177 KOMENTARZE

 1. Jednym z podstawowym Mankamentów Alistaira bedzie kondycja. Przy zadawaniu ciosów facet nie robi oddechów przez co jego wielkie mięśnie nie dostają paliwa. W UFC Alistair z czołowymi ciężkimi zostałby zajechany kondycyjnie.

 2. haha, oceniasz to na podstawie treningów? Obejrzyj jeszcze raz jego walki z finałów K1

 3. Masato sie wystroil. Ale krawatem zawalil sprawe, musi sie jeszcze wiele nauczyc od Sexyamy.

 4. Zimin zasady w K-1, a zwłaszcza mała liczba rund sprawia że w wadze królewskiej sprawiają że w tym sporcie kondycja, wytrzymałość czy wykonywanie uderzeń z odpowiednim oddechem nie jest aż tak istotne jak chociażby w boksie.

  Gdyby Alistair walczył w pojedynku bokserskim z Adamkiem to po czwartej rundzie padłby ze zmęczenia lub nie miałby sił podnieś swoich potężnych łap do gardy. Po prostu potężne mięśnie nie miałyby już tlenu. Alistair zawsze w K-1 miał problemy z techniką, czym nadrabia potężną siłą, sylwetką. Ale brak tej techniki skutkuje tym że ciosy kosztują go więcej energii. Technika także oprócz umiejętności zadawania ciosu zawiera także umiejętność poprawnego oddychania. Tej umiejętności Alistair nie posiadł, co w K-1 nie jest istotne z uwagi na małą liczbę rund.

  W MMA dodaj że obok stójki masz zapasy. Znowu Alistair posiada dużą, masę ciężar i siłę aby wykonywać poprawne obalenia czy też bronić się przed nimi. Ale nie posiada wystarczająco techniki aby poprawnie oddychać przy technikach zapaśniczych. W parterze jest jeszcze gorzej, a tam traci się najwięcej sił.

  Alistair wygrywał w MMA ponieważ walczył z przeciwnikami którzy umiejętnościami lub siłowo odstawali od niego. Ale w UFC w wadze ciężkiej jeśli Alistair na początku walki nie pokona przeciwnika to z biegiem czasu kondycyjne padnie.

 5. Ali waży teraz ok 110kg, czyli jest od Adamka raptem 10kg cięższy, przy czym ma 195 cm wzrostu. Tomek oficjalnie ma 187.

 6. Dla mnie Alistair jest fenomenem jeśli chodzi o sporty walki. Walczy z sukcesami zarówno w K-1 jak i MMA.
  Ale widzę że ma on spore mankamenty które sprawiają że nie widzę go aby w UFC walczył wspaniale przez 5 wyrównanych i zażartych rund.
  Jeśli u tak potężnie umięśnionego zawodnika nie słychać jak oddycha podczas zadawania ciosów to efekt może być tylko taki ze mięśnie coraz szybciej tracą zapasy tlenu. Wystarczy przeciwnik zdolny wykorzystać ten brak w technice (np. zawodnik który by przyciskał Alistaira i zmuszał go do ciągłego wysiłku) i nasz mocarz coraz szybciej by opadł z sił.

 7. Lucifer oO Alistair może walczyć góra 5 rund na mistrzowskim poziomie w K-1. Z tymże dwie ostatnie rundy będą dla niego słabsze.
  W MMA przy przekrojowym zawodniku który nie dałby się znokautować i obalałby Alistaira to myślę że w 3 rundzie nasz Holender by dyszał niczym parowóz.

  Tutaj nie chodzi o fakt docenienia zawodnika przy przecenienia ale o jego braki techniczne, któe ktoś zawsze może wykorzystać.

 8. Bambaryła, żeby być czołowym ciężkim w UFC nie trzeba mieć dobrej kondycji(Carwin). Naprawdę niewielu ciężkich w UFC ma dobre cardio. Co do twojego porównania z Adamkiem, to ciężko coś sensownego odpisać, gdyż to jest zupełnie inny sport, inne zasady nie ma sensu robić takich porównań. Ogólnie Overeem ma średnie cardio, ale naprawdę nie widzę, żeby odbiegał od czołówki UFC(nie licząc Caina: )

 9. Metaraon waga wagą. Zawodnik ważący więcej zawsze będzie potrzebował więcej tlenu do swoich mięśni.
  Ale Alistair oddycha podczas zadawania ciosów o wiele gorzej niż Adamek. A wynika to z tego że w K-1 masz góra 5 rund, zaś w boksie 12 rund.

  W MMA natomiast rund jest co prawda tyle samo co w K-1 ale za to te rundy wymagają na poziomie mistrzowskim o wiele większego wydatku energetycznego. A zatem mięśnie zawodnika potrzebują o wiele więcej tlenu niż w takim K-1.

 10. A tym kimś kto wykorzysta braki Alistiara na bank nie będzie Duffee który po prostu nie zdąży XD

 11. To był błąd realizatora. Na ważeniu wyszło chyba 119kg. Aerts który ma 192 cm ważył 108kg. A jak wyglądał Aerts a jak Ubereem.

 12. Na stronie k-1 podana jest waga 242 lbs (109.9 kg). 🙂 Wielu tych realizatorów musi być.

 13. @Bambaryła, dziwnie argumentujesz swoje tezy.. Nie uważasz chyba, że czołówka UFC wytrzymała by 12 rund z bokserem. No chyba, że by się zmieniali skoro o całej czołówce mówimy 🙂
  Ali ma wszystko, żeby być w czołówce HW. A jego kondycje ciężko zweryfikować, póki nie stoczy ciężkiego pojedynku w MMA.

 14. A żaden z bokserów nie wytrzymał by kondycyjnie na podjeździe z Lancem Amstrongiem.

 15. Ok, jak już sie tak rozwodzicie na temat Reema, to pare moich spostrzeżen. Reem jest może dobry technicznie, mistrz K1 to mówi samo za siebie, ale jest bardzo oporny co można było zobaczyc na Finalach K1. Holender wchodzi w poldystans i tam atakuje, wystarczy trzymac go na dystans, jak robil to Tyron Spong i urwał mu pierwsza runde. W ogole to mysle, ze jakby Saki nie dostał tyle ciosow na żebra, od Ghity to wypunktowalby Reema, a tak w finale zostal mu dziadek do obicia.

 16. Mort – przed walką gdy przedstawiali zawodnika mówili 119kg. Zresztą pomyśl sam czy jest to możliwe, żeby przy takim wzroście i wyglądzie ważył 109kg

 17. bambaryła mnie rozbroił nie widze więcej niż dwóch zawodników UFC w hw którzy by wytrzymali 5 starć po 5 minut w dobrym tempie a porównanie do boksera wogóle położyło mnie na glebe niczym obalenie brocka 😀

 18. Wygląda na mniejszego niż kilka miesięcy temu, dlatego zainteresował mnie ten temat.
  Tutaj w walce z Edwardsem:
  httpv://youtube.com/watch?v=uGe2CwAE7hk Przy tak niskim poziomie tkanki tłuszczowej może obecnie ważyć 110 kg i wyglądać tak jak wygląda.
  Lesnar ma 191 cm wzrostu i jest mocno oblany, a waży 120kg przed walką.

 19. Lucifer oO zgadza się.

  Jednak wyznacznikiem rozwoju poziomu wagi ciężkiej w MMa będzie fakt że bez dobrej wytrzymałości żaden zawodnik nie będzie mógł marzyć o czołówce.

  KingDante zgadza się. Ale rozwój poziomu wagi ciężkiej w UFC oraz całym MMA następuje dosyć szybko.
  Za parę lat może się okazać że cardio Alistaira będzie niewystarczające. Pokazał to zresztą Carwin który kondycyjnie wysiadł z ważącym niemal tyle samo Lesnarem.

  Zresztą w UFC poziom zapasów jest naprawdę wysoki (w końcu w Ameryce zapasy to sport niemal masowo uprawiany).
  Ciekawi mnie jakby w tej dywizji wypadł Alistair. Gdyż inaczej się kondycyjnie wypada mocując się z dobrym zapaśnikiem, stawiającym długo opór.

 20. Jest filmik z ważenie i kilka dni przed finałem wyszło mu ponad 120kg. Po cholerę miałby zrzucać ponad 10kg. Pewnie zrzuca kilka kg na walkę, no ale nie ponad 10.

 21. strona K-1 nie podaje aktualnej wagi.

  Przed finałem Alistair ważył 119 kg, nie sądzę, żeby jakoś drastycznie zmienił swoją wagę przez trzy tygodnie.

