Mistrzyni UFC w sztabie matchmakerów Invicta FC. Amanda Nunes nawiązała współpracę z największą kobiecą organizacją MMA i od teraz będzie pomagała układać drabinki do poszczególnych wydarzeń. Dodatkowo Nunes odpowiadać będzie za szukanie talentów na terenach Brazylii i południowym regionie Stanów Zjednoczonych. O tej współpracy poinformował portal MMAFighting.com. 

Znałam i pracowałam z Amandą przez długi czas. Była już częścią Invicta FC, ale jest jej członkiem oficjalnie, na papierze. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego ambasadora tego sportu i naszej organizacji – mówi prezydent organizacji Shannon Knapp.

Amanda (MMA 15-4) jest mistrzynią UFC od 2016 roku. Na gali UFC 200 pokonała Mieshę Tate, poddając ją w pierwszej rundzie. Swój tytuł broniła już dwukrotnie – z Rondą Rousey i Valentiną Shevchenko. Obecnie nie ma żadnej zaplanowanej walki.

Nunes będzie obecna na gali Invicta FC 27, która w ten weekend odbędzie się w Kansas. Walki zawodniczek będzie można obejrzeć na platformie UFC Fight Pass. W main evencie wydarzenia spotkają się ze sobą Sarah Kaufman i Pannie Kianzad.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.