Niegdyś numer jeden wagi ciężkiej, weteran wszechstylowej walki wręcz – Fedor Emelianenko (MMA 33-4, #12 w Rankingu MMARocks) wystąpi między 4-5 lutego na najbliższych Mistrzostwach Rosji w Sambo Bojowym. W ten sposób Ostatni Car będzie miał szansę na siódme w karierze zwycięstwo w tych zawodach. Taką wiadomość agencji R-Sport przekazał menedżer Rosjanina – Vadim Finkelstein:

Fedor weźmie udział na najbliższych Mistrzostwach Rosji w Sambo Bojowym. On bardzo chce walczyć, mimo że pobolewa go trochę kolano. Jednakże uraz powoli ustępuje i zamierza wystąpić w mistrzostwach kraju.

Największe osiągnięcia Fedora w tej dyscyplinie to cztery złote krążki i jeden brąz na Mundialach sambo. W poprzednim tygodniu zawodnik pojawił się jako gość honorowy na trzecich Otwartych Mistrzostwach Azji Wschodniej w Sambo, które odbywały się w Seulu:

Na zaproszenie organizatorów byliśmy tam pięć dni w charakterze gości honorowych. Polecieliśmy do Korei Południowej, aby wesprzeć promocję sambo w tym kraju. Fedor jest tam bardzo popularny. Emelianenko przeprowadził kursy mistrzowskie i seminaria dla czołowych koreańskich sambistów.

Bezpośrednio na swojej stronie internetowej również młodszy z braci poinformował, że będzie obecny na imprezie, która odbywać się będzie w moskiewskiej hali Druzhba w pierwszy weekend lutego. Alexander Emelianenko (MMA 18-5) to trzykrotny Mistrz Świata  i srebrny medalista z Pekinu (I Igrzyska Sportów Walki – 2010) w formule Combat Sambo oraz Mistrz Europy w Sambo:

Mam zamiar wystąpić w Mistrzostwach Rosji w Sambo Bojowym, aby uzyskać przepustkę do reprezentowania naszego kraju na mistrzostwach świata czy Europy.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

6 KOMENTARZE

  1. Faktycznie na tym zdjęciu to dziadek Fiodor 🙂 Powodzenia na mistrzostwach 🙂

  2. to jest mróz przecież są w Rosji 😉
    Fiedzia lubi startować w Sambo i chyba już nie wejdzie do UFC bo oni blokują występy na innych imprezach…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.