Relacja i wyniki poniżej.

Odbywająca się wczoraj w Sankt Petersburgu impreza M-1 Challenge 31: Monson vs. Oleynik za nami. Po roszadach w fightcardzie w walce wieczoru weteran PRIDE i srebrny medalista tegorocznych Mistrzostw Rosji w Sambo Bojowym – Alexander Emelianenko (MMA 19-5) zdemolował najlepszego ciężkiego Litwina Tadasa Rimkeviciusa (MMA 19-7). W ringu federacji Vadima Finkelsteina stanęło w sumie prawie ćwierć tony. Litewski Niedźwiedź z teamu The Knight of Plunge natychmiast poszedł na wymianę z petersburżaninem, ale akurat boksersko prezentował się lepiej młodszy z braci Emelianenko. Choć pod koniec pierwszej rundy to Sasza po okrężnym lewym zaliczył nokdaun. W drugiej główny trener AE Team obijał zmęczonego Litwina, który po dwóch minutach ewidentnie zrezygnował z dalszej walki.

Nowym mistrzem M-1 Global w wadze półśredniej został reprezentujący klub Gorets solidny Dagestańczyk – Rashid Magomedov (MMA 14-1), który w wyważonym stylu odebrał pas przekrojowemu Szwajcarowi Yasubeyowi Enomoto (MMA 9-4) z klubu Enomoto Dojo. Pojedynek mistrzowski był dość wyrównany i praktycznie większość pięciorundowego dystansu czasowego zawodnicy spędzili u góry, zachowawczo nabijając oczka na kartach sędziowskich wzajemnymi niskimi kopnięciami i pojedynczymi uderzeniami. Prawdopodobnie zasłużenie jednogłośną decyzją sędziów Rashid Magomedov ponownie sprowadził trofeum na rosyjską ziemię. Werdykt równie dobrze mógł iść w drugą stronę.

Weteran wszechstylowej walki wręcz i mistrz ADCC – Amerykanin Jeff Monson (MMA 44-13) udanie powrócił na ring M-1. Rywalizacja mogła pozostawić kibicom pewien niedosyt. The Snowman po mało ciekawej walce obaleniami wypunktował utytułowanego ukraińskiego sambistę – Alexeya Oleynika (MMA 33-9-1). Zawodnik American Top Team wykonał nieskończoną ilość sprowadzeń i ewidentnie dążył do konfrontacji grapplerskiej. Zaś znany polskim kibicom z ringu KSW popularny Boa Dusiciel próbował bezskutecznie zagrozić w stójce, zapasy Amerykanina okazały się tutaj mocniejsze.

Na którejś z przyszłych gal M-1 o tytuł mistrzowski w wadze półśredniej z nowym posiadaczem trofeum zmierzy się najbardziej niedoceniany z rosyjskich fighterów dywizji welterweight – Alexander Yakovlev (MMA 19-3). Jego pojedynek z przekrojowym Shamilem Zavurovem (MMA 18-3) będący przepustką do titleshota, zakończył się w dziwnych okolicznościach. Pierwsza i druga runda przebiegały jednak całkowicie pod dyktando pochodzącego z Machaczkały zawodnika RusFighters SC. Zavurov chyba ku zaskoczeniu wszystkich widzów w przeciwieństwie do swoich poprzednich walk nie punktował obaleniami, a pokazywał bardzo aktywną stójkę, trafiając kolejnymi low kickami, prostymi i podbródkowymi. Dramat Dagestańczyka nastąpił w trzeciej odsłonie – do zmasowanej ofensywy przeszedł pochodzący z Nowogrodu Wielkiego Bad Boy i zaczął ostro rozbijać rywala. Taka praca reprezentanta teamu Alexander Nevskiy zaowocowała w oczach sędziów, którzy krzywdząc Shamila Zavurova na zbyt pochopnie orzekli dogrywkę. Koniec końców zdenerwowany Dagestańczyk odmówił wyjścia do rundy dodatkowej, w konsekwencji sędziowie przyznali jednogłośnie wygraną Yakovlevowi.

W królewskiej kategorii dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi Denis Smoldareev (MMA 3-0) solidną techniczną stójką wypunktował na przestrzeni trzech rund doświadczonego Rosjanina Denisa Komkina (MMA 13-8). Kickbokser z Estonii cały czas nabijał kolejne oczka niskimi i wysokimi kopnięciami. W pojedynku nie brakowało emocjonujących wymian w stójce, w jednej z takich akcji Smoldareev niefortunnie nadział się na lewą rękę Komkina, ale zdołał sprytnie uciec za liny, uniknął tym samym srogich cepów zawodnika z teamu Versus. Z kolei chwilę później to Rosjanin odpłynął po lewym sierpie Estończyka.

