Alexander Gustafsson prawdopodobnie wystąpi na UFC 227, gdzie zmierzy się z Volkanem Oezdemirem. Organizacja od jakiegoś czasu pracuje nad walką dla Szweda i jak widać prawdopodobnie to właśnie Szwajcar będzie jego rywalem. Co ciekawe, Oezdemir miał zawalczyć z Shogunem Ruą na gali w Hamburgu, lecz UFC zdecydowało się na inny kierunek.

Ostatni raz w klatce UFC Gustafsson wystąpił na gali Fight Night 109, kiedy to w świetnym stylu pokonał Glovera Teixeirę. Była to jego druga wygrana z rzędu – przed pojedynkiem z Brazylijczykiem zwyciężył on starcie z Janem Błachowiczem. Sam Szwed w wielu wywiadach oznajmiał, iż będzie gotowy na potencjalne wejście w zastępstwo w razie kontuzji jednego z uczestników walki wieczoru UFC 226 – Stipe Miocicia czy Daniela Cormiera. Jak widać organizacja ma inne plany na najbliższą walkę Szweda. Teraz zmierzy się on z Volkanem Oezdemirem, który w ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość właśnie wcześniej wspomnianego Cormiera.

UFC 227 odbędzie się 4 sierpnia w Los Angeles. Główną atrakcją gali jest starcie Cody’ego Garbrandta z TJ Dillashawem. Tak wygląda rozpiska tego wydarzenia:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.