Jimmy Lidberg, aktualny brązowy medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym, pomoże Alexandrowi Gustafssonowi przygotować się do walki z Mauricio Ruą, która odbędzie się 8 grudnia na gali UFC on Fox 5. Jak informuje MMAViking.com, „Mauler” trenuje głównie pod kątem obrony przed obaleniami, które „Shogun” zaprezentował w ostatniej walce z Brandonem Verą. – Preferuję walkę w stójce, która jest moją mocną stroną. By być lepszym, potrzebuję specjalistycznego treningu zapaśniczego. Jestem przekonany, że Jimmy Lidberg to odpowiednia osoba, by mi pomóc, biorąc pod uwagę jego doświadczenie – powiedział Gustafsson w wywiadzie dla telewizji SVT.

Jimmy Lidberg to wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. W Londynie zdobył brąz w kategorii do 96 kilogramów. W ćwierćfinale przegrał z późniejszym srebrnym medalistą Rustamem Totrowem, ale w repasażach zapewnił sobie brązowy medal.  – Od dawna interesuję się UFC. Pomoc Alexandrowi Gustafssonowi w staniu się lepszym zapaśnikiem jest niezwykle inspirujące – powiedział Lidberg.

Walka Gustafsson – Rua będzie jednym z głównych wydarzeń grudniowej gali UFC on Fox 5. Dana White powiedział niedawno, że zwycięzca tego pojedynku dostanie szansę walki o należący do Jona Jonesa pas mistrza UFC w wadze półciężkiej.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.