Dana White podał kilka ciekawych informacji na wtorkowej konferencji prasowej przed galą UFC Fights For Troops. Przede wszystkim prezydent UFC potwierdził, że jeżeli Georges St. Pierre pokona BJ Penna jego kolejnym przeciwnikiem będzie Thiago Alves (MMA 16-3, UFC 9-2, 2 w rankingu MMARocks), dopiero jeżeli GSP zwycięży Alvesa UFC spróbuje zorganizować kolejny pojedynek mistrzów pomiędzy Kanadyjczykiem i Andersonem Silvą. Co ciekawe, jeżeli to Penn wygra na UFC 94, jego kolejnym przeciwnikiem również będzie Alves, ale Hawajczyk będzie musiał obronić pas w wadze półśredniej kilka razy zanim dostanie szansę z mistrzem wagi średniej. Na razie nie wiadomo dokładnie co się stanie w takim scenariuszu z pierwszym pretendentem w wadze lekkiej Kennym Florianem (MMA 11-3, UFC 9-2, 5 w rankingu MMARocks), być może po zdobyciu pasa w wadze półśredniej Penn zwakuje pas w kategorii lekkiej, jednak możliwe, że będzie bronił oba pasy na przemian.

Dana potwierdził też, że zwycięzca pierwszego TUF w wadze średniej Diego Sanchez (MMA 19-2, UFC 9-2, 5 w rankingu MMARocks) przechodzi do kategorii lekkiej. Były mistrz w najniższej wadze UFC Sean Sherk zapowiedział już, że chętnie przywita Nightmare’a w nowej kategorii.

Pojawił się też kolejny możliwy przeciwnik dla Andersona Silvy na UFC 95. Być może będzie nim rodak Spidera Thales Leites (MMA 14-1, UFC 5-1, 9 w rankingu MMARocks)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.