W półciężkiej rywalizacji miejscowych fighterów stawiających pierwsze kroki w mieszanych sztukach walki  Abdulmazhid Magomedov (MMA 1-1) zdominował zapaśniczo debiutującego Artura Shumakova (MMA 0-1), ostatecznie poddając go już duszeniem zza pleców. W limicie piórkowym zapaśnik stylu klasycznego Vugar Bakshiev (MMA 8-4) w kontrowersyjnych okolicznościach zastopował młodziutkiego Francuza – Jerome Bouissona (MMA 9-3). Trenujący na co dzień w Sankt Petersburgu 26-letni Azer celnymi kombinacjami bokserskimi i kolanami głęboko rozciął dolną powiekę zawodnika Bushido Académie Béziers. Rosyjski lekarz po drugiej rundzie zadecydował o przerwaniu walki, z czym nie zgadzał się narożnik Francuza.

W limicie lekkim mocny grappler z Rostowa nad Donem – Marat Gafurov (MMA 3-0) po ładnej pracy w parterze poddał perspektywicznego Czecha – Davida Kozmę (MMA 7-3). Walkę obaleniem rozpoczął zawodnik z Havirova, jednak Dagestańczyk dobrze radząc sobie z pleców odwrócił pozycję i zaczął zasypywać młodego Kozmę gradem młotków. Na minutę przed końcem pierwszej rundy podopieczny Jakuba Mullera miał okazję do gilotyny – zawodnik Legion Team bez problemu wydostał się z tej techniki i dalej bombardował z góry. Kolejną rundę wychowanek Jayman MMA Fighting Systems ponownie rozpoczął sprowadzeniem, ale  tego dnia grappling rostowiczanina stanowił za wysokie progi dla Czecha, który został poddany przez Gafurova duszeniem zza pleców. Szybkim przerywnikiem stała się walka dwóch petersburskich sambistów, z której zwycięsko wyszedł Ilya Doderkin (MMA 2-0), reprezentant Sambo-Piter w niespełna dwie minuty odklepał trójkątnym duszeniem nogami Alexeya Martynova (MMA 1-2).

Imprezę w Dworcu Lodowym otworzył pojedynek w limicie półśrednim pomiędzy Brazylijczykiem Bruno Carvalho (MMA 14-5) a niepokonanym do tej pory Dagestańczykiem Ramazanem Esenbaevem (MMA 3-1). Doświadczony Carvalho wyeliminował mocne zapasy rywala, w dość nudnych dwóch rundach bronił sprowadzeń i unikał chaotycznych cepów. Fighter zaliczany niegdyś do europejskiej czołówki w ostatniej odsłonie zaatakował i zaznaczył wyraźnie swoją przewagę nad zawodnikiem miejscowego Sambo-Piter, punktując niskimi kopnięciami oraz kolanami w stójce, a pod koniec kontrolował bezradnego przeciwnika w parterze.

Walka wieczoru:

Open.: Alexander Emelianenko pok. Tadasa Rimkeviciusa przez TKO (uderzenia w stójce), 1:55, runda 2.

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze półśredniej
77 kg.: Rashid Magomedov pok. Yasubeya Enomoto przez jednogłośną decyzję (50–45, 49–47, 50–45), 5:00, runda 5.

Open.: Jeff Monson pok. Alexeya Oleynika przez niejednogłośną decyzję (29–28, 28–29, 29–28), 5:00, runda 3.
77 kg.: Alexander Yakovlev pok. Shamila Zavurova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.
Open.: Denis Smoldareev pok. Denisa Komkin przez niejednogłośną decyzję (30–27, 28–29, 29–28), 5:00, runda 3.
93 kg.: Abdulmazhid Magomedov pok. Artura Shumakova przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:53, runda 1.
66 kg.: Vugar Bakshiev pok. Jerome’a Bouissona przez TKO (przerwanie przez lekarza), 5:00, runda 2.
70 kg.: Marat Gafurov pok. Davida Kozmę przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:10, runda 2.
84 kg.: Ilya Doderkin pok. Alexeya Martynova przez poddanie (trójkąt nogami), 1:57, runda 1.
77 kg.: Bruno Carvalho pok. Ramazana Esenbaeva przez niejednogłośną decyzję (29–28, 28–29, 29–28), 5:00, runda 3.