 22. bambaryla po pierwsze przy zadawania ciosów robi sie wydech a po 2 chyba nie ogladales ostatnich walk alistaira, gdzie udowodnił, że spokojnie jest w stanie przewalczyc cały dystans walki i to w stójce(przy imponujacym tempie jak na taka wage) np. ostatnia walka ze Spongiem(gdzie to Tyrone bardziej wysiadł kondycyjnie niz Alistair o dziwo) czy z Bonyaskim. Zreszta co do tego oddychania to piszesz nonsensy bo to podstawowa umijętność – każdy profesjolany zawodnik musi umieć prawidłowo oddychać – to jest podstawa podstaw.
  Overeem waży obecnie 120kg nie 110kg! Co do techniki Alistaira to również sie nie zgodze bo pośród zawodników mma ma jeśli nie najlepsza to na pewno jedną z najlepszych technik stójkowych: szczelna garda, bardzo rzadko sie odsłania, każdy cios jest wyprowadzony poprawnie technicznie i cepy sie raczej nie zdarzaja.
  KingDate nie zgodze sie z tym że zeby byc w czołówce nie trzeba mieć dobrej kondycji – otóż to jest jeden z niezbędnych elementow kompletnego fightera – dla mnie włąsnie miedzy innymi dlatego Shane Carwin nigdy nie był w top10.

 23. logan wytłumacz mi skąd wiedziałeś, że Carwin nie ma kondycji przed walką z Lesnarem? Bo jak rozumiem według ciebie po wygranych z Mirem i Gonzagą nie zasługiwał na miejsce w top 10?

 24. Carwin do walki z Lesnarem, w której aż zbyt wyraźnie było widać, że nie ma kondycji, walczył najdłużej bodaj 3,5 min z Mirem – każda jego walka odbywała sie w wolnym tempie – to mi wystarczyło, żeby wiedzieć ze Shane kondycyjnie jest beznadziejny(zreszta ciezko jest przy takiej masie mieć dobrą kondycje dlatego swojego rodzaju fenomenem jest Overeem)

 25. Co do kondycji Overeema to nadal mam wątpliwości. Walka ze Spongiem to jedno ale 1) trwała, na pełnym dystansie, minutę krócej niż 2/3 standardowej walki MMA, 2) miała 2 razy więcej czasu między rundami niż walka MMA na takiej długości, 3) Mimo wszystko kickboxing uważam za mniej męczący dla organizmu niż przekrojowa walka MMA (podkreślam przekrojowa a nie jedynie kickboxing w klatce z małymi rękawicami).

 26. racja ale po Overeemie nie było widać zmęczenia choc tempo było bardzo dobre – zreszta widać było to w kolejnych walkach – nie jest łatwo odbyć 3 walk tego samego dnia nawet jeśli tak łatwo sie skończyły 2 ostatnie jak w przypadku The Reema.

 27. logan dlaczego napisałeś, że tyron wysiadł szybciej od overeema „o dziwo” ? Przeciez tyron był zmasowany jak nigdy, dla mnie nic w tym dziwnego, że padł kondycyjnie z overeem’em tym bardziej, że starał się prowadzić bardziej ofensywny styl walki… do tego zebrane ciosy i pozamiatane

 28. Tak szczególnie w walce z Sakim Overeem zmęczył się niemiłosiernie. 😀

  Alistair jest po prostu fenomenem dobrej kondycji (jeśli oczywiście wymażemy z historii jego pojedynki z Shogunem czy Werdumem – tak wiem one były dawno temu i się nie liczą Alistair nabierając 20 kg masy ma teraz lepszą kondycję :D).

 29. wazy 118-120
  pare kilo mogło mu zejsc (woda) ale to normalne wahania

  UFC chyba własnie ze wzgledów kondycyjnych nie prowadzi SuperHW ograniczając zawodników do 120 kg aby walki nie były powolne i nudne

  przy wzroscie 195 więcej nie trzeba

  Szczegolnie ze nie wszystkie mięsnie są uzywane w walce a ktore pakuje sie na siłowni.

  Kondycja trzeba wytrenować oraz w walce wykorzystac technike do oszczedzania tlenu.
  W ostatnich walkach UFC o pas to kondycja miała najwazniejsze znaczenie. Carwin z Lesnarem bez sensu sie wystrzelał nie robiąc poważnych obrażeń.
  Lesnar z Cainem w polowie pierwszej rundy zaczął sie staczac i kręcić na parkecie jak by przebiegł 3 km,
  wg mnie brak technik oddechowych i próba obalania na siłę – co kosztuje najwięcej.

  Alistair wygrał K1 GP, przewalczył kilka dobrych rund ale był wciąż świeży. O ile Ubereem nie będzie bawić sie w siłowanie w zapasach jako naturalny uderzacz bedzie miał kondycji na pól godziny walki w miarę dynamicznej co wg mnie jest powyżej sredniej UFC.

  Kondycyjnie moze odstawać od tych mniejszych jak Cain Czy Fedor który podobno biega 15 km codziennie i przy tym stosunkowo nie ma duzo miesni.

  Jesli by zrobić walkę
  Ubereem vs Cain – to nie sądze zeby zaczął sie przewracać jak Lesnar, przede wszsytkim dlatego ze nie musiał by dązyć do obalenia. A Caina w stojce z warunkami Overeema przegrywał by imo więc to Cain musiał by sie starać o obalenie.

 30. Moim zdaniem przy tak wielkiej masie miesniowej ma bardzo dobra kondycje..

 31. Venom jak chcesz tak dyskutować to nie ma sensu – widać nie rozumiesz co to jest game plan – w walce z Sakim czas działał na jego korzyść – cierpliwość w tym sporcie jest na miare złota. Za to Carwin i Lesnar to prawdziwi tytani kondycyjnie
  Crawshay bo Spong kondycyjnie zawsze był dobry – zreszta 15kg róznicy to jest dużo i dlatego kondycyjnie powinien być lepiej przygotowany niz Alistair.

 32. Podałem ci argumenty walk MMA Alistaira w których zawodziła go kondycja kiedy jeszcze nie ważył 120 kg, tylko koło 100.

  Co do Sponga to kondycje miał dobrą jak ważył 80 kg i walczył z 80 kilowcami, a teraz w dość szybkim czasie nabrał sporo kg i walczył z rywalem dużo od siebie cięższym. Jako osoba trenująca od lat powinieneś rozumieć różnicę w kondycji w zależności od siły fizycznej rywala.

  Carwin tytanem kondycji nie jest i nigdy nie będzie, ale jako osoba „podobno trenująca” logan powinieneś wiedzieć, że organizm inaczej reaguje na walkę w stałym tempie przez 9 minut, a inaczej kiedy zawodnik się podpali i jest blisko skończenia rywala.

  Najlepszym przykładem tego jak w zależności od przebiegu walki wygląda kondycja zawodnika jest B.J. Penn. Kiedy prowadzi walkę na swoich warunkach (Sanchez, Florian) spokojnie wytrzymuje trudy 5 rund, kiedy ktoś go mocno przyciśnie (Edgar, GSP) wtedy jest z tym dużo gorzej. Tak samo jest z Alistairem, który przyciśnięty słabnie (Shogun 1, Werdum), ale jak prowadzi walkę na swoich warunkach, szczególnie na zasadach K-1 wtedy kondycja go nie zawodzi.

 33. Najlepszym przykładem tego jak w zależności od przebiegu walki wygląda kondycja zawodnika jest B.J. Penn. Kiedy prowadzi walkę na swoich warunkach (Sanchez, Florian) spokojnie wytrzymuje trudy 5 rund, kiedy ktoś go mocno przyciśnie (Edgar, GSP) wtedy jest z tym dużo gorzej. Tak samo jest z Alistairem, który przyciśnięty słabnie (Shogun 1, Werdum), ale jak prowadzi walkę na swoich warunkach, szczególnie na zasadach K-1 wtedy kondycja go nie zawodzi.

  I na tym skonczmy i rozejdzmy sie wszyscy. Logan, nie podpalaj sie tak, wiemy ze jestes najbardziej doswiadczony 😉

 34. widać inaczej rozumiemy pojęcie argument., róznica w zaleznosci od siły fizycznej przeciwnika bardziej wychodzi w mma niz w k-1. Tyrone Spong miał dobrą kondycje nawet jak walczył przy wadze 95kg i wiecej – chocby walka z Le Bannerem(choc przegrał) czy z Sefo. To co napisałem o Carwinie to oczywistość i nikt temu nie zaprzeczał – nie zmienia to faktu ze Cariwin jest tragiczny kondycyjnie i każdy lepszy zawodnik to wykorzysta(tym bardziej po walce z Lesnarem), no chyba ze sie trafi lucky punch jak chocby z Gonzagą. Overeem np. w 1 walce z Harim pokazał że spokojnie jest w stanie poradzić sobie z presją przeciwnika.
  P.S Każdy przyciśnięty słabnie 😉 nie pisz takich rzeczy bo to jest oczywiste.

