UFC ponownie zestawiło ze sobą podwójną mistrzynię organizacji, Amandę Nunes, z Julianną Peną. Zawodniczki spotkają się w oktagonie na grudniowej gali UFC 269, 11 grudnia w nieznanej jeszcze lokalizacji. Walka miała odbyć się w sierpniu na UFC 265, lecz Nunes wycofała się przez chorobę.

Nunes (21-4 MMA) to aktualna mistrzyni kategorii do 135 funtów i 145 funtów. W czasie swojej kariery pokonywała między innymi Rondę Rousey, Valentinę Shevchenko (dwa razy), Cris Cyborg, czy Holly Holm. Ostatni raz w oktagonie była widziana na UFC 259, kiedy to nie dała żadnych szans Megan Anderson, którą poddała w pierwszej rundzie i tym samym obroniła pas wagi piórkowej. 33–latka przez środowisko MMA jest uważana za najlepszą zawodniczkę w historii kobiecych dywizji w MMA.

Pena (10-4 MMA) na UFC 257 udanie wróciła do oktagonu UFC, kiedy to pokonała Sarę McMann przez duszenie w trzeciej rundzie pojedynku. Zawodniczka to zwyciężczyni 18. edycji programu TUF. W swojej karierze 7 z 10 walk wygrywała przed czasem. Ma na swoim koncie zwycięstwa z m.in. Cat Zingano czy Nicco Montaño.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

WSOF
Light Heavyweight

3,374 komentarzy 23,284 polubień

Dobrze wiedzieć :frankapprove:
Spoiler content hidden.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Roshi
Roshi

Vale Tudo
Championship

28,090 komentarzy 93,293 polubień

Ale Pena ma wary :lizoremotmaly2:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Raven
Raven

KSW
Featherweight

5,065 komentarzy 18,854 polubień

Jednak Gubernator nie zadzwonił i wyrok zostanie wykonany :fjedzia:

Ale Pena ma wary :lizoremotmaly2:

Które?

Odpowiedz polub