Coliseum.New.History.2.Poster

Już jutro w petersburskiej Hali Jubileuszowej odbędzie się gala rosyjskiej organizacji Coliseum. Wydarzenie zatytułowane New History 2 zainteresuje nas przede wszystkim ze względu na udział czołowego polskiego półśredniego – Rafała Błachuty, który wystąpi w solidnie obsadzonym ośmioosobowym turnieju. Galę zobaczycie na rosyjskim kanale Боец od godziny 16.00 polskiego czasu. Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę.

W walce wieczoru kontrowersyjny Alexander Emelianenko (MMA 23-6) skrzyżuje rękawice z Ukraińcem Dmitriyem Sosnovskiym (MMA 7-0). Niepokonany 24-latek z Charkowa to uczeń Alexeya Oleinika i posiadacz niebieskiego pasa w BJJ. Na przestrzeni dwóch ostatnich lat zbudował imponujący rekord, ale praktycznie tylko na galach odbywających się w dyskotece Oplot, a jego przeciwnicy pozostawiali bardzo wiele do życzenia. Młodszy z braci Emelianenko z pewnością przewyższa rywala doświadczeniem, jednak ostatni czas upłynął mu w atmosferze modlitw, pieczenia chleba i skandali obyczajowych. Niegdyś czołowy rosyjski ciężki i weteran japońskiego PRIDE, dziś dosłownie wrak zawodnika. Dużym szczęściem organizatorów jest to, że w ogóle dojdzie do tego pojedynku, gdyż temperament petersburżanina w ubiegłym roku był powodem odwołania jego walk z Mirko Filipoviciem czy Jeffem Monsonem. Na dzisiejszym ważeniu Alexander Emelianenko wniósł 125,4 kg, Sosnovskiy był nieco lżejszy i ważył 119,5 kg.

Blachuta.vs.Zhemukhov.Weigh

Naszą uwagę jednak skoncentruje ośmioosobowy turniej w kategorii półśredniej. Reprezentant klubu No Limits Kwidzyń aktualnie występujący na ringu KSW – Rafał Błachuta (MMA 8-2, 6. w Rankingu PL) zmierzy się z miejscowym Ruslanem Zhemukhovem (MMA 2-1). Zgodnie z oficjalną metryczką Polak góruje umiejętnościami, warunkami fizycznymi i obyciem ringowym. Błachuta nie powinien mieć więc problemów, choć wyjazdy naszych na rosyjski front, często pokazują, że tam na wschodzie nie liczą się rekordy. Mocne strony zawodnika petersburskiego Sambo Piter to zapasy i jak to napisali organizatorzy ogólne przygotowanie kondycyjne. W kolejnym ćwierćfinale Benjamin Brinsa (MMA 13-1) spotka się z  Mistrzem Moskwy w Sambo Bojowym i Muay Thai – 22-letnim Edvardem Vartanyanem (MMA 3-1). Niemiec uznawany jest przez Rosjan za faworyta całego turnieju, swego czasu nawet przymierzany był do UFC. Drugą parę tworzy rosyjsko-rosyjskie starcie utytułowanego sambisty bojowego z Sankt Petersburga – Dmitriya Berezina (MMA 0-0) z wywodzącym się z rukopasznego boju Egorem Golutsovem (MMA 1-0). Pierwszy ćwierćfinał to zestawienie mocnego rukopasznika z kickbokserem – doświadczony Białorusin Sergey Faley (MMA 14-6) stanie w szranki z kolejnym importem z gal Oplot Challenge – Ukraińcem Igorem Makoedovem (MMA 8-1). Po uporaniu się z Zhemukovem najlepszym przeciwnikiem dla Błachuty w półfinale wydaje się ktoś z pary Berezin – Golutsov, najgorzej będzie trafić na Brinsę lub Faleya, ale kwidzynianin powinien również i z nimi poradzić. My trzymamy mocno kciuki! Poniżej karta walk:

Walka wieczoru:

Open: Alexander Emelianenko (23-6) vs. Dmitriy Sosnowvskiy (7-0)

Główna karta:

Ćwierćfinały turniej w wadze półśredniej
77 kg: Benjamin Brinsa (13-1) vs. Edvard Vartanyan (3-1)
77 kg: Rafał Błachuta (8-2) vs. Ruslan Zhemukhov (2-1)
77 kg: Egor Golutsov (1-0) vs. Dmitriy Berezin (0-0)
77 kg: Igor Makoedov (8-1) vs. Sergey Faley (14-6)

Pozostałe:

66 kg: Mikhail Korobokov (0-0) vs. Vitalijs Melnikovs (0-1)
66 kg: Ilya Ovechkin (0-0) vs. Saulius Bucius (9-8-1)
84 kg: Igor Kudritskiy (0-0) vs. Sergey Romanov (2-0)
84 kg: Vasiliy Zubkov (1-0) vs. Mazvydas Pieza (2-0)
84 kg: Artem Kazbanov (0-0) vs. Konstantin Zabavin (0-0)

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

22 KOMENTARZE

  1. Niestety ale raczej Benjamin Brinsa poza zasięgiem reszty uczestników turnieju w tym Rafała, jedyna nadzieja, że spotkają się dopiero w finale 😛

  2. Według mnie to turniej wygra jakiś rusek. Brinsa już ostatnio w Rosji się przejechał i przegrał przez poddanie. Wprawdzie przeciwnik z rekordem 8-0, ale wcześniej pokonał tylko jednego zawodnika z dodatnim rekordem. Rafał może zaskoczyć, ale będzie mega ciężko. WAR Rafał!

  3. Właśnie się skonćzyła 84 kg: Vasiliy Zubkov (1-0) vs. Mazvydas Pieza (2-0)

    Zubkov wygrał decyzją

  4. 77 kg: Egor Golutsov (1-0) pok Dmitriy Berezin (0-0) przez trojkat nogami 2runda

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.