Już 29 grudnia na gali UFC 232 w Las Vegas odbędzie się jedna z największych walk w historii kobiecego MMA. Mistrzyni kategorii koguciej Amanda Nunes stanie naprzeciwko niepokonanej od kilkunastu lat Cris Cyborg. Stawką tego pojedynku będzie tytuł w wadze piórkowej, który należy do Cyborg. Nunes uważa, że zdobywając drugi pas, może na stałe zapisać się w pamięci kibiców.

Zwycięstwo z pewności sprawi, że zostanę najlepszą zawodniczką w historii. Właśnie dlatego zdecydowałam się na przejście do wyższej kategorii. Chciałabym, żeby fani zapamiętali mnie w ten sposób. Jeśli wygram na UFC 232 to pozostanę w ich pamięci już na zawsze. Mogę zostać pierwszą podwójną mistrzynią w UFC. Pierwszą kobietą, pierwszą Brazylijką, to byłoby wspaniałe osiągnięcie. Wielki pojedynek, który napisze historię, a ja wyjdę z niego zwycięsko.

Amanda porównuje również swoje poczynania do osiągnięć Conora McGregora i Daniela Cormiera.

Wierzę, że samo przejście do wyższej kategorii jest sporym sukcesem, ponieważ nie każdy zawodnik jest chętny na taki ruch. To co zrobili McGregor i Cormier tak samo jest wielkim osiągnięciem, nieważne czy walczy się z dominującym mistrzem, czy też nie. Walka w cięższej kategorii sama w sobie jest dużym sukcesem. Jeśli walczysz z najlepszym przeciwnikiem, to ma to jeszcze dodatkowy smaczek.

26 KOMENTARZE

 1. Mam trochę wątpliwości, nie wspominając o samej karierze, Nunes była bardzo zesrana jak miała wchodzić w wymiany z Szewczenko, która nie bije potwornie mocno,  a pójdzie na wojnę z Cyborg?

  Poza tym przejdzie wyżej jak obaj panowie, tzn. zacznie walczyć w swojej prawdziwej wadze.

  Uważam też, że Cyborg powstrzymuje się od jakichś dzikich wymian w swoich walkach w UFC, ale z Holly był taki jeden moment, że poszła na adrenalinie w Holly, to się przestraszyłem.

  Może chcą odstrzelić Cyborga, bo taka zawodniczka,która za dobry pieniądz zawalczyłaby u De La Huya, w końcu jest tam jej dobry kumpel i menago Tito Ortiz.

  Nie zdziwię się również gdyby Cyborgowa poszła tam po gwałcie na Nunes w glorii "najlepszej zawodniczki mma".

 2. trzeba sie autora spytac czy on to na powaznie napisal:lol:

  A można coś takiego poważnie napisać? Boks Nunesowej, to jest 1-2, 1-2, 1-2, 1-2, 1-2,1-2.1-2, 1-2 i tak w nieskończoność.

 3. A można coś takiego poważnie napisać? Boks Nunesowej, to jest 1-2, 1-2, 1-2, 1-2, 1-2,1-2.1-2, 1-2 i tak w nieskończoność.

  Boks kolego to przede wszystkim nogi i głowa, na oktagon kombinacja 1-2 spokojnie spokojnie wystarczy.

  @kapitanameryka to trolling czy tak twierdzisz?:jump:

  Cytuję tylko za Silveirą z ATT 😆

 4. Boks Nunesowej, to jest 1-2, 1-2, 1-2, 1-2, 1-2,1-2.1-2, 1-2 i tak w nieskończoność.

  Wystarczyło, żeby roznieść w pył dywizję. :fjedzia:

 5. Boks kolego to przede wszystkim nogi i głowa, na oktagon kombinacja 1-2 spokojnie spokojnie wystarczy.

  Na pewno wystarczy na Cyborga, tak jak pokazała to Holly.

 6. Jak ktoś ma pokonać Cyborg to właśnie Amanda, choć właściwie i tak wątpię.

  Cyborgowa może polec jedynie z Maxem, albo Ortegą

  :juanlaugh:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.