 

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

84 KOMENTARZE

 1. Działa elegancko, może to kwestia przeglądarki/odpowiednich wtyczek ? Ja korzystam z Opery, (Flash, Silverlight oraz Shockwave mam zainstalowane)

 2. mi chodzi plynnie ale jaksoc nie najlepsza ale wole to niz super jakosc ale pokaz slajdow

 3. o co chodzi z tym zaurovem i tą dogrywką bo ja słaby „pa ruski” 🙂 ?

 4. Ja też nie panimaju o co tu chodzi. A po 3 rundach jak byście punktowali? 3 runda dla Yakovleva, ale 1 i 2 ?

 5. Powie mi ktoś gdzie jest Aleks z tadasem???? lub Enomoto??????no gdzie?????A zamieszanie chyba powstało bo Zavurova ekipa się z decyzja nie zgadzała

 6. Mi się wydaje że 1 i 2 dla zaurova i 3 dla yakovleva ale moge się mylić… nie jestem genialny w punktowaniu bardzo wyrównanych walk…

 7. @spartan enomoto i aleks będa chyba po monsonie… nie przerwszy raz się zdaża że walki na m-1 sa w innej kolejności 🙂

 8. Ja tu siedzę w dużej mierze żeby zobaczyć Aleksa i się bardzo zaraz zawiodę jak ta gala się skończy.

 9. po monsonie będą jeszcze pozostałe walki… na którejś gali było kiedyś tak że moks ni z gruchy ni z pietruchy z pierwszych walk wskoczył jako ME 🙂 więc czekajcie, zaraz bedzie aleks a potem enomoto 🙂

 10. Te walki Monsona są nudne w cholere dlatego bardziej mnie interesuje Aleks i Enomoto

 11. Eurypides Bomba:
  Moks nie wyskoczyl tam „ni z gruchy ni zpitruchy”. Mowisz o walce o prawo pretendenta do tytulu w wadze polsredniej z Magomedovem. Ta walka pierwotnie miala byc 3-cia od konca – przed walkami Zavurowa i Grishima – a nie jedna z pierwszych

 12. Massimo86
  możliwe… nie pamiętam dokłądnie. w każdym bądź razie nie miała być ostatnią

 13. szkoda ze KSW na siłę promuje Błachowicza na mistrza… powinno mieć mistrzów z róznych krajów a nie samych polskich tak jak sokoudjou zdobył pas i w jego nastepnej walce dali mu janka żeby mu go odebrał… co nie zmienia faktu że wygrał zasłuzenie jednak do dupy jest takie promowanie na siłe. Tak samo z chmielewskim, który moim zdaniem jest przeciętnym zawodnikiem. Przegrał z zikiciem i dali mu go jeszcze raz żeby wygrał i podśrubował sobie rekord. Przegrał obie walki z zikiciem i jeszcze w wywiadzie mówi że” ma w piździe wszystkich tych, którzy mówią że walkę z zikiciem przegrał”.
  Wiem że nie na temat 🙂

 14. @spartan
  Oby aleks dał dobrą walkę a nie tak jak ostatnio padł po pierwszym sierpie 🙂

 15. Też za nim nie przepadam dlatego czekam na jego walkę i licze że znowu polegnie xD 😀

 16. B. dobra runda otwarcia. Enomoto jest silniejszy fizycznie, ale Magomedov bardziej charyzmatyczny w swoich atakach. Odebral Szwajcarowi chec do boksowania i w koncu Enomoto, ktory jest zdecydowanie wyzszy probowal skrocic dystans

  Edit: ta runda bardziej wyrownana, aczkolwiek na koniec nogi mistrza zachwialy sie

 17. Eurypides Bomba: Akurat Janek zasługuje na lans jak nikt inny. To najlepszy LHW w Europie i poza UFC/Strikeforce nie ma nikogo lepszego od niego.

 18. Nie wiedzialem,z e u Ruskich jest 5 rund w walkach mistrzowskich. Na razie jest w okolicach remisu

 19. no tak ale chodzi mi o to promowanie na siłę… np chmielewskiego. Tak jak napisałem wyżej…

 20. No Tadas będzie pewnie najtrudniejszym z ostatnich przeciwników Olka ale myślę i mam nadzieję że da rade, jak Enomoto chce wygrać to musi troszkę się spiąc bo nieznacznie chyba przegrywa na pkt

 21. Ale beznadziejna "publicznosc". Przypominaja mi sie czasy Cage Rage. Walka naprawde niezla, a przez tych drewniakow az odechciewa sie ogladac

 22. Tez bym chcial zeby KSW nie balo sie promowac zagranicznych fighterow, ale im to sie niestety nie oplaca i Polsat na to nie przystaje. Co do Soko, to gdyby sie nie zgodzil na rewanz z Jankiem to by walczyl z kims innym (tak mowili K&L). Janek po drodze pokonal Valtonena (ktory wygral z Jurasem) wiec na titleshota w sumie zasluzyl.

