Właściciele M-1 Global swoją kolejną galę pierwotnie zapowiadali na czwartek 17 maja. Event odbędzie się dzień wcześniej tj. 16 maja. Lokalizacja nie uległa zmianie, trzydziesta druga gala M-1 Challenge zawita do moskiewskiej hali Crocus-Expo, gdzie w walce wieczoru wystąpi petersburżanin i drugi sambista Federacji Rosyjskiej – Alexander Emelianenko (MMA 19-5). Póki co nieznany jest przeciwnik dla popularnego Saszy.

Jak informowaliśmy wcześniej w pojedynku o pas M-1 w wadze lekkiej zmierzą się aktualny mistrz rosyjskiej organizacji – Niemiec Daniel Weichel (MMA 28-7) i reprezentant gospodarzy, doświadczony rostowiczanin Yuriy Ivlev (MMA 18-7). Obaj zawodnicy mieli okazję walczyć półtora roku temu, wtedy kolejną wartościową wygraną dopisał do rekordu reprezentant MMA Spirit. Niemiec zaprezentował bardzo dobry boks, a sędzia w połowie trzeciej rundy nie wpuścił już na ring mocno rozbitego Rosjanina. Nie zapominajmy, że frankfurcki The Weasel należy do ścisłej europejskiej czołówki i od dwóch lat nie przegrał ani jednej walki. Z drugiej strony bardzo imponuje charakter oraz ogrom pracy włożony przez rostowskiego Kabelshchik’a, który za wszelką cenę będzie starał się sprowadzić pas z powrotem na rosyjską ziemię.

Rosyjscy promotorzy na dniach poinformowali, że na majowej imprezie dojdzie do drugiej walki o mistrzostwo. W kategorii królewskiej o tymczasowy tytuł mistrzowski M-1 Challenge rękawice skrzyżują perspektywiczny Dagestańczyk – Magomed Malikov (MMA 6-1) i pochodzący z Florydy – Kenny Garner (MMA 8-3). 28-latek z Machaczkały dosłownie wdarł się  na rosyjską scenę MMA, posyłając na deski w pierwszych rundach starych wyjadaczy – Alexeya Oleynika i Alexandra Emelianenko. Ciekawe czy zawodnik Gorets równie szybko poradzi sobie z ciężkimi rękami Amerykanina i zdobędzie trofeum. Triumfator M-1 Selection: Americas 2010 w ubiegłym roku odprawiał przed czasem Dannego Lockharta, Pata Benneta i trenującego z Fedorem Maxima Grishina. Zwycięzca tego pojedynku będzie zestawiony 21 czerwca na dużej gali M-1 z nękanym ostatnio przez kontuzje mistrzem tej federacji Guramem Gugenishvilim (MMA 11-0), który wraca po urazie ręki i właśnie rozpoczął przygotowania.

Ciekawie zapowiada się także następna konfrontacja w wadze ciężkiej, gdzie kibice zobaczą innego Dagestańczyka – młodziutkiego Arsena Abdulkerimova (MMA 4-2) i obieżyświata – Jessie’ego Gibbsa (MMA 10-5). Zgodnie z pierwszym scenariuszem Jessie Gibbs miał walczyć z kolegą klubowym Arsena – Magomedem Malikovem, jednak ten jak piszemy wyżej będzie rywalizował o pas z Kennym Garnerem. Holender nie walczył od zeszłorocznego turnieju Pancrase Fighting Championship, który miał miejsce w Marsylii. Fighter z Amsterdamu najpierw poddał duszeniem zza pleców Brandena Lee Hinkle, a potem w finale uderzeniem na korpus został znokautowany przez Łotysza Kostię Gluhova. Choć Gibbs wizyt w Rosji nie będzie mile wspominał (przegrywał z Oleynikiem czy młodszym z braci Emelianenko), wydaje się, iż dagestański mistrz kudo nie powinien sprawić mu problemów.

Oprócz tego Rosjanie zadbali o inne atrakcje na głównej karcie. W kategorii średniej utytułowany sambista i brązowy medalista Mistrzostw Rosji w Grapplingu – Albert Duraev (MMA 2-1) będzie podejmował prezentującego większe doświadczenie w mieszanych sztukach walki Amerykanina Isaiaha Larsona (MMA 14-6). Z kolei kategorię niżej grappler z Arizony, weteran Rage In The Cage – Daniel Madrid (MMA 7-3) przetestuje zapaśnika z Petersburga Ramazana Esenbaeva (MMA 3-1). Gwarancją wyśmienitego widowiska w kategorii lekkiej będzie z pewnością występ silnego Czeczena – Mairbeka Taisumova (MMA 17-3), któremu na pożarcie zostanie rzucony sparingpartner Ivleva i tegoroczny Mistrz Rosji w Grapplingu, utalentowany Marat Gafurov (MMA 3-0). Poniżej prezentujemy aktualny fightcard:

Walka wieczoru:

Open.: Alexander Emelianenko (19-5) vs. TBA

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze lekkiej
70 kg.: Yuriy Ivlev (18-7) vs. Daniel Weichel (28-7)

Pojedynek o tymczasowy pas mistrza M-1 Challenge w wadze ciężkiej
Open.: Magomed Malikov (6-1) vs. Kenny Garner (8-3)

Open.: Arsen Abdulkerimov (4-2) vs. Jessie Gibbs (10-5)
84 kg.: Albert Duraev (2-1) vs. Isaiah Larson (14-6)
77 kg.: Ramazan Esenbaev (3-1) vs. Daniel Madrid (7-3)
70 kg.: Marat Gafurov (3-0) vs. Mairbek Taisumov (17-3)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

9 KOMENTARZE

  1. Moze jeszcze Zontiego upchają do rospiski – jakby nie mowiac 9 walk ma stoczyc, czas najwyzszy na pierwsza :d

  2. Szkoda, że zestawili Weichela z Ivlevem… wolałbym Taisumova w miejsce Rosjanina 🙂

  3. Niedługo będzie więcej info, TJO powinien skleić ciekawy materiał 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.