Dana White wypowiedział się na temat przyszłości kategorii piórkowej kobiet w największej organizacji MMA na świecie. Według prezydenta UFC, wszystko zależy od tego czego będzie chciała podwójna mistrzyni organizacji, Amanda Nunes.

Kategoria piórkowa kobiet UFC nie ma zbyt wielu zawodniczek – w oficjalnym rankingu organizacji wymieniona jest tylko wcześniej wspomniana Nunes. Brazylijka dwukrotnie broniła tytułu mistrzowskiego dywizji do 66 kilogramów w pojedynkach z Felicią Spencer i Megan Anderson. W rozmowie z dziennikarzami po UFC Vegas 42, Dana White wypowiedział się o przyszłości tej kategorii wagowej.

Nie wiem. Wszystko będzie zależało od tego co chce zrobić mistrzyni. Mamy już zaplanowaną jej walkę w kategorii koguciej. Zobaczymy jak to się rozegra, a potem zobaczymy co zrobić z tą dywizją. Na ten moment nie wiem co się wydarzy.

Dziennikarze dopytywali prezydenta UFC o tę dywizję wagową, bo potencjalną rywalką w tej kategorii wagowej dla Nunes mogłaby być Kayla Harrison. Dwukrotna mistrzyni olimpijska oraz dominatorka organizacji PFL nie ukrywa, że chce największych wyzwań w klatce MMA, ale na ten moment nie wiadomo czy dogada się z UFC. Nunes w następnym pojedynku zmierzy się z Julianną Peną w kategorii koguciej. Starcie na szczycie tej dywizji odbędzie się 11 grudnia na UFC 269.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...