Mega zapowiedź gali ProFC którą napisał dla was TJO. Enjoy!

W piątek tj. 23 kwietnia 2010 r. w hali Universal Sport Complex CSKA w Moskwie odbędzie się finał „Кубка Содружества Наций” ProFC (Puchar Narodów) sezonu 2009-2010. O trofeum będą walczyć dwie ekipy, które dostały się po przejściu aż pięciu turniejów eliminacyjnych (finał jest szóstą odsłoną rywalizacji) mianowicie: AE Team, czyli zespół Aleksandra Emelianenki z Sankt Petersburga vs Peresvet Fight Team z Rostowa Nad Donem. W walkach brać udział będą najlepsi zawodnicy, znajdujący się w rosyjskim top ten.

Rozpiska turnieju:

70 kg: Jakub Tangiev (1-0-0) vs. Michaił Malyutin (14-7-0)
76 kg: Magomed Saadulaev (8-0-0) vs. Aleksander Butenko (6-2-0)
84 kg: Beslan Isaev (18-5-0) vs. Artur Guseinov (4-0-0)
93 kg: Szamil Tinagadzhiev (3-1-0) vs. Adlan Amagov (4-1-0)
+ 93 kg: Szamil Abdurahimov (8-1-0) vs. Szamil Abdulmuslimov (4-1-0)
Extrafight: Anatolij Nosyrev (1-0-0) vs. Anthony Rea (17-13-0)
Extrafight: Milana Dudieva (4-1-0) vs. Maria Hougaard Nielsen (1-2-0)
Superfight: Aleksander Emelianenko (15-3-0) vs. Eddy Bengtsson (3-1-0)

Zespół Aleksandra Emelianenki wystawił następujących zawodników:

70 kg – Michaił Malyutin – w „Pucharze Narodów” walczył na trzech etapach, wszystkich swoich przeciwników wyeliminował. Jest doświadczonym na ringach MMA zawodnikiem z solidnym rekordem 14-7-0.

76 kg – Aleksander Butenko – utytułowany sambista z Ukrainy. Jest uczniem Alexeia Oliynyka i razem z nim trenuje.

84 kg – Artur Guseinov – Dagestańczyk wygrał wszystkie swoje trzy walki w „Pucharze Narodów” w bardzo ładnym stylu (wszystkie przez KO). Mistrz Rosji w kickboxingu i mistrz świata w karate ukado. Rekord MMA 4-0-0.

93 kg – Adlan Amagov – bardzo dobry striker. Zawsze daje widowiskowe walki, przeważnie nokautując swoich rywali. Czeczen legitymuje się rekordem 4-1-0.

+93 kg – Szamil Abdulmuslimov – srebrny medalista na „Międzynarodowym Turnieju” w sambo bojowym. Zawodnik AE Team ma małe doświadczenie na ringach MMA, ale wygrywając trzy walki eliminacyjne przekonał kibiców o swoim pełnym profesjonaliźmie.

Ekipę Peresvet Fight Team reprezentować mają w poszczególnych kategoriach wagowych:

70 kg – Jakub Tangiev – młody i perspektywiczny zawodnik z Rostowa, zwycięzca turnieju Sheveleva w bojowym sambo i uczestnik wielu gal MMA.

76 kg – Magomed Saadulaev – jego rekord to 8-0-0. Magomed jest mistrzem Rosji w wushu-sand oraz mistrzem świata w pankration. Ma znakomite zapasy i techniki kończące.

84 kg – Beslan Isaev – jest bardzo wszechstronnym i bardzo agresywnie walczącym zawodnikiem. Lubi narzucać przeciwnikowi swój styl walki. Uznawany jest za jednego z najbardziej widowiskowo walczących rosyjskich zawodników. Ten pochodzący z Groznego fighter ma na koncie 18 wygranych i tylko pięć porażek.

93 kg – Szamil Tinagadzhiev – posiadacz Pucharu Morza Czarnego w pankration. W „Pucharze Narodów” rozegrał tylko jedną walkę, ale tym zwycięstwem zapewnił sobie udział w finale. Rekord 3-1-0.

+93 kg – Szamil Abdurahimov – mierzy 191 cm. Na ringach MMA stoczył 9 walk. Osiem wygrał, w tym ostatnią z Chorwatem Ante Maljkoviciem przez TKO. Pochodzi z Mahaczkały. Szamil jest pięciokrotnym mistrzem Rosji w wushu-sand i bardzo utalentowanym zawodnikiem wszechstylowej walki wręcz.

Poza turniejem rozegrane zostaną dwa extrafighty i jeden superfight. Pierwsza walka to pojedynek Anatolija Nosyreva (wielokrotny mistrz świata w kickboxingu) z Anthony Reą (17-13-0) Francuzem dobrze znanym polskim fanom MMA. Początkowo przeciwnikiem Nosyreva w tej walce miał być znany z ringów KSW również reprezentant trójkolorowych Francis Carmont, niestety kontuzja pokrzyżowała mu plany. W drugim extrafightcie wystąpią kobiety w kategorii do 65 kg. Rosjanka Milana Dudieva, która rozpoczęła swoją karierę na ringach MMA dopiero w tamtym roku. Obecnie ma na koncie pięć walk, z czego cztery wygrała (trzy przez poddanie). Ostatnią walkę stoczyła w grudniu 2009 r. z Victorią Sinyavskayą, wygrywając przez TKO. Naprzeciw niej stanie Maria Hougaard Nielsen z Danii – posiadaczka niebieskiego pasa i brązowa medalistka krajowych mistrzostw w BJJ.

W superwalce wieczoru wystąpi znany wszystkim brat Fedora – Aleksander Emelianenko, czołowy fighter „bojów bez prawił” w Rosji i właściciel klubu AE Team. Rękawice skrzyżuje z nim szwedzki zapaśnik Eddy Bengtsson. Reprezentant trzech koron posiada znakomite warunki fizyczne – 189 cm wzrostu i 130 kg wagi. Ma za sobą występy na olimpiadach i mistrzostwach świata, tak więc jego zapasy w stylu klasycznym wydają się być nienaganne. Sasza z pewnością będzie miał trudną przeprawę.

8 KOMENTARZE

  1. szkoda, ze alex ma zoltaczke, bo pewnie teraz walczylby w strikeforce badz ufc 🙁

  2. UPDATE: Rosyjskie portale informują, że Anthony Rea najprawdopodobniej nie wystąpi w walce z Anatolijem Nosyrevem. Ponoć nie doleciał do Moskwy. Powód: Wstrzymany ruch powietrzny w Europie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.