 23. Rampage kończy z UFC wiec może potem zobaczymy go w KSW naprzeciw janka… 🙂

 24. M1 promuje zagranicznych fighterow tylko dla tego, ze maja wystarczajaca ilosc swoich zawodnikow, zeby tych obcokrajowcow z nimi konfrontowac. U nas nie ma tylu zawodnikow o zblizonym poziomie

 25. Bardzo spoko walka. Chciałbym zobaczyć Enomoto z Aslambekiem. Ogólnie M-1 z gali na gale rośnie w moich oczach, fajna produkcja, porządek z pasami, pojedynki 5×5, całkiem dobrzy fighterzy – może nie tak dobrzy jak na KSW czy Bellator,ale myśle,że nie wiele im brakuje. Tylko ten komentarz i ta publika….

  woooow jaka wymiana pod koniec rundy 😀

  Może mi ktoś streścić walke Zavurova? w pracy nie mogłem ogladac non stop i akurat te przegapilem. Enomoto z Madomedovem ogladalem od 4 rundy – co myslicie o werdykcie?

   

  edit: Tadas jest zajebisty 😀

 26. Osobiscie punktowałem 1, 2 i 5 na korzyść nowego mistrza. Jakby Enomoto częściej uzywał kolan mógłby przechylic szlę na swoja korzyść. Swoją drogą dobra walka w K1.Smile

 27. Magomedov jak nabardziej zasluzenie. to rusek ale taki wyglad ma jakis kaukaski to nie czeczen z pochodzenie?

 28. Tiger
  Po pierwsze mistrza a nie miszcza 🙂
  A po drugie nie byłbym tego taki pewnym po tym co ostatnio rampage pokazuje w oktagonie UFC

 29. Spodziewalem sie lepszej walki ;/ chociaz musze przyznac ze Alex przynajmniej w moim odczuciu dosc szybki sie wydawal

 30. heheheh i po walce 🙂 aleks niezła dyspozycja, kondycja na poziomie, boks też 🙂

 31. Spodziewałem się tak to bedzie wyglądać, te serie Alexa jednak skuteczne były.

 32. Czyżby kolejne, magiczne draśnięcie gałki ocznej w wykonaniu Alexa ;)) ? Tajemnicza energia wora w zakonie?

 33. Gala zdecydowanie na plus. Aleks bardzo szybkie te ręce ma, ale mógłby trochę wyżej tą gardę trzymać i niech pogada z bratem żeby go trochę low kicków nauczył:) To co teraz Aleks vs Monson? Ja bym bardzo chętnie taką walkę zobaczył.

 34. Ja też:) ciekawe jak rozwiążą oni sytuację z pasami HW 🙂 Podejrzewam,że może być sytuacja taka jak u nas w MW

 35. Tzn. jaka? U nas tzn. gdzie ? 🙂 Ten Gugenishvili dalej jest mistrzem czy zwakował pas, bo sprawdziłem że już rok nie walczył.

 36. Na KSW – na walkę o pas zasługuje Mamed oraz Materla,ale jednak nie chcą ze sobą walczyć i jeden będzie mistrzem a drugi (Mamed) i tak będzie od niego lepszy 🙂 Nie twierdzę,że Alex  będzie mistrzem,bo przed nim pewnie starcie z Monsonem,ale w razie wygranej,myśle,że do walki o pas dojdzie,więc wydaje mi się, że mogła by być taka sytuacja gdzie Alex będzie miał pas a Fedor będzie marką 🙂 No ale z drugiej strony, co raz więcej jest plotek nt. Fedora w UFC

 37. Może Aleks z Fedorem rozstrzygną to jak w finale mistrzostw w Sambo? A tak poważnie to myślę, że M1 chyba nie bierze pod uwagę takiej opcji żeby robić Fedora mistrzem. Jeśli nie dogadają się z UFC to zoorganizują mu pare walk w M1 żeby ściągnąć ludzi i zarobić kasę i emerytura. No, ale to są tylko moje spekulacje, kto tam wie co te Ruski wymyślą.

 38. co do gali walki sa spoko nawet! oprocz jaj w walce zavurov vs yakovlev. Dagestanczyk wyraznie zdominowal Yakovleva tylko ostatnia lekko na remis ale wygral a naroznik i on sam nie zgodzil sie z decyzja i bardzo dobrze ruscy to sa oszusci!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.