 35. Swoją drogą to zabawne, że logan wiedział, że Carwin miał słabą kondycję już przed walką z Lesnarem. Natomiast Overeem to według niego fenomen kondycyjny mimo, że od czasu nabrania masy nigdy nie walczył w MMA dłużej niż 6 minut.

 36. Mówisz o czasach kiedy Overeem zrzucał ok 10kg przed walką co musiało się odbić na kondycji, przykładem może być obecnie Shields który również przez wycinkę przed walką wysiadł kondycyjnie, a kilka miechów wcześniej wytrzymał 5 rund z Handersonem

 37. Fenomen kondycji w HW jest Fedor i Cain 😉 Overeem ma normalną kondycję

 38. skatewujo tak bo nabranie 20 kg nie odbija się na kondycji. Wydolność przecież przyrasta wprost proporcjonalnie do masy mięśniowej. 😀

 39. taa – mówisz o nabraniu 20kg w jakim czasie? 2-3 lat? to jednak różnica niż zbicie 10kg w ciągu tygodnia czy dwóch… Patrz że Overeem nie nabrał tej masy w takim czasie 😉 Wg moich doświadczeń szybkie zbijanie wagi wpływa bardziej negatywnie na kondycję niż nabranie masy w przeciągu kilku lat

 40. Bez obrazy ale jakich doświadczeń? Zbijałeś kiedyś 10 kg?

  95% półciężkich zbija tyle co Alistair i jakoś nikt nie ma takich problemów. Bas Boon wymyślił dobrą wymówkę na każdą porażkę Alistaira, a wszyscy uwierzyli w bajkę w zbijanie wagi. Jak to jest, że Alistair miał tak „ogromne” problemy ze zbijaniem wagi, a mimo to ciągle walczył w kategorii półciężkiej?

  Kolejna rzecz co z tego, że nabierał masy 2-3 lata. Po trzydziestce powiększyła mu się pojemność płuc? Serce też mu urosło? Nie żebym ja był jakimś asem z biologii, ale co poniektórzy chyba nie byli na żadnej lekcji 😀

 41. Tak, kiedyś doświadczalnie zbiłem 10kg, w ciągu miesiąca i kondycjnie i siłowo było o wiele gorzej Overeem ma 30 lat, więć po 30 jeszcze nie jest i tak, pojemność płuc można powiększyć 😉

 42. skatewujo zbijanie wagi nie polega na zrzucaniu jej w miesiąc, tylko na odwodnieniu organizmu na kilka dni przed ważeniem.

  Alistair przybrał 20% masy ciała, chyba nie chcesz mi powiedzieć, że wyczynowy sportowiec może nagle powiększyć pojemność płuc o 20%.

 43. Jones zbija jeszcze więcej, a w oktagonie wygląda świetnie. Jakby ta historyjka ze zbijanie wagi, sraniem krwią itp. była prawdziwa to Ali nie spędziłby tylu lat w LHW.

 44. myślę że 10kg wody mu nie zeszło przed zawodami ;] i raczej to było zbijanie wagi, wiadomo że nie miesiąc, ale efekt pewnie będzie podobny. Wybacz nie studiuję biologii i nie wiem ile wstanie jest powiększyść się objętność płuc u wyczynowego sportowca. Co nie zmienia faktu że Overeem w HW ma lepszą kondycję niż za LHW

 45. Każdy organizm jest inny i na każdego zbijanie, przybieranie inaczej działa – bez większych efektów – właśnie Jones czy Silva, negatywnie – Shields i Overeem

 46. panowie z dream będę obstawiał overema i chyba khartinowa co sądzicie o tym ?

 47. Podoba mi się wplątanie to Shieldsa.

  Jake po pierwsze nigdy nie był mistrzem wydolność, szczególnie jak ktoś skutecznie bronił jego obaleń. Kolejna sprawa, że sam się przyznał, że źle przygotował się do zbijania zostawiając sobie na ostatnie dni za dużo kilogramów.

  Tak jak napisał Tens jakby problemy Alistaira rzeczywiście były spowodowane zbijaniem to nie siedziałby w półciężkiej tak długo. Aha i ponawiam moje pytanie czy wyczynowy sportowiec w wieku 28-30 lat może powiększyć pojemność płuc o 20%.

 48. @Void

  Serce też mu urosło? Nie żebym ja był jakimś asem z biologii, ale co poniektórzy chyba nie byli na żadnej lekcji 😀

  Akurat ludzie z wysoką kondycją mają bardzo malutkie serca, ponieważ organizm adaptuje się do długotrwałego wysiłku na wysokim poziomie.
  Zawodnicy sportów siłowych i koksiarze mają przerośnięte serca jak woły, przystosowane do pompowania ogromnych ilości krwi w bardzo krótkim czasie.

  Wiadomo ze 120 kg mięsni to sporo do obsługi w tlen, ale wątpie by byli jacys zawodnicy którzy lepiej by sobie z tym radzili. Tym bardziej ze jak psailem ma ten komfort ze to raczej on ustala przebieg gry. Jesli ustawi zawodnika w stojce – to myslę ze rozlorzyc moze kazdego i sie nie zmeczy bo jest za bardzo obyty z tym i doswiadczony.

  JAk sie wda w przepychanki, to moze być gorzej. Ale po co miał by to robić?

 49. Dobra, podsumowujac, to powiedzcie mi niektorzy, na jakiej podstawie oceniacie wydolnosc Alistaira??? Bo jezeli patrzac na jego wystepy w K-1 to prosze nie wygadujcie bzdetow na temat kondycji w walce MMA, bo to dwa rozne rodzaje wysilku. W stojce Ali moze sobie ustawic przeciwnika, ale w MMA mu tak latwo nie bedzie, bo jezeli zawodnik X bedzie czul sie zagrozony w stojce i zdecyduje sie na obalanie to wtedy Overeem bedzie musial wytezyc swoj organizm, rozpoczac silowanie sie z przeciwnikiem, a ten kto choc troche trenowal sporty walki szczegolnie MMA, badz sporty chwytane ten wie jak duzo paliwa kosztuje mocowanie sie z napierajacym rywalem. Czego akurat w K-1 na taka skale nie ma, bo zaraz sedzia przerywa. Ty logan akurat powinienes to wiedziec najlepiej, skoro najdluzej trenujesz ze wszystkich.

 50. Co do Jonesa to małe sprostowanie – też mu super kondycją nie grzeszy… już z Bonnar który wytrzymał z nim całą walkę pokazał że Jones już od końcówki 2 rundy był spuchnięty, a 3 rundę przegrał. Jego siłą jest wykańczanie przeciwników w 1 max na poczatku drugiej rundy, coś jak Carwin – tyle że on to juz po 5 minutach siada. Shields walcząc 5 rund z millerem i handersonem raczej pokazał że jakąś kondycję ma, na pewno była ona lepsza niż w czasie walki z Kampmannem, więc pokazuje że zbijanie wagi jednak wpływa negatywnie na wydolność
  @pst – nie czaję o kogo chodzi?
  Praktyka pokazuje że Overeem lepiej sobie radził kondycyjnie własnie w HW, czy to z Vitorem czy to z Crocopem czy też z Buentello, a to dlaczego siedział w LHW tak długo to już pytanie nie do mnie tylko do jego sztabu:)

 51. Venom – Aha i ponawiam moje pytanie czy wyczynowy sportowiec w wieku 28-30 lat może powiększyć pojemność płuc o 20%. – No, nie bardzo 🙂

 52. Akurat ludzie z wysoką kondycją mają bardzo malutkie serca, ponieważ organizm adaptuje się do długotrwałego wysiłku na wysokim poziomie.

  Poczytaj sobie o przeroście serca:
  a) koncentrycznym ( charakterystycznym dla sportów szybkościowo – siłowych)
  b) i ekscentrycznym ( występującym w przypadku dyscyplin wytrzymałościowych ), zanim zaczniesz kogoś edukować, proszę.

 53. Cardio – to pluca, serce, naczynia wg mnie 😉 kombinacja tych 4rech bo jeszcze krew – ilość czerwonych krwinek.

 54. @Venom – Jake zbijał wagę czy odwadniał się? bo to jednak jest różnica a Ty piszesz to wymiennie, a potem uznajesz że to jednak co innego 😉

 55. Za każdym razem w tym temacie pisałem o zbijaniu w znaczeniu odwadnianiu się. Shields zostawił sobie do zbicia za dużo kilogramów, sam to przyznał.

