W piątek pojawiła się informacja o wykreśleniu walki Holly Holm (12-4) z Aspen Ladd z gali UFC 235. Teraz pojawiają się plotki o tym, że UFC planuje zorganizować pojedynek o tytuł mistrzowski w wadze koguciej pomiędzy Amandą Nunes (17-4) a Holly Holm. Poinformował o tym portal Combate, który określił również datę oraz miejsce tego starcia – miałoby do niego dojść na UFC 237 w Brazylii.

„The Lioness” kontynuuje obecnie serię ośmiu zwycięstw z rzędu. Po przegranej z Cat Zingano w 2014 roku Brazylijka między innymi pokonała dwukrotnie Valentinę Shevchenko, poddała Mieshę Tatę oraz znokautowała w niecałą minutę Rondę Rousey i Cristiane Justino.

Aktualnie Amanda Nunes jest posiadaniu dwóch tytułów mistrzowskich – w wadze koguciej oraz piórkowej. Sama zawodniczka wspomina jednak o chęci zdobycia kolejnego pasa, tym razem w kategorii muszej. Tam mistrzynią jest Shevchenko, którą Nunes dwukrotnie już pokonała.

Holm w ostatnich sześciu starciał przegrała czterokrotnie – w 2016 roku z Mieshą Tate i Valentiną Shevchenko, w 2017 roku z Germaine de Randamie i Cristiane Justino. „the Preacher’s Daughter” w ostatniej walce pokonała decyzją sędziów Megan Anderson. Rok wcześniej w trzeciej rundzie znokautowała Bethe Correię.

Gala UFC 237 odbędzie się 11 maja w mieście Curitiba w Brazylii. Oprócz starcia o pas w wadze koguciej kibice zobaczą rónież pojedynek o mistrzostwo kategorii słomkowej pomiędzy Rose Namajunas a Jessicą Andrade.

3 KOMENTARZE

  1. Po przegranej z Cat Zingano w 2014 roku Brazylijka między innymi pokonała dwukrotnie Valentinę Shevchenko, poddała Mieshę Tatę oraz znokautowała w niecałą minutę Rondę Rousey i Cristiane Justino.Robi wrażenie ta wyliczanka jeśli chodzi o kobiece mma i tą kategorię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.