Aljamain Sterling po udanym debiucie w kategorii piórkowej UFC wskazał kolejnego rywala. Po wygranej z Calvinem Kattarem na UFC 300, Funkmaster chce walki z Brianem Ortegą.

Aljamain Sterling to były mistrz kategorii koguciej UFC, który po porażce z Seanem O’Malleyem zdecydował się na przejście do wyższej dywizji wagowej. Funkmaster w debiucie w kategorii piórkowej na UFC 300 w miniony weekend w Las Vegas zmierzył się z Calvinem Kattarem, którego zdominował i pokonał przez decyzję sędziowską. Po wygranej w rozmowie z dziennikarzami, Sterling wyznał, że teraz chce walki z Brianem Ortegą.

Dajcie mi następnego, najlepszego gościa. Z całym szacunkiem, mogę zawalczyć z Brianem Ortegą. Raz z nim trenowałem, mamy tego samego menadżera, nie ma między nami złej krwi. Jesteśmy zawodnikami, którzy gonią za tym samym. Nie jest moim głównym partnerem do treningu jak Merab. To inna sytuacja. Jeśli pokonam rywala jak on to nie będzie można mi odmówić.

34-letni Sterling (24-4 MMA) w ostatnich 11 walkach ma niezwykły bilans 10-1. Jedynym jego pogromcą w tym czasie był wcześniej wspomniany Sean O’Malley. Funkmaster to obecnie numer 2. rankingu kategorii koguciej UFC. 11 z 24 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Na swoim koncie ma zwycięstwa z Petrem Yanem, Pedro Munhozem, Corym Sandhagenem czy TJ Dillashawem. Jego potencjalny rywal, Ortega, to numer 3. rankingu kategorii piórkowej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Starvin' Marvin
Starvin' Marvin

Brutaal
Heavyweight

633 komentarzy 3,377 polubień