  Polecałbym Ci pooglądać trochę starych walk Jake’a, kiedy notorycznie miał problemy z kondycją, gdy nie był w stanie łatwo zdobywać obaleń. Akurat w walkach z Millerem i Hendersonem robił to dość łatwo to się tak szybko nie zmęczył.

  Co do Alistaira to druga walka z Vitorem była w 210 lbs, a z Buentello ważył o 20 kg mniej niż teraz. Przewalczenia 6 minut i 9 sekund z CroCopem (z częstymi przerwami na dochodzenie do siebie Chorwata po ciosach na krocze) nie nazwałbym wydolnościowym wyczynem.

 56. Właśnie na tym polega różnica w wiedzy teoretycznej i praktycznej. Kto mówi tutaj o powiększaniu pojemności płuc – jest to mocno ograniczone choc częściowo możliwe. Zbijanie wagi w przypadku niektórych(bo nie wszystkich) zawodników wpływa jak najbardziej niegatywnie – przykładem jest właśnie Overeem, którego waga 93kg jest nienaturalna! Zreszta gość ma 195cm – chyba logiczne jest że powinien być naturalnym ciezkim – a z wiekiem to coraz bardziej wychodzi – zobacz wszystkich zawodników k-1 jak kiedys wygladali(aerts, hari, cro cop). Niektorzy chyba żartuja ze można zbic 10-15 kg kilka dni przed walka przez odwodnienie 😉 Zbijanie wagi ma miejsce w całym cyklu treningowym – odwodnienie to juz tylko doszlifowanie! 95% Przykladem jest Quinton Jackson chocby który poza „cyklem” treningowym waży kolo 100 kg – jego zbijanie zaczyna sie wraz z przygotowaniem do walki!
  W dodatku ludzie jak Venom nie odróżniają kondycji od osłabienia przez przeciwnika – co tylko podtrzymuje moja wczesniejsza teze – jeśli sie czesto trafia na korpus, brzuch, żebra to zawodnik znacznie szybciej sie meczy bo ma problemy z oddychaniem i z bólem – nie ma to zbyt wiele wspólnego z ogólną kondycją zawodnika – bardzo wyraźnie można to zauwazyc w walkach bokserskich(chocby niedawna walka Froch – Abracham)
  @Venom
  Nie jesteś asem z bilogii choć sie o niej wypowiadasz – nie będe nawet komentował twojej rispoty odnośnie powiększania serca;). Co do Carwina jak widzisz ja już wiedziałem o jego słabej kondycji zanim ty o tym wogóle pomyślałeś.

 57. Właśnie na tym polega różnica w wiedzy teoretycznej i praktycznej. Kto mówi tutaj o powiększaniu pojemności płuc – jest to mocno ograniczone choc częściowo możliwe.

  Tak, 4500 ml w przypadku statystycznego mężczyzny do około 8000ml w przypadku kolarzy, biegaczy, lub nurków ( tu nawet więcej ). Faktycznie, jest to mocno ograniczone.

 58. Shieldsa z którego roku? bo jak Ci chodzi o jego walki z lat 2006 to tak jakby porównywać Overeem z lat LHW a HW

 59. Tacy zawodnicy jak Jones, Forrest, Tibau, Alves zbijają spokojnie w okolicach 20 funtów w ostatnim tygodniu przed walką. Maciek Jewtuszko zbija około 7-8 kg, a jest zawodnikiem wagi lekkiej.

  Aha i cieszę się, że dzięki swoim „treningom” już nawet wiesz co myślę. Ponawiam moje pytanie skoro od razu wiedziałeś, że Carwin ma słabą kondycję, mimo, że wcześniej nie walczył dłużej niż cztery minuty. Jak to się ma do Alistaira, którego najdłuższa walka w MMA od czasu nabrania masy trwała 6 minut i miała kilka długich przerw na dojście do siebie CroCopa.

  Jeśli nawet zbijanie wagi tak źle wpływało na Alistaira, to nie bardzo rozumiem jak to się ma do jego wydolności w obecnym czasie. Przecież Holender nie waży tyle co w 2005 roku tylko 20 kg więcej. Jeśli jakiś ekspert od trenowania może mi wytłumaczyć jak kondycja Holendra poprawiła się po nabraniu 20 kg masy, będę bardzo zobowiązany.

  skatewujo Shields z 2005-06 roku walczy w tej samej wadze co obecnie

 60. Obawiam sie Venom, ze w Polsce nie ma osob ktore trenuja dluzej niz 8 lat, wiec to jedyny EXpert.

 61. tak i wg Ciebie Venom nie pracował nad kondycją w tym czasie? jego kondycja jest taka sama jak w roku 2005-2006, no proszę Cię. Jones zbija tyle i już pod koniec 2 rundy brakuje mu sił mimo znacznej dominacji – patrz walka z Bonnarem

 62. R.O.B. mówimy tutaj nie zaczynajac od poczatku tylko podczasz juz długoletnich treningów !!! dlatego zwiekszenie pojemności płuc nie od poczatku treningów tylko po wieloletnich treningach i przy zmianie masy ciałą – czytaj uważniej zanim odpowiesz.
  @Venom wiec teraz kilka dni zamieniło sie na tydzien – dobra przynajmniej tyle – w każdym razie nie rozśmieszaj mnie że zawodnicy których wyminiłeś nawet w przeciagu tygodnia( w dodatku jak rozumiem z twoich wypowiedzi poprzez odwadnianie:)) traca 10kg;) bez przesady człowieku. Carwin wczesniej nie walczyl dluzej niz 3,5 minuty dla sprostowania – czyli dwukrotnie mniej niż Overeem jak juz tak porównujesz. W każdym razie Alistair walczyl na dluzszym dystansie w K-1 co jest równie wyczerpujacym sportem. Ponadto chyba zgodzisz sie że zawodnicy niższych kategorii (np. GSP) zawsze będą miec lepsza kondycje od ciężkich jao Oveerem – dlatego zrozum że kondycje Overeema można porównac do kondycji innych ciezkich a nie półcięzkich jak to caly czas robisz! Overeem wazył w czasie wazenie 20kg mniej i tylko wtedy – dlatego prawda jest taka ze powiedzmy od tego 2005 roku przybrał jakies 10-12kg a nie 20.

 63. Mam pytanie, ktory z zawodnikow powyzej 117kg masy ma lepsza kondycje od Aliego ?

 64. Obejrzałeś już te walki z Shooto albo z Rumble on the Rock Shieldsa? Obejrzyj wtedy porozmawiamy. Jake miał zawsze problemy z kondycją gdy nie zdobywał łatwych obaleń takie są fakty.

  Forrest zbija jeszcze więcej i żadnych problemów nie ma. Podczas walki z Bonnarem Jones nie miał nawet roku treningów MMA, możliwe, że nie potrafił jeszcze umiejętnie rozkładać sił. Dodatkowo wykonał w niej dużo akcji konsumujących energie (suplesy itd.), ale masz rację jego cardio jest lekko podejrzane. Ale nie przesadzajmy przecież nie zrobił Alistaira w walce z Shogunem i nie dał się skończyć ledwo żywy w dosiadzie w 6 minucie walki.

 65. logan:
  A ty dalej swoje, jesli dla ciebie K-1 jest na rowni wyczerpujacym sportem co MMA to naprawde nie wiem jak mozesz trenowac 8 lat i nie wiedziec oczywistego. Chyba, ze trenujesz tylko sporty uderzane.

 66. Overeem gdzieś tak normalnie waży pomiędzy 230-240 funtów, tak gdzieś czytałem, więc przy tej wadze czuje się najlepiej. Zrzucanie wagi w tym przypadku 25-35 funtów gorzej na niego wpłynie niż przybranie tych 20 funtów. Jakoś nie widzę Rampage zbijającego do 185 i w tej kategorii miażdżącego wszystkich w dywizji, już bardziej bym go w HW widział i tam pewnie czułby się lepiej

 67. zreszta R.O.B ładnie musiałeś zaczerpnąc wiedzy z wikipedii;) do podejrzewałem – tam sa podane PRZECIĘTNE wartości dla ludzi – sportowcy maja z reguły ja lepsza juz od poczatku wiec nie ma mowy o tak znacznym przyroście

 68. Dlatego pisałem wcześniej że każdy organizm jest inny i każdy zawodnik inaczej reaguje na zmiany wagi – Jones widać lepiej je znosi niż Overeem. Venom nie przesadzaj – uważasz że zawodnik przez 4-5 lat nie jest w stanie się rozwinąć?

