nich Okami wylądował na deskach, jednak mistrz pozwolił mu wstać. Kilkadziesiąt sekund później Silva ponownie posłał rywala na deski, tym razem prawym sierpowym i serią ciosów na głowę i korpus w parterze zmusił sędziego do przerwania walki.

W drugim pojedynku wieczoru Mauricio Rua (MMA 20-5) zrewanżował się Forrestowi Griffinowi (MMA 18-7) za porażkę z 2007 roku fundując mu nokaut w pierwszej rundzie. Shogun trafił szarżującego rywala kombinacją lewy prawy sierpowy, który lekko zamroczył Amerykanina i ten znalazł się na plecach. Tam Brazylijczyk nie dał mu ani sekundy czasu na pozbieranie i serią precyzyjnych uderzeń na szczękę pozbawił przytomności.

Hat-trick dla Brazylii w trzech głównych walkach UFC 134 zapewnił skazywany na porażkę weteran Antonio Rodrigo Nogueira (MMA 33-6-1) nokautując Brendana Schauba (MMA 8-2). Powracający po trzech operacjach obu bioder i kolana Minotauro początkowo przyjmował sporo ciosów od celnie bijącego Amerykanina. Jego szczęka jeszcze raz w karierze uratowała go przed porażką, Nogueira przetrwał trudne chwile, wyprowadził skuteczną kombinację lewy, prawy prosty, którą wstrząsnął rywalem, a następnie dokończył go kolejnymi ciosami pod siatką.

Szykowany na kolejną brazylijską gwiazdę specjalista od muay thai Edson Barboza (MMA 9-0) nieznacznie wypunktował Rossa Pearsona (MMA 12-5) w pojedynku w wadze lekkiej. Obaj zawodnicy przez trzy pełne rundy wymieniali mocne, techniczne ciosy. Brazylijczyk zafundował rywalowi jeden nokdaun w drugiej odsłonie co w ogólnym rozrachunku dało mu wygraną punktową u dwóch z trzech sędziów. Jedynym Brazylijczykiem, który uległ rywalowi spoza Kraju Kawy był w Rio Luiz Arthur Cane (MMA 11-4) zatrzymany przez Bułgara Stanislava Nedkova (MMA 12-0). Bułgar zbierał mocne lanie od brazylijskiego uderzacza, ale udało mu się odwrócić losy pojedynku jednym lewym sierpowym. Nedkov dopadł zranionego rywala i wykończył ciosami w parterze.

W dwóch pojedynkach transmitowanych w stacji Spike TV kolejne wygrane zanotowali zawodnicy z Brazylii. Thiago Tavares (MMA 16-4-1) zdominował w parterze i zdemolował weterana Spencera Fishera (MMA 24-8) fundując mu TKO w drugiej rundzie. Rousimar Palhares (MMA 13-3) wysoko na punkty pokonał Dana Millera (MMA 13-6), chociaż jak zwykle w przypadku mocno zbudowanego podopiecznego Murilo Bustamante w pojedynku nie zabrakło kontrowersji sędziowskich.

W otwierającej galę części wydarzenia największe wrażenie zrobił debiutujący w UFC Erick Silva (MMA 12-0). Sparing partner Andersona Silvy potrzebował jedynie 40 sekund na odprawienie rodaka Luisa Ramosa (MMA 19-7). Pozostałe pojedynki UFC 134 kończyły się decyzjami. Paulo Thiago (MMA 14-3) zdominował Davida Mitchella (MMA 11-2), Raphael Assuncao (MMA 17-4) zwyciężył rodaka Johnny’ego Eudardo (MMA 25-9), w kolejnym brazylijskim starciu Yuri Alcantara (MMA 26-3) pokonał Felipe Arantesa (MMA 13-4), a w jedynym nie brazylijskim pojedynku Yves Jabouin (16-7) niejednogłośnie wypunktował Iana Lovelanda (MMA 14-9).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze średniej
185 lbs.: Anderson Silva pok. Yushina Okamiego przez TKO (uderzenia w parterze), 2:04 runda 2

Główna karta:

205 lbs.: Mauricio Rua pok. Forresta Griffina przez TKO (uderzenia w parterze), 1:53 runda 1
265 lbs.: Antonio Rodrigo Nogueira pok. Brendana Schauba przez KO (uderzenia w parterze), 3:09 runda 1
155 lbs.: Edson Barboza pok. Rossa Pearsona przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28, 28-29
205 lbs.: Stanislav Nedkov pok. Luiza Cane przez TKO (uderzenia w parterze), 4:13 runda 1

Walki w Spike TV:

155 lbs.: Thiago Tavares pok. Spencera Fishera przez TKO (uderzenia w parterze), 2:51 runda 2
185 lbs.: Rousimar Palhares pok. Dana Millera przez jednogłośną decyzję, 29-27, 30-27, 30-25

Pozostałe:

170 lbs.: Paulo Thiago pok. Davida Mitchella przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
135 lbs.: Raphael Assuncao pok. Johnny’ego Eduardo przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
170 lbs.: Erick Silva pok. Luisa Ramosa przez TKO (prawy sierp i uderzenia w parterze), 0:40 runda 1
145 lbs.: Yuri Alcantara pok. Felipe Arantesa przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27, 29-28
135 lbs.: Yves Jabouin pok. Iana Lovelanda przez niejednogłośną decyzję, 27-30, 2 x 29-28

Bonusy po 100 tys. $:
Walka wieczoru: Edson Barboza vs. Ross Pearson
Nokaut wieczoru: Antonio Rodrigo Nogueira

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.