Francis N’Gannou nie dostanie okazji do walki o pas mistrzowski – UFC postanowiło zestawić Francuza z legendą sztuk walki, zawodnikiem absolutnej czołówki kategorii ciężkiej, Alistairem Overeemem. Do pojedynku dojdzie na UFC 218.

Overeem (43-15, 1 NC MMA) w ostatniej walce wygrał z Fabricio Werdumem po raczej nudnej walce. Holender to legenda sportów walki – wygrywał on tytuły mistrzowskie w każdej organizacji, dla której walczył, oprócz UFC. Alistair miał szansę zdobyć pas federacji, jednakże przegrał przez TKO ze Stipe Miociciem.

N’Gannou (10-1 MMA) miał zawalczyć na UFC 215 z Juniorem dos Santosem, jednakże jego plany pokrzyżowało potencjalne naruszenie zasad antydopingowych przez Brazylijczyka. Francuz wszystkie swoje walki kończył przed czasem.

UFC 218 odbędzie się 2 grudnia w Detroit.

12 KOMENTARZE

  1. Wszyscy chyba chcieli tej walki , UFC spełnia żądania prawdziwych fanów, być może niedlugo to pretendenci beda walczyli o pas i wszystko wróci do normy

  2. No i klawo. Chciałbym aby to Overeem wyszedł z tego pojedynku z tarczą, choć będzie bardzo ciężko patrząc jak atletyczny jest Ngannou. Zobaczymy jaką taktykę na Francisa przygotuje obóz Reema. Już zacieram rączki na nowy epizod vloga Reema bo są mega.

  3. Życzę Reemowi pasa, bo będzie wielka legenda, która miała wszystkie pasy najważniejszych organizacji, przez dekadę ponad.

  4. Dzikannou położy Overeema do snu. Później zrobi to samo z Miociciem. #pewneinfo

  5. No to czekamy na głośnie wykolejenie hype traina pana Naganou.#teamkoniu

  6. Hiromitsu Kenehara już niebawem będzie miał okazję do zrewanżowania się Alistairowi w odwiedzinach w szpitalu.

  7. I teraz pojawia się pytanie – czy górę weźmie agresja i determinacja Ngannou w drodze po pas czy jednak doświadczenie i technika Overeem'a??? Ngannou bez wątpienia jest zagrożeniem dla każdego ciężkiego jednak Alistair już nieraz w ufc pokazywał, że potrafi inteligentnie, taktycznie prowadzić walki. Ciekaw jestem jak to wyjdzie, niech wygra lepszy

  8. Ciężka jest chyba najbardziej uporządkowaną dywizją. A poza tym Reem wygra

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.