 69. logan masz chyba problemy z matematyką. Alistair walczył w kategorii 93 kg, teraz waży 119 kg. Więc jeśli patrzyłbym na oficjalne wagi Alistair urósł o 26 kg. Podczas pierwszej walki Overeema w ciężkiej ważył dokładnie 224 funty, czyli 101,5 kg, a więc przybrał na wadze co najmniej 17,5, a nie 10-12 kg.

  3,5 minuty Carwina vs 6 minut Overeema z długimi przerwani na badanie jąder CroCopa, jak dla mnie to to samo.

  Ale możesz próbować dalej naginać fakty do swoich teorii 😀

 70. Griffin jest 5cm nizszy od Overeema to raz, po drugie podkreśle to po raz kolejny wszystko należy rozpartywać indywidualnie(zalezy od tego wiele czynnikow) Forrest nie zbija wiecej niz 10kg w przeciagu tygodnia przed walką – nie wiem gdzie to przeczytałes ale musiało to być 1kwietnia. Zreszta unikasz porównania kondycji Overeema do kondycji innych ciezkich. zgadzam sie z skarewujo.
  i jak najbardziej podtrzymuje ze k-1 jest równie wyczerpujące co mma!

 71. 3,5 minuty Carwina vs 8,5 minuty Overeem w ciężkiej, z tego co pamiętam bez przerw 🙂

 72. to że walczył w kategorii 93kg nie znaczy ze tylko wazył – bo wazył tylko wówczas na wadze – podczas walki miał na pewno minimum 2 kg wiecej. A 1-2 tyg po walce wazyl juz tyle ile wynosiła jego naturalna waga czyli w granicach 100kg wówczas

 73. zreszta jak juz tak patrzysz na czyste liczby to w k-1 walczyl przynajmniej 2 razy na całym dystansie po 9 minut – nadal nie dociera to do Ciebie to trudno – sam naginaj fakty i wmawiaj swoje teorie

 74. Venom tak wnioskuję że nie wierzysz że zbijanie czy też nabieranie wagi wpływa jakoś znacząco na zawodników jeśli chodzi o ich kondycje, trochę dziwne podejście. W takim razie wrócę do przykładu Jacksona, czemu nie zbije tych 20 funtów i nie walczy w w kategorii niżej gdzie ze swoim uderzeniem by demolował fizycznie słabszych 🙂 Wystarczy też spojrzeć na MIra który juz totalnie ze swoją wagą przesadza. W I walce z Lesnarem waży 240 funtów, w drugiej 250, do walki z Carwinem dochodzi o prawie , a potem gada że chce zbić do 205. I nie powiesz mi że takie zabawy źle wpływają na kondycję zawodnika. Mówimy tu o przybraniu na wadze tych prawie 15kg w przeciągu kilku miesięcy, a nie jak w przypadku Overeema kilku lat

 75. w K-1 zawodnik ma przerwę co trzy minuty i jest to inny rodzaj wysiłku niż MMA

 76. tam miało być w fragmencie z Carwinem, że dochodzi do prawie 280 funtów

 77. nie chce mi się z wami gadać, przekręcacie liczby, fakty i to co napiszę. To nie ma sensu 😀

 78. @Venom – co do K1 i MMA tu się z Tobą całkowicie zgadzam 🙂 MMA jest na pewno bardziej wyczerpujące niz K1

 79. no to gadaj o tym ze swoim kolegą loganem, ale uważaj bo za kilka postów wyciągnie argument, którego nie przebijesz: „ja trenuję osiem lat, a ty nie” 😀

 80. inny rodzaj wysilku? stójka to część mma – trudniejsza część i równie wyczerpująca co parter – w k-1 stójka jest nawet bardziej wyczerpujaca bo trzeba zwracac bardziej uwage na technike i cały czas trzymać garde co w mma nie jest konieczne. przerwa przerwą w każdym razie odbył 2 walki w bardzo dobrym tempie przez 9 minut!

 81. Loganem się w większości zgadzam, jedynie co do fragmentu że k1 jest tak samo wyczerpujace jak mma to już nie 😉 a i dalej zero odzewu co do 3,5 minut Carwina a 8,5 minut Overeem – dalej to to samo ?;>

 82. A ja zapytam jeszcze raz , ktory z zawodnikow powyzej 117kg masy ma lepsza kondycje od Aliego ?

 83. Venom widze już flustracje u Ciebie;) cieszy mnie to bo irytuje Cie widać brak argumentów z twojej strony i coraz bardziej dochodzi do Ciebie rzeczywistość – porównojesz najpierw kondycje Overeema w wadze półciezkiej(choc zapominasz o takich walkach jak z Belfortem gdzie kondycyjnie wytrzymał spokojnie cały dystans)a później unikasz porównania do innych cieżkich – Oveerem nawet w ciezkiej walczac 6,5 minuty nie był zmachany i nie było widać zmęczenie – co tylko potwierdza że byl w stanie wytrzymac dużo dłuzej – czego nie można napisac o Carwinie bo każdy widział jakbyło po 1 rundzie

 84. ppisul widzisz niektórzy próboja zignorować coś co jest oczywiste i unikają odpowiedzi cały czas bojąc sie przyznać że nie mają racji – taki charakter Polaka;) Venom gdzie przekręcone sa te fakty? wole argument ze trenuje niż tak jak ty siedze przed komputerkiem 8 lat i znam sie na mma

 85. @ppisul – Lesnar ale przed swoją roczną przerwą, teraz nie wiem bo po walce z Cainem cięzko powiedzieć jak z nią

 86. tak wygrałeś, nie mam argumentów, szczególnie na stwierdzenie, że Overeem nie był zmachany w walce z CroCopem, w której było kilka bardzo długich przerw jak Chorwat dostał w jądra 😀

  Ale co ja tam wiem, ja obejrzałem walkę na komputerze, a ty tylko o niej słyszałeś na treningu 😀

 87. a walka z Buentello? 8,5 minut z 1 minutową przerwą miedzy rundami? Ale to widze unikasz notorycznie 😉

 88. walka z Bunetello – Alistair waży 224 lbs, a nie 262. Take that genius 😀

 89. unika wielu rzeczy i co gorsze próbóje wmawiać innym rzeczy których nie napisali . nawet po 1 walki każdy zawodnik jest troche zmęczony 🙂 dlatego można uznać w takim sensie ze Overeem z Cro Copem byl troche zmęczony bo to normalne – w każdym razie spokojnie wytrzymałby cały dystans gdyby do tego doszło – mimo że demolował chorwata i robiłz nim co chciał – osobiście uważam że Cro Cop zdawał sobie sprawe ze nie wygra tego pojedynku i szukał okazji do takiego rozwiazania.

 90. Z Crocopem też nie ważył 262 – take that 🙂 Ale mówimy o wadze ciężkiej i jak widać w niej jej lepiej sobie radzi kondycyjnie niż w LHW, temu chyba nie zaprzeczysz

 91. skatewujo na prawdę chcesz wrzucić do tego samego worka pojedynek z Buentello i Alistaira 17,5 kg później i powiedzieć, że kondycyjnie radzi sobie lepiej w ciężkiej? 😀

 92. Mówię o Overeem w HW i LHW, a nie w poszczególnych etapach HW – czytaj uważnie
  „Ale mówimy o wadze ciężkiej i jak widać w niej jej lepiej sobie radzi kondycyjnie niż w LHW, temu chyba nie zaprzeczysz”

 93. Nie zaprzeczę, że z Buentello radził sobie lepiej (chociaż klasa rywala też ma na to wpływ), ale jeśli chcesz wydobyć ze mnie stwierdzenie, że Overeem przy obecnej wadze ma lepszą kondycję niż w LHW to trafiłeś pod zły adres.

 94. Panowie nie ma co sie klocic , poki nie zawalczy z kims powaznym przez 5 rund sie nie przekonamy czy wytrzyma kondycyjnie , gorzej jak nikt z nim tyle nie wytrzyma 😀

 95. Widać cały czas nie rozumie że Overeema można porównywać obecnie kondycyjnie tylko do zawodników tej samej ketegorii wagowej czego cały czas unikasz,

 96. ppisul 5 to za mało i tak znajdzie sie wielu niedowiarków najlepiej jak 10 rund zawalczy;) choc Venom wtedy tez pewnie by sie kłócił że słaby przeciwnik itp.;)

 97. Wystarczy mi, że Alistair wytrzyma 5 rund z Cainem lub Fedorem. Wtedy zgodzę się, że jest fenomenem 😀

 98. Logan
  To może być trudne do przyjęcia dla Ciebie, ale tą informację mam akurat z książki dla biegaczy . Faktycznie, widzę że wpis w Wikipedii podaje podobne wartości, ale zgadnij co ? Informacje na Wiki też sie skądś biorą, nie ?

