UFC oficjalnie potwierdziło zestawienie, o którym informowaliśmy jakiś czas temu. Doświadczony stójkowicz, jeden z najbardziej popularnych zawodników w historii kategorii ciężkiej sportów walki, Alistair Overeem, zmierzy się z niepokonanym Rosjaninem, Sergeyem Pavlovichem na gali UFC Fight Night 141 w Chinach.

Będący u schyłku zawodowej kariery Overeem (43-17, 1 NC MMA nie ma ostatnio najlepszego okresu. Holender na pięć ostatnich pojedynków zwyciężył tylko dwa, zwyciężając z Markiem Huntem (13-13) oraz Fabricio Werdumem (23-8). Ostatnie dwa pojedynki to porażki przed czasem z rąk Francisa N’Gannou (11-3) oraz idącego jak burza Curtisa Blaydesa (10-1). W swojej karierze Overeem pokonywał m.in. Brocka Lesnara, Franka Mira czy Juniora dos Santosa.

Dla niepokonanego Rosjanina (12-0 MMA) walka z Overeemem będzie debiutem w organizacji UFC. Dotychczas Pavlovich walczył wyłącznie dla organizacji Fight Nights Global, której to z resztą dzierży mistrzowski tytuł. Zawodnik z Moskwy ma na swoim koncie takie nazwiska jak Mikhail Mokhnatkin (11-2) czy Kirill Sidelnikov (11-5). W swojej karierze Sergey 9 z 12 wygranych zdobywał przez nokauty.

Walką wieczoru gali UFC Fight Night 141, która odbędzie się 24 listopada w Pekinie w Chinach, będzie drugi pojedynek Curtisa Blaydesa z Francisem N’Gannou. W pierwszym to Predator okazał się lepszy, wygrywając walkę przez przerwanie lekarza.

12 KOMENTARZE

  1. Zestawili go na jednej gali z dwoma oprawcami, nie wstyd wam UFC?

    :mamed:

    psycha siądzia jak nic

    :korwinlaugh:

  2. WIERZĘ W KONIA I MOC JEGO KOPYT. RUSKI DOSTANIE UBERKOLANO NA SWOJĄ UNTERMORDĘ I BĘDZIE ROZJEBANY. TAK NAM DOPOMUSZ BUK.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.