ProFC.49.Resurrection.Poster

Już w najbliższy czwartek w podmoskiewskich Chimkach odbędzie się gala ProFC 49: Resurrection podczas, której w walce wieczoru zobaczymy młodszego ze starooskolskich braci, niegdyś czołowego rosyjskiego ciężkiego – Alexandra Emelianenko (MMA 22-6). Kontrowersyjny petersburżanin postanowił powrócić na ring, po tym jak w listopadzie ubiegłego roku zakończył karierę. Ufając wypowiedziom Saszy, ogromny wpływ na to miał długi pobyt w prawosławnym klasztorze. Koniec końców nawrócony i odnowiony duchowo Emelianenko odwiesił rękawice z kołka i w organizacyjnym debiucie promotorów z Legend Fighting Show bez niespodzianki szybko zdemolował Boba Sappa. Trzykrotny Mistrz Świata w Sambo Bojowym dotrzymał słowa i czwartego lipca stanie w klatce ProFC. Jako rywala dla Rosjanina zakontraktowano anonimowego Brazylijczyka – Jose Rodrigo Guelke (MMA 15-9). Weteran brazylijskich klatek pod kątem sportowym wydaje się być o niebo lepszym przeciwnikiem od amerykańskiej „Bestii”, ale równocześnie obawiamy się, czy aby „Dragao” z Parany nie okaże się takim Piliafasem z Kraju Kawy.

W zasadzie na daniu głównym powinniśmy zakończyć zapowiedź tego wydarzenia, albowiem pozostała część karty walk została zapełniona przez nazwiska raczej znane fanom MMA nad Wisłą mniej niż bardziej albo nawet w ogóle. Można jedynie nadmienić, że wystąpią usilnie lansowani przez właścicieli ProFC: solidny półśredni z Doniecka – Renat Lyatifov (MMA 16-13) czy pogromca Kamila Szymuszowskiego, a swego czasu przymierzany do Krzysztofa Jotki, perspektywiczny Białorusin – Boris Miroshnichenko (MMA 9-5). W limicie lekkim atrakcyjnie zapowiada się pojedynek dwóch zawodników z Rostowa nad Donem. „Dobry znajomy” naszego Łukasza Bugary, dynamicznie walczący dwudziestolatek – Alexander Shabliy (MMA 8-1) skrzyżuje rękawice z obytym na ringach M-1 – Arsenem Ubaidulaevem (MMA 9-5). Poniżej pełna rozpiska:

Walka wieczoru:

Open: Alexander Emelianenko (22-6) vs. Jose Rodrigo Guelke (MMA 15-9)

Główna karta:

84 kg: Renat Lyatifov  (16-13) vs. Alexey Efremov (4-1)
75 kg: Igor Egorov (6-1) vs. Dimitry Zebroski (10-5-1)
70 kg: Alexander Shabliy (8-1) vs. Arsen Ubaidulaev (9-5)
84 kg: Boris Miroshnichenko (9-5) vs. Yakov Svetlichnyi (2-5)

Pozostałe:

Półfinały ProFC Grand Prix 2013 w wadze lekkiej
70 kg: Ruslan Gasankhanov (1-0 vs. Milan Zerjal (2-0)
70 kg: Dmitriy Tamilov (1-1) vs. Alexander Vinogradov (4-1)

Półfinały ProFC Grand Prix 2013 w wadze półśredniej
77 kg: Sergey Faley (13-4) vs. Yuriy Izotov (0-0)
77 kg: Anton Kotyukov (3-0-1) vs. Dmitriy Kromm (1-1)

Półfinał ProFC Grand Prix 2013 w wadze średniej
84 kg: Mikhail Kolobegov (4-1) vs. Christophe Van Dijk (2-0)

Ćwierćfinał ProFC Grand Prix 2013 w wadze półciężkiej
93 kg: Nikolay Danilov (3-3) vs. Roman Gnezdilov (1-1)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

  1. Calo, to było pisane 5 milionów razy, że sporo organizatorów mniejszych gal w Rosji nie podaje wyników na sherdoga.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.