  Poza tym, to chyba logiczne że wartości będą takie same, skoro to potwierdzona naukowo informacja.

  A to, że wydolność spada proporcjonalnie do wzrostu masy, wiedzą nawet zwykłe „koksy” z siłki. Nie macie żadnych argumentów, żeby twierdzić że Alistair lepiej sobie radzi kondycyjnie w MMA w wadze ciężkiej, niż radził sobie w półciężkiej, bo w hw nie walczył wystarczająco długo, aby to stwierdzić. Przestańcie więc teoretyzować.

 99. Wtedy spór pozostałby nierozstrzygnięty na wieki, chociaż logan może przetestowałby wszystkie opcje na treningu.

 100. no Ci akurat są najlepsi kondycyjnie wiec byłoby ciężko kondycyjnie – waza ponadto 10kg(Cain) i 15kg(Fedor) mniej i to tez robi różnice – fenomenem swojego rodziaju jak juz pisałem wczesniej jest Alistair że przy wadze 120 kg ma taka kondycje.

 101. ppisul:
  „Mysle ze oni ulegli by wczesniej przez KO albo gilotynke :P”
  Zartujesz, prawda???

  sklep mięsny

 102. R.O.B nie twierdze ze wikipedia to złe źródło wręcz przeciwnie – nie zrozumiałes jak widać mnie. Potwierdzone naukowo nie znaczy ze wszedzie beda takie same wartości i to jest logiczne. Venom jak zawsze mizerna riposta i zaczepka;)

 103. Fusel : Niestety NIE 😛 Ja wierze w Aliego 😀 oczywiscie ze bedzie gorszy kondycyjnie od prawie kazdego ktory jest od niego lzejszy , masa niestety dziala na niekorzysc cos o tym wiem 😛

 104. Mi po prostu rece opadaja, jak osoba podobno trenujaca 8 lat MMA moze twierdzic ze wysilek w K-1 i MMA jest rownomierny 😀

  Tej wiedzy to ty chyba z maty nie przyniosles

 105. mnie ręce opadaja jak osoba nie trenujaca obu tych sportów wypowiada sie w takim aspekcie – cały czas uważam że oba te sporty są porównywalne jesli chodzi o zmęczenie

 106. Logan
  Skoro tak się chełpisz tym swoim „trenowaniem” i podajesz to jako argument, to może podaj imię i nazwisko, zweryfikujemy tą informację 🙂

 107. R.O.B chyba jesteś niepoważny 🙂 moge ci podać meijsca w których obecnie trenuje i zapraszam na trening to porozmawiamy
  P.S. i wcale sie nie chełpie

 108. logan:
  A skad ty mozesz to wiedziec, czy ja trenuje, czy nie. Wiesz nie wszyscy tu na stronie sie chwala, ze trenuja 8 lat 😀
  Poza tym od tych Twoich pierdol, ze bylo nie bylo czesc skladowa MMA jest na tym samym poziomie wyczerpujaca co samo MMA traci, nie obraz sie – glupota. Czytajac twoje teorie to mozna do jednego wniosku dojsc, ze sporty uderzane to moze i ty trenujesz, ale MMA to smiem watpic.

 109. nie obraź sie ale to co ty piszesz fusel ja też uznam za głupote – w k-1 stójka jest bardziej wyczerpująca tak jak pisałem wczesniej niz w mma – po pierwsze cały czas sie trzyma garde, po drugie dużo bardziej zwraca sie na techniki stójkowe – przede wszystkich czysto techniczne ciosy i szczelna ochrona głowy.

 110. Logan
  Ty jesteś niepoważny. Mnie nie obchodzi gdzie trenujesz. Widzę po Twoich wpisach, że uważasz się za lepiej poinformowanego, bo trenujesz 8 lat. Nie Ty to napisałeś ? Odkąd się tu pojawiłeś, użyłeś tego argumentu kilka razy, dając do zrozumienia innym, że Twoje zdanie jest ważniejsze. Pochwal się więc, jaki jest efekt tych treningów.

 111. OOOO kochany, co to to nie. Nie pisales, ze stojka w K-1 jest bardziej wyczerpujaca niz w MMA, tylko o tym ze oba te sporty sa na rowni wyczerpujace.

 112. widać twoja przewidywalność do tego czy trenuje mma czy nie jest równa wiedzy o mma – bez urazy;) w każdym razie chetnie Cie zaprosze na trening – jeśli jestes ze Slaska lub bardzo chcesz mnie sprawdzić.

 113. Zgodze sie z toba co do zdania

  „po pierwsze cały czas sie trzyma garde, po drugie dużo bardziej zwraca sie na techniki stójkowe – przede wszystkich czysto techniczne ciosy i szczelna ochrona głowy.”

  tylko wez pod uwage ze w MMA musisz zwracac uwage na obalenia i bronic ich gdy nie chcesz zejsc do parteru co akurat jest bardziej wyczerpujace niz trzymanie gardy

 114. R.O.B uważam że mam wieksza wiedze praktyczna o tym sporcie i mam ku temu podstawy – oczywiście od tych którzy nie trenuje regularnie. Naprawde jesteś niepoważny – jesli nei widzisz argumentow w tym co wczesniej pisałem to trudno – nie zależy mi zreszta na tym zeby ci do tego przekonywać za wszelką cene – nie dawałem nigdy do zrozumienie że moje zdanie jest ważniejsze – to nieprawda – każdego zdanie jest równie ważne – ale śmiem twierdzić ze wiekszosc tego co pisze jest za to bardziej trafna od ludzi nie trenujacych wogóle. Zreszta nie chce mi sie kolejny raz o tym pisac – jeśli cie nie interesuje gdzie trenuje to po co chcesz mnie sprawdzac. Przyjdz na trening sam zobaczysz – chyba nie sadzisz ze bede tutaj wypisywal moje imie i nazwisko – wyobraźni troche człowieku.

 115. fusel racja co nie zmienia faktu ze moim zdaniem oba te sporty wyczerpuja podobnie – stójka i wyprowadzania ciosów(tym bardziej przy ciaglym trzymaniu gardy i czysto technicznych cisów) jest bardziej wyczerpujaca(oczywiście w normalnym tempie a nie uderzanie raz na runde) niz ochrona przed obaleniami gdzie mozna wykorzystac mase swojego ciala tak jak generalnie w parterze.

 116. Stary ja nie mam zamiaru cie sprawdzac, bo to nie chodzi czy umiesz jakas technike lepiej badz gorzej, badz czy jestes silniejszy, czy slabszy – tylko o to co tu wypisujesz.

  Na Slask to ja mam ponad 1000 km wiec sorry, ale nie skorzystam. Jesli trenujesz MMA i widzisz, ze K-1 i MMA sa na tym samym poziomie wyczerpujace to nie mamy o czym gadac, bo i tak nie zajarzysz.

  PS. Hm no i juz sie gubisz. Podobnie nie znaczy rownie, ktorego akurat stwierdzenia uzyles.

 117. Logan
  Nie interesuje mnie gdzie trenujesz, bo to nie jest istotne, jeśli faktycznie trenujesz.

  Jesteś zawodnikiem ? Wśród naszych userów według mojej wiedzy są i zawodnicy, skąd wiesz, czy nie rozmawiasz akurat z jednym z nich ? Na jakiej podstawie stwierdzasz, że masz większą wiedzę od ludzi, o których nic nie wiesz ?

 118. „nie dawałem nigdy do zrozumienie że moje zdanie jest ważniejsze – to nieprawda – każdego zdanie jest równie ważne”
  Pozno juz jest i naprawde nie chce mi sie teraz tego szukac, ale w twoich postach zamieszczales diametralnie co innego.

