Promotorzy z M-1 dość szybko znaleźli rywala dla Alexandra Emelianenko (MMA 17-4). Przedwczoraj informowaliśmy o zakontraktowanym występie Alexa w walce wieczoru na gali M-1 Challenge 28. Problem z uzyskaniem w tak krótkim czasie wizy sprawił, że organizatorzy ograniczyli poszukiwania do obszaru Federacji Rosyjskiej. Wybór padł na perspektywicznego ciężkiego Dagestańczyka – Magomeda Malikova (MMA 3-1). Reprezentant klubu Gorets to utytułowany zawodnik militarnych systemów walki wręcz. Ostatnio Malikov z bardzo ładnej strony pokazał się na galach organizowanych przez Olega Taktarova (MMA 17-5-2). W 2010 roku na evencie Honor of Warrior po wygranej z Dmitryem Poberezhetsem znalazł się w finale turnieju ciężkiego, w którym został odklepany przez doświadczonego Bagę Agaeva. W lipcu na gali Fight Star niespodziewanie zdemolował znanego z KSW Alexeya Oleinika (walka tutaj) i zdecydowanie wypunktował Yuriya Gorbenko, tym samym wygrywając cały turniej.

Decydując się na walkę z młodszym z braci Emelianenko Dagestańczyk równocześnie zapewnił, że będzie gotowy do udziału za tydzień w kolejnej gali M-1 Challenge, gdzie zapowiadany był jego udział w turnieju wagi ciężkiej M-1 Selection Europe 2011.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

6 KOMENTARZE

  1. No tak…u rusków nie istnieją chyba ”zawieszenia” zawodników po walkach, co z tego że gość zaliczy cięzki nockout, jeżeli mu nie połamią rąk to tydzień poźniej nawet bez oka będzie walczył :), a tak poza tym to rywal może nawet i groźniejszy od uszola a preferujący taki sam sposób walki, czyli ostre wymiany w stójce, może byc ciekawy pojedynek 🙂

  2. Ciekawe kiedy Aleksander stał się Alexandrem… Rosjanie to nasi sąsiedzi… Mamy ich za wschodnią granicą…
    Chyba że Kolonko wam te artykuły pisze.

  3. Nie wiem czego spodziewać się po Alexie, ale chyba poradzi sobie z Malikovem.

  4. Hallack:
    Twoja wiedza mnie poraza 😀
    Po pierwsze Alexander, bo jego imie i nazwisko jest przelozeniem cyrylicy na angielski. Po drugie jak juz tak innych pouczasz to uwazaj na lekcjach georgrafii, bo Rosja to akurat nie sa nasi wschodni sasiedzi. Chyba ze piszac o Rosjanach miales na mysli mniejszosc narodowa mieszkajaca na Bialorusi, badz Ukrainie 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.