Dziś miała miejsce pierwsza konferencja prasowa Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki.

Przedstawiono na niej władze związku, aktualnych i nowych członków, statutu, planów rozwoju, jak i najbliższe działania podejmowane w zakresie promocji i rozwoju amatorskiego MMA w Polsce.

Omówiono nadchodzące Mistrzostw Świata MMA Amatorów w Turcji i związane z tym wydarzeniem zadana stojące przed Polskim Związkiem MMA przy organizacji wyjazdu i tworzeniu zasad kwalifikacji zawodników. Regulamin powołania kadry narodowej oraz przybliżenie nowego projektu „Wojownicy Ojczyzny” zainicjowanego przez Defence24.

Najważniejsze fakty

– Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki stara się zostać pełnoprawnym związkiem pod Ministerstwem Sportu by uchwalić przepisy regulujące MMA w naszym kraju.
– Chce ujednolicić przepisy tak, by można było wyłaniać kadrę Polski oraz organizować zawody o tytuł mistrza Polski.
– Chce stworzyć jedną organizację, która ureguluje rynek i będzie naturalnym liderem w celu promocji tej dyscypliny.
– Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki zrzesza już 25 podmiotów, które dołączyły do inicjatywy.
– Celem związku jest wprowadzenie MMA na Igrzyskach Olimpijskich.
– Wprowadzony został system szkoleń, adresowanych do trenerów z zakresu metodyki treningowej, pozyskiwania środków finansowych czy dietetyki.
– Związek nawiązał współpracę z grupą portali Defence24 by krzewić sporty walki wśród służb mundurowych, by werbować zawodników MMA do tych służb na rzecz obronności państwa.
– Nastąpiło porozumienie z Polską Agencją Antydopingową w ramach udziału Związku w Komitecie Sportów Nieolimpijskich.

Rekrutacja Kadry Polski

– Przyznawane będą punkty za osiągnięcia na takich wydarzeniach jak Mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz zawody regionalne.

Mistrzostwa Polski

I miejsce – 12 pkt
II miejsce – 8 pkt
II miejsce – 6 pkt

Puchar Polski

I miejsce – 8 pkt
II miejsce – 6 pkt
III miejsce – 4 pkt

Zawody regionalne

I miejsce – 5 pkt
II miejsce – 3 pkt
III miejsce – 2 pkt

– Walki na Mistrzostwach Polski w kategorii pełnego kontaktu, mają mieć 3 rundy po 3 minuty w walce finałowej, a w eliminacjach 2 rundy po 3 minuty.
– Trenerem kadry został Paweł Derlacz, który pomimo punktacji, również będzie miał wiele do powiedzenia przy wybieraniu kadry i będzie miał ostateczne zdanie przy powoływaniu.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.