  PS. Jakby nie bylo na tym portalu udzielali/udzielaja sie Maciek Jewtuszko, Paul Reed 🙂

  PS2. R.O.B.
  U Ciebie jest bodajze 1h do tylu, wiec jak masz ochote to powalcz sam, ja ide w kime 🙂

 119. fusel znajdz i nie pisz tak dopoki tego nie udowodnisz – znajac zycie jak zawsze zle cos zrozumieles -, gdzie tu gościu piszesz ze sie gubie – nie czepiaj sie słówek bo już widac nie masz czego – gubisz to sie ty najwyraźniej
  R.O.B z tymi co dyskutowałem jestem przekonany ze nie trenowali – przynajmniej wiekszosc – zreszta gdyby tak było juz dawno by o tym sami napisali. No to jak Cie nie interesuje to po co o tym piszesz?
  w kazdym razie jest juz pozno tez ide spac

 120. Masz problem z czytaniem ? Mnie interesują Twoje dane lub osiągnięcia, skoro jesteś fajterem to się pochwal, w ten sposób potwierdzisz, że faktycznie trenujesz i wiesz o czym mówisz.
  Ja tam Ci wierzę, skąd w innym wypadku miałbyś telepatyczną zdolność wyczuwania, czy ludzie po drugiej stronie klawiatury trenują czy nie ? 😀

  Jak się wstydzisz to możesz mi napisać na mejla, nie powiem 😀
  [email protected]

 121. jeśli ktoś ma problemy z czytaniem to jesteś ty – pisałem wczesniej ze nie jestem profesjonalnym fighterem mma ! Choc trening mam raczej wyczynowy to traktuje ten sport rekreacyjnie – obyłem kilkanaście walk amatorskich w boksie a ponadto naprawde wiele sparingów na zasadach boksu, kickboxingu, muay-thai i mma. W każdym razie nie mam zamiaru nikomu na tym portalu udowadniać że tak jest – wystarczy mi że ja sam o tym wiem – innej potrzeby nie ma.
  I nie pisz zebym Ci wysyłał takie rzeczy mailowo lub cokolwiek innego bo mnie to śmieszy – pisałem juz użyj wyobraźni
  Strzała i pozdrawiam ide spac

 122. Jak nie masz zamiaru nikomu udowadniać, że tak jest, to nie używaj tego jako argumentu w dyskusji.

  „Strzała”.

 123. Mysle ze kazdy po prostu ma jakąs opinię o tym jaki poziom prezentuje Overeem.

  Dana White nie widzi go w top 10 HW swiatowego (nawet po wygraniu K1 GP), ale przy okazji widzi Lesnara jako top 2 (1-1 z mirem, wygrana farciarska z Carwinem wystarczyło by go przekonać ze to drugi najlepszy swiatowy zawodnik).

  Wg mnie potencjał Overeema wzrósł w ostatnich latach znacznie, występ w K1 to potwierdziło.

  Jest głowna gwiazdą Dynamite

  Duffee jest dobrym zawodnikiem, który też jeszcze nie miał okazji w pelni się wykazać. Gdyby nie odszedł z UFC mogł by sie liczyć w czołowce.

  Wydaje mi sie ze Overeem pokaże ze jest w dobrej formie, i moze pokonać kazdego.

 124. „stójka i wyprowadzania ciosów(tym bardziej przy ciaglym trzymaniu gardy i czysto technicznych cisów) jest bardziej wyczerpujaca(oczywiście w normalnym tempie a nie uderzanie raz na runde) niz ochrona przed obaleniami gdzie mozna wykorzystac mase swojego ciala tak jak generalnie w parterze”

  Chcesz powiedzieć że stójka według Ciebie jest mniej wyczerpująca od parteru?;> Nie trenuje 8 lat ale wydaje mi się że się troche mylisz mimo wszystko to nie tylko leżenie na ziemi, czas obrony przed najprostrzą nawet dźwignią i utrzymanie mięśni w najwiekszym napięciu jest chyba wystarczająco wyczerpujące. Dlatego nie zgodze się z tym że stójka jest bardziej wyczerpująca niż parter oczywiście jeżeli porównujemy przyblizony czas walki w obu płaszczyznach

 125. logan jest skuteczny 😉

  ja tam długo nie trenuję, wywodzę się z uderzanych i od jakiegoś czasu męczę bjj i generalnie mma. do niedawna bardzo się męczyłem w chwytanej części walki – nie potrafiłem wyczuć momentu, kiedy można sobie odpocząć. dlatego po krótkim czasie puchłem i byłem do niczego.
  kiedy się wyczuje momenty, kiedy można odpocząć, a kiedy trzeba się spiąć wszystko zaczyna wyglądać inaczej. i choć wydatek energetyczny jest większy niż w stójce (nie tylko ty decydujesz o momentach spięcia – działa przeciwnik; w stójce sam decydujesz kiedy puszczasz ciosy – robisz to w swoim rytmie, z oddechem etc), to nie jakoś radykalnie.

  a inna rzecz, że ze względu na specyfikę mma stójka w nim jest bardziej wyczerpująca niż w klasycznym taju czy kicku. naturalnie mam tak, że siedzę na tylnej nodze, puszczam ciosy to obie nogi idą do przodu. w mma trzeba się pilnować, żeby ciężar był rozłożony równiej, żeby niżej stać na nogach, stopy nie stały równolegle (co w taju jest podstawą). przez to wszystko techniki uderzane są bardziej energochłonne.

  o kant dupy te rozważania. po pierwsze: zwiększ masę. i na****lać.

 126. Największy portal o MMA w Polsce proponuje promocje jakiegoś zawodnika, w ten czy inny sposób, a ten odmawia, nastały takie czasy teraz, że nic nie rozumiem ;p

 127. logan ja bym Cie chetnie sprawdzil co potrafisz, masz pecha ze mieszkasz na Silesi. I nie wypowiadaj sie na tym portalu, bo mam za soba starty i sukcesy w amatorskich zawodach a Ty tylko trenujesz i nic nie osiagnaleś – nie znasz MMA, bo trening zawsze pozostanie tylko treningiem. Prawdziwa wiedze zdobywa sie w klatce! 😀

  PS. I nie pisze się flustracja, tylko frustracja. Wiedze rowniez mozna zdobyc w szkole, polecam.

 128. co za roznica, chca Cię promować to daj się promować!
  to ja nie rozumiem, moze nie doczytalem to po co ta cala rozmowa byla skoro on nie trenuje nawet mma, co za strata mojego czasu czytajac go

 129. Widzę że jednak ten temat się rozkręcił przy moim małym udziale 😉

  logan Alistair ma braki techniczne nadal. Jego oddechy podczas zadawania ciosów są zbyt płytkie jak na taką posturę.
  Nie przeczę że Holender rozwinął się technicznie, dzięki temu jego kondycja nie jest taka tragiczna.
  Co do przytoczonych przez Ciebie walk. To MMA jest definitywnie innym sportem niż K-1. W MMA masz zapasy gdzie ważna jest wytrzymałość podczas i po wysiłku beztlenowym. Masz też parter oraz różne inne techniki gdzie trzeba instynktownie umieć oddychać. To sprawia że rundy w MMA są bardziej pobierające energie niż rundy w K-1.
  Zauważ że bardziej energooszczędne zadają ciosy bokserzy niż zawodnicy K-1. A wynika to z faktu że bokser jest od początku przygotowany na dłuższą ilość rund. Dlatego m.in. zawodnicy MMA zadawanie ciosów pięściami powinni uczyć się od trenerów boksu.

  Alistair jako zawodnik MMA nie został jeszcze zmuszony do walki w dosyć intensywnym tempie przez 30 minut. Wiec pisanie o dobrym cardio Holendra jest myśleniem życzeniowym. Ja także mam tendencje do myślenia życzeniowego. I przed walką Cain vs Brock uważałem że siła Amerykanina zatriumfuje nad umiejętnościami, wytrzymałością i szybkością meksykanina. Pomyliłem się ale dzięki temu sporo się nauczyłem 🙂

 130. logan – a ponadto naprawde wiele sparingów na zasadach boksu, kickboxingu, muay-thai i mma.

