Były mistrz kategorii koguciej UFC mający na swoim koncie walkę z Aljamainem Sterlingiem, TJ Dillashaw, przeanalizował i wytypował swojego faworyta w pojedynku „Funkmastera” z Seanem O’Malley. Do starcia dojdzie na UFC 292 w Bostonie, 20 sierpnia tego roku.

TJ Dillashaw został zdominowany i zastopowany przez Sterlinga w walce mistrzowskiej na gali UFC 280 w październiku tamtego roku. Amerykanin doznał kontuzji barku, przez co jego występ nie był najlepszy, a po walce postanowił ogłosić przejście na sportową emeryturę. Teraz jednak daje znać, że jeśli zdoła wyleczyć bark to będzie chciał wrócić do rywalizacji. W rozmowie z Rampage’em Jacksonem w jego podcaście, JAXXON PODCAST, Dillashaw wypowiedział się na temat walki mistrzowskiej na UFC 292 pomiędzy Sterlingiem i O’Malleyem.

Lekceważyłem O’Malleya przed walą z Yanem, ale Sterling jest bardzo dobry tam, gdzie O’Malley jest najsłabszy. Kibicuję O’Malleyowi, bo ma fajny charakter do tego sportu, jest bardzo dobrym zawodnikiem dla tej kategorii wagowej. Rozmawiałem z nim prywatnie, lubię go, ale Sterling jest zbyt dobry. Będzie wywierał presję, żeby go obalić, na pewno to zrobi i później przejdzie za plecy. Skończy się tak, że go podda.

Dillashaw wypomniał mistrzowi, że jego umiejętności w stójce nie są tak dobre jak w parterze i zapewne będzie bardzo starał się obalić rywala i rozegrać ten pojedynek w jego ulubionej płaszczyźnie. „Killashaw” jest przekonany, że Sterling nie odpuści i będzie próbował obalać rywala aż do skutku. Dla aktualnego mistrza największej organizacji MMA na świecie będzie to okazja na czwartą obronę pasa mistrzowskiego kategorii koguciej UFC. Dotychczas bronił tytułu przeciwko m.in. Henry’emu Cejudo czy Petrowi Yanowi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Light Heavyweight

2,107 komentarzy 4,566 polubień

Też tak obstawiam, chyba że to tego czasu Suga zdąży sobie sam roz*ebać nogę.:muttley:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Graf Ramolo
Graf Ramolo

ONE FC
Lightweight

2,356 komentarzy 3,925 polubień

Myślę że pudel go ubije z racji na różnice zasięgu.

Odpowiedz polub

Avatar of dawid91
dawid91

Maximum FC
Welterweight

1,556 komentarzy 5,192 polubień

Widzę to podobnie jak TJ aczkolwiek O’Malley dobrze się pokazał z Yanem i nawsadzal mu jak nikt inny. Ma dość kreatywna stójkę a Peter tez podszkolił, ale to raczej nie wystarczy

Odpowiedz polub

Avatar of bokserek
bokserek

Maximum FC
Light Heavyweight

1,652 komentarzy 3,729 polubień

Myślę, że aktor to mimo wszystko ogarnie

Odpowiedz 1 Like