Niedawny srebrny medalista Mistrzostw Rosji w Sambo Bojowym i rosyjski zawodnik wagi ciężkiej Alexander Emelianenko (MMA 18-5) dopisany został wczoraj do fightcardu marcowej gali M-1 Challenge 31. Tym samym dołączył do takiej legendy jak mistrz ADCC Jeff Monson (MMA 43-13) czy triumfator turnieju KSW Alexey Oleynik (MMA 33-8-1). Rosyjska organizacja informuje, że prowadzi właśnie rozmowy z potencjalnymi rywalami i nazwisko przeciwnika dla młodszego z braci Emelianenko poznamy w najbliższym czasie.

Petersburżanin – weteran japońskiego PRIDE w ostatnich latach nie występuje regularnie na scenie MMA. Pewnie pośrednią przyczyną są różnego rodzaju historie, związane z jego kontrowersyjną osobą (począwszy od problemów z licencją przed Affliction, rzekomą żółtaczką typu B lub C, perypetiami z polską Strefą Walk, powiązaniami z grupami nacjonalistów rosyjskich, a skończywszy na skandalicznym zachowaniu przed Igrzyskami Sportów Walki w Pekinie). Choć i aktualna forma też pozostawia wiele do życzenia promotorom. Bilans walk za miniony rok przedstawia się remisowo. Oba pojedynki młodszy Emelianenko stoczył pod koniec roku. Alexander najpierw został niespodziewanie wyłączony przez Dagestańczyka Magomeda Malikova (MMA 6-1), zaś w grudniu na gali Bushido w Kazachstanie odklepał Tolgena Akylbekova (MMA 3-2). Podsumowując, na chwilę obecną karta walk imprezy, która odbędzie się 16 marca w Sankt Petersburgu wygląda następująco:

Walka wieczoru