Sterling
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Aljamain Sterling niedawno narzekał, że nikt nie chce z nim walczyć. Teraz jednak znalazł rywala w osobie Johnny’ego Eduarda. Starcie tych dwóch zawodników planowane jest na UFC Fight Night 80.

Sterling do MMA przeszedł z zapasów. Walczył z sukcesami w trzeciej dywizji NCAA dla uniwersytetu SUNY-Cortland. Dorobił się pseudonimu „The Funk Master” dzięki swojemu nieortodoksyjnemu stylowi zapaśniczemu. Zawodnik ten w UFC zadebiutował w lutym 2014 roku. Na gali z numerem 170 pokonał Cody’ego Gibsona. Później stoczył bój z Hugo Vianą, którego zdemolował używając praktycznie samych kopnięć, ostatecznie wygrywając przez TKO w trzeciej rundzie pojedynku. W ostatnim pojedynku zdusił zapasami Takeyę Mizugakiego i kolejny raz bez problemu zapisał zwycięstwo na swoje konto.

Eduardo to weteran brazylijskich klatek. Stoczył aż 36 walk z czego 27 wygrał. W debiucie w UFC został pokonany przez Raphaela Assuncao, ale już dwa następne starcia (z Jeffem Curranem oraz Eddiem Winelandem) udało mu się wygrać. Debiut oraz wygrana z Jeffem, miały miejsce w latach 2011-2012. Zwycięstwo z Winelandem zaliczył rok temu. Brazylijczyka przez długi okres trapiły kontuzje. Teraz jednak wraca zdrowy do oktagonu i przyjdzie mu zmierzyć się z jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników młodego pokolenia.

UFC Fight Night odbędzie się 10 grudnia w Las Vegas. Walką wieczoru tej gali będzie starcie… Paige VanZant z Joanne Calderwood.

16 KOMENTARZE

 1. Zapowiada się dobry pojedynek. W stójce to Eduardo powinien dzielić i rządzić, jednak gdy walka trafi do parteru , to role się odmienią.

  Skoro walką wieczoru jest zacny pojedynek pań, to ta walka będzie otwierać galę na FP?

 2. Skoro walką wieczoru jest zacny pojedynek pań, to ta walka będzie otwierać galę na FP?

  Żeby się nie okazało, że to Co Main Event 🙂

 3. Żeby się nie okazało, że to Co Main Event 🙂

  Życzę im tego 🙂 Strach się bać o resztę rozpiski, patrząc na walkę wieczoru 😀

 4. Życzę im tego 🙂 Strach się bać o resztę rozpiski, patrząc na walkę wieczoru 😀

  Fakt 🙂 Rozpiska jak z gali na Filipinach, albo w… (nie, nie napiszę w Krakowie) 🙂

 5. Podbijam pytanie Grzecha. Jak ktoś tam śledzi te twitery itp. to niech reakcję Sterlinga wklei. Miał bojkotować Nevadę przecież?

 6. Podbijam pytanie Grzecha. Jak ktoś tam śledzi te twitery itp. to niech reakcję Sterlinga wklei. Miał bojkotować Nevadę przecież?

 7. I na chuj było cwaniakować z bojkotami Vegas? Trzeba było nie pyszczyć, to teraz nie wyszedłby na hipokrytę. Stawiać warunki pracodawcy to można jak się ma pozycję Rondy, czy innego Conora. Zawodnicy o pozycji Sterlinga, jak Danka mówi "skacz" to mogą co najwyżej zapytać "jak wysoko?"

  Ciekawe kiedy rura zmięknie Cejudo?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.