  Czyli to co 80% trenujecych sporty walki robi w kazdy piatek czy sobote czyli kilka tysiecy ( w Polsce) miliony na swiecie 😉

  Apock?? Ty ciagle ironizujesz, prawda?? 🙂

 131. Drunk Cat, oczywiście, że nie. Uwielbiam produkty ładnie zapakowane z dużą zawartością helu. ^____^

 132. Junior Dos Santos też by z Loganem nie pogadał. W końcu styczność ze sportami walki miał dopiero w wieku dwudziestu jeden lat, obecnie ma dwadzieścia sześć i tylko pięć lat treningu ;(

 133. „Alistair jako zawodnik MMA nie został jeszcze zmuszony do walki w dosyć intensywnym tempie przez 30 minut.” Bambaryła- napisz proszę, nazwiska i walki w których czołowi ciężcy na świecie walczyli intensywnie, przez 30 : ) minut. Kondycja jest piekielnie ważna w MMA, ale w wadze ciężkiej, w największej organizacji na świecie, można bez posiadania przyzwoitej kondycji dojść do walki o pas, więc pisanie tylu postów o kondycji Aliego nie ma sensu. Możecie pisać o jego kondycji w walce z Cro Copem, o jego oddechu w K1 o przeszłości w PRIDE- ale realia są takie, że to najlepszy striker w HW MMA(no może jeden z 3 najlepszych) na świecie, w połączeniu z innymi umiejętnościami to wystarczy, żeby być w czołówce najlepszych. Patrząc na jego towarzystwo w tej czołówce HW uważam, że nie ma najgorszego cardio.
  Co do braków technicznych i porównań do bokserów to jak pisałem u góry- to nie ma żadnego sensu. Gdyby wpuścić Adamka do oktagonu i góral musiałby poturlać się trochę lub też przepychać się przy klatce, bronić obaleń, kopnięć ze świadomością walki w 3 lub 5 rundach a nie 12 to gwarantuje, że nie wyglądałby tak rześko- abstrahując oczywiście od braku umiejętności MMA. Dajmy Holendrowi walczyć, ilość hatersów Overeema jest naprawdę zaskakująca…………………

 134. ok a ali kogo pokonał Rogersa i co i niby juz jest dobry ale mi codzi oto ze jds jest lepszy w stójce

 135. Osobiście uważam, że Ali jest lepszym strikerem niż JDS. Nie ujmując oczywiście nic umiejętnością Brazylijczyka, on ma naprawdę szybkie i mocne ręce, pewnie szczękę również ma mocniejszą, ale Holender moim zdaniem ma więcej atutów ,najlepsze uderzenia z klinczu w HW, zrobił spore postępy w boksie zarówno w kwestii techniki jak i siły ciosów. Holender ma również jedne z najlepszych niskich kopnięć w HW, te wszystkie aspekty rekompensują mi mankamenty jego gry w stójce. Oczywiście są fighterzy, którzy mają świetną stójkę w HW, ale JDS nie uważam wcale za lepszego w stójce niż np. Cain- może zaskoczyłem tym niektórych, ale tak uważam.

 136. Ja też nie uważam, żeby JDS był lepszy w stójce od Aliego, choć szczękę może mieć mocniejszą.

 137. Wizerunek JDS i jego Hype o piekielnie mocnym ciosie ostatnio ucierpiał po walce z Nelsonem. Brazylijczyk wielokrotnie trafiał czysto grubasa, a ten wytrzymywał to wszystko. Moim zdaniem, nie należy przesadzać, wszyscy wiemy, że Nelson to twardziel a JDS go zdominował i trzeba być fair w stosunku do niego, tak jak jesteśmy dla GSP po jego wygranych na punkty. Ale z drugiej strony, rozumiem, ludzi, którzy zaczęli wątpić w siłę JDS, bo przecież to jest HW, tu ciosy ważą naprawdę dużo, a trudno o lepsze okazję do KO niż te które miał JDS w walce z Nelsonem. Andrey Arlovski położył kiedyś Nelsona i pokazał, że gościa można poskładać dobrym boksem

  http://www.youtube.com/watch?v=Ak1pTHEIwTo&NR=1

 138. Nie wiem czy porównywanie walk Arlovskiego i Cigano z Nelsonem powinno automatycznie dawać odpowiedzi na temat kto jest jakim uderzaczem. Równie dobrze można napisać, że JDS znokautował Werduma, a Alistair tego nie potrafił.

  Warto jednak przyjrzeć się samej technice. Brazylijczyk ma atuty ofensywne, ale w obronie nie jest zbyt dokładny, co zresztą było widać w walce z CroCopem. Alistair ma gorszy boks w dystansie, ale lepszy w klinczu, jest bardziej wszechstronny, ale jego obrona w małych rękawicach to niewiadoma. W K-1 mocno trzyma gardę łapiąc wszystko na rękawice kosztem odsłaniania korpusu, w MMA raczej tak nie będzie mógł walczyć. Generalnie wszystko sprowadza się do tego, by wreszcie zmierzył się w MMA z rywalem, który podejmie z nim walkę.

 139. Venom ja jestem zawsze ostrożny w takich porównaniach. Ów przykład podałem, jako coś co powoduje, że rozumiem znaki zapytania jakie pojawiły się odnośnie siły ciosu JDS. Ja doceniam tą wygraną i ogólnie stójkę Brazylijczyka, ale…….. niepokoi mnie, jak gość trafia wieloma czystymi ciosami, ma reputację bardzo ciężkich łap…. a przeciwnik nie pada.

 140. Nelson to twardy gość, zwróć uwagę, że z Arlovskim nie został klasycznie znokautowany tylko wysiadł kondycyjnie, a sama walka była zestawiona w ostatniej chwili.

 141. Najwiekszym atutem jds jest szybkosc a nie siła ciosu nie sugeruje ze bije lekko bo ma pare w łapie

 142. Mimo wszystko Ali ma bardziej wszechstronną stójke od JDS. JDS to przede wszystkim doskonały jak na HW boks, natomiast Ali to całe spektrum Muay Thai (kolana, low-kicki itd). Heh, w końcu fakty są takie, że Ali wygrał K1 GP (wiem, wiem, nie było Hari’ego i Bonjasky’ego). Nie Sądzę, żeby Brazylijczyk dokonał tego samego…

 143. większosc gwiazdek w UFC HW jest nadmuchana. Tak jak Lesnar, Nelson, Mir, Carwin.
  JDS trenuje za malo, nawet jesli robi to 12 godzin na dobe, jest tylko średnim bokserem w MMA.
  Ali jest swiatowej klasy kickbokserem, o swietnych warunkach fizycznych oraz, z dobrą umiejetnoscią kontroly walki, i sprawnym parterem.

  JDS uwazany jest przez wielu za top 2 jako pretendent do pasa UFC z CAinem. Ale wg mnie jest za malo wszechstronny.

  Nie widze JDS wygrywającego z większym, wszechstronniejszym Ubereemem. Ali moze trzymac go na dystans, załatwic samymi lowkickami, sproowadzic do parteru. Ma wiekszą siłe ciosu.

 144. Z tym

  średnim bokserem w MMA

  to troszkę przesadziłeś Piorun. IMHO JDS jest znacznie lepszym (niż „średnim”) bokserem, co nie zmienia faktu, że zgadzam się co do tego, że Reem ma stójkę bardziej kompletną.

 145. Cała niewiadoma Alistaira w MMA to jak dobre są jego zapasy.
  Jeśli będzie dał się obalać to cała jego stójka i klincz na niewiele się zdadzą.

  KingDante obecnie Alistair wystarcza na czołówkę MMA w wadze ciężkiej. Ale nie wiadomo czy poradziłby sobie w UFC w czołówce.
  Po pierwsze w UFC jednak jest najbardziej rygorystyczna kontrola antydopingowa w całym MMA. Nie wiadomo czy i w jakim stopniu swoje parametry Holender zawdzięcza zdolnym farmaceutom.
  Po drugie w UFC zapasy stoją na bardzo wysokim poziomie. W końcu w USA zapasy to sport masowy.
  A zatem nie wiadomo na jakim poziomie ma zapasy Alistair. Parter Holendra to także jedna niewiadoma jeśli chodzi o poziom. Jeśli poziom ma mizerny zarówno zapasów jak i parteru to w tych elementach będzie tracił sporo sił nadrabiając braki techniczne krzepą.

  ” Kondycja jest piekielnie ważna w MMA, ale w wadze ciężkiej, w największej organizacji na świecie, można bez posiadania przyzwoitej kondycji dojść do walki o pas, więc pisanie tylu postów o kondycji Aliego nie ma sensu.”
  W największej organizacji świata bez dobrych zapasów szybko zostaniesz zdominowany i stracisz kondycje.
  Pokazał to Brock Lesnar dobry silny zapaśnik zdobył tytuł mistrzowski i dosyć długo go bronił pomimo braków w stójce i parterze. A pas odebrał mu inny lepszy technicznie zapaśnik z dobrą stójką Cain.

 146. Trudno oczekiwać od zawodnika mma, żeby miał boks jak Adamek w warunkach treningu przekrojowego. Na pewno JDS ma rewelacyjny boks jak na mma – bo jest to boks skuteczny w mma. Trudno powiedzieć, co by osiągnął w boksie zawodowym, z taką kondycją raczej niewiele. Ale i tak lubię tego gościa 🙂

 147. @bambaryla – co do zapasów się zgodzę, ale parter? Overeem ma ponad połowę walk wygranych przez submission, radził sobie w parterze z Vitorem, który z tego co wiem ma czarny pas bjj. Wiadomo że nie ma tak dobrego parteru jak Werdum, ale pisanie że to jego niewiadomo to już mała przesada 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.