Najlepsza zawodniczka kobiecego MMA, Amanda Nunes pochwaliła się swoją imponująca kolekcją mistrzowskich pasów organizacji UFC i nagród zdobytych podczas swojej bogatej kariery.

Brazylijska „Lwica” swoje zdjęcie podpisała krótko:

Moje sanktuarium

Amanda Nunes w MMA jest niepokonana od 6 lat a ostatnią wygraną przedłużyła passę zwycięstw do 11 z rzędu w oktagonie. Brazylijka jest posiadaczką tytułów w wadze koguciej oraz piórkowej, a na swoim koncie ma już wygranych 8 mistrzowskich pojedynków.

„Lwica” pierwszy mistrzowski pas zdobyła w lipcu 2016 roku poddając na gali UFC 200, Mieshe Tate. Kolejne pasy największej organizacji MMA na świecie zdobywała pokonując po kolei tak świetne zawodniczki jak Rondę Rousey, Valentine Shevchenko, Raquel Pennington, Cris Cyborg, Holly Holm, Germaine de Randamie oraz w ostatniej walce Felicie Spencer.

Podwójna mistrzyni UFC po ostatnim zwycięstwie zapowiadała, że nie wystąpi ponownie w 2020 roku. Niedługo później udzieliła wywiadu w którym rozważała nawet zakończenie zawodowej kariery:

Nie wiem co dalej, osiągnęłam już wszystko co chciałam. Czuję się dobrze, mogę iść dalej ze swoim życiem, podjąć jakiś nowy krok. Może znajdę jakieś talenty, pomogę kilku dziewczynom, zostanę trenerką.

Jestem w sytuacji, w której równie dobrze mogę przejść na emeryturę albo ponownie zawalczyć. Nic więcej nie ma do zrobienia w mojej kategorii wagowej. Z pewnością w przyszłości dołączę do UFC Hall of Fame. Moje życie idzie naprzód, jeśli teraz zakończę karierę, to dostanę od UFC takie wsparcie, jakiego tylko będę potrzebowała w przyszłej pracy i zarabianiu pieniędzy.

Zobacz również:

 

 

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.