W dniu dzisiejszym Alexander Emelianenko (MMA 17-4) wydał dość szokujące oświadczenie dotyczące swojego występu na Strefie Walk: Emelianenko vs. Dąbrowski, która odbędzie się 28 października na warszawskim Torwarze. Rosyjski zawodnik poinformował, iż nie wystąpi w Warszawie ponieważ organizatorzy nie wywiązali się ze zobowiązań finansowych, wynikających z podpisanego wcześniej kontraktu.

Jak twierdzi petersburżanin właściciele Strefy Walk nielegalnie wykorzystali także wizerunek jego brata Fedora Emelianenko na cele kampanii promocyjnej, nie informując samego zawodnika i nie starając się o niezbędne pozwolenia. Zdaniem Alexandra jest to ogromne naruszenie zasad etyki, jak i prawa międzynarodowego. Podobnie polska organizacja postąpiła samodzielnie pisząc w imieniu Fedora Emelianenki list do Ambasady Federacji Rosyjskiej w celu objęcia patronatu nad imprezą. Bez dwóch zdań takie zachowania są absolutnie niedopuszczalne i nie mogą być tolerowane. Dlatego też Alexander Emelianenko i jego zawodnicy nie będą uczestniczyć w tej rywalizacji, zarówno ze względów etycznych, jak i finansowych.

Nie widzę dla siebie możliwości współpracy z federacją, która nie potrafi wypełnić swoich zobowiązań oraz korzysta z nielegalnych metod promowania swojego eventu. Niestety już kilkakrotnie szedłem im na rękę, przyjeżdżałem na wszystkie ich przedsięwzięcia, które były niezbędne do organizacji tej gali. Swoim udziałem chciałem pomóc młodej federacji w zwróceniu uwagi na to wydarzenie, mieć wkład w rozwój tego sportu. Jednakże nietaktowne zachowania ze strony organizatorów zmuszają mnie do odmówienia udziału w tej gali.

Moim fanom należą się przeprosiny, a ja obiecuję, że w najbliższym czasie na pewno wyjdę na ring na innej imprezie.

Wobec takich informacji walka Rosjanina z Rafałem Dąbrowskim (MMA 5-1) stanęła pod ogromnym znakiem zapytania. Skontaktowaliśmy się dziś rano z przedstawicielem Strefy Walk prosząc o komentarz do tej sytuacji i obecnie czekamy na obiecane oświadczenie prasowe:

W najbliższych godzinach wydamy stosowne oświadczenie. W sprawę osobiście zaangażowana jest Ambasada Rosji, która podtrzymuje honorowy patronat nad galą Strefa Walk.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.