Według ustaleń dziennikarza Ariela Helwaniego, na grudniową galę UFC 232 przewidziany jest elektryzujący pojedynek w kobiecym MMA. 29 grudnia zmierzą się ze sobą dwie mistrzynie – Cris Cyborg (20-1) oraz Amanda Nunes (16-4).

Cyborg od trzynastu lat nie zaznała porażki. Brazylijka w swojej karierze zdobyła mistrzowskie pasy takich organizacji jak Strikeforce, Invicta FC i aktualnie dzierży tytuł mistrzyni UFC, który wywalczyła w pojedynku z Tonyą Evinger (19-7). Czempionka kategorii piórkowej potem jeszcze dwukrotnie obroniła mistrzowski pas, kolejno stając naprzeciw Holly Holm (12-4) oraz Yany Kunitskayi (10-4).

Nunes walczy dla UFC od 2013 roku. Trzy lata zajęło jej dotarcie na szczyt, z którego strąciła Mieshę Tate (18-7) podczas jubileuszowej gali UFC 200. Brazylijka dotychczas w swojej karierze broniła trzykrotnie dzierżonego tytułu, pokonując kolejno ikonę kobiecego MMA Rondę Rousey (12-2), Valentinę Shevchenko (15-3) oraz ostatnio Raquel Pennington (9-6).

17 KOMENTARZE

 1. Cyborg na tym zdjęciu jakie łzy wzruszenia, że ma pas:damjan:

  W piecio kurwa osobowej dywizji beztalenci totalnych na poziomie piaskownicy. Taki gadżet to mogła sobie równie dobrze w happymealsie trafić

 2. Cyborg na tym zdjęciu jakie łzy wzruszenia, że ma pas:damjan:

  W piecio kurwa osobowej dywizji beztalenci totalnych na poziomie piaskownicy. Taki gadżet to mogła sobie równie dobrze w happymealsie trafić

  Teraz pięcioosobowej,wtedy dwuosobowej, a nawet nie…UFC to przede wszystki cyrk, więc nie ma się czym podniecać, Cyborgowej jakby dali jakis Universal Belt jak w WWE, to nie byłoby różnicy.

 3. Teraz pięcioosobowej,wtedy dwuosobowej, a nawet nie…UFC to przede wszystki cyrk, więc nie ma się czym podniecać, Cyborgowej jakby dali jakis Universal Belt jak w WWE, to nie byłoby różnicy.

  Skoro ufc to cyrk to jak nazwiesz krs1?

 4. Skoro ufc to cyrk to jak nazwiesz krs1?

  Wiesz jeśli mówimy o dywizji Cyborga, to zdecydowanie wkraczamy w rejony krs1, bo schemat ten sam.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.