Abdelaziz otruty

Menadżer Khabiba Nurmagomedova Ali Abdelaziz jest dziś jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób w całym MMA. Jego szemrana przeszłość oraz bardzo agresywne podejście do rywali swoich zawodników sprawiły, że stał się celem zamachu o którym wspomniał dziennikarzowi Arielowi Helwaniemu:

Zostałem otruty i to porządnie. Umierałem, ktoś próbował mnie zabić w Nowym Jorku. Ktoś próbował mnie otruć, byłem w szpitalu.

Na pytania o to jak to się stało, opanowany Abdelaziz tłumaczył, że nie obchodzi go to jak ktoś to zrobił, ale najważniejsze jest to, że był w szpitalu umierający.

Próba otrucia Aliego niekoniecznie mogła mieć związek z jego agresywną polityką jako menadżera zawodników MMA, ale raczej z jego historią. 20 lat temu Ali należał do terrorystycznej organizacji Muslims of the Americas. Po ataku 11 września na wieże World Trade Center, Ali został złapany i dwa lata przetrzymywany w areszcie. Po tym czasie został zwerbowany przez FBI jako tajny informator (Confidential Informant 184), mający przekazywać informacje o dżihadystach, których sam trenował i których nauczał jak czytać świętą księgę Koran. Był więc nie tylko szkoleniowcem bardzo złych ludzi, ale także zakorzeniał w nich radykalny Islam. Więcej o tej kwestii można przeczytać TUTAJ. Dziś grzechy młodości – jeśli menadżer nie zmyśla – go doganiają i Abdelaziz może mieć na głowie o wiele poważniejsze zmartwienia niż ponowne zestawienie Khabiba z Conorem.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. Moze juz sie znudzil amerykanskim sluzbom, wszak maja nowych o nazwie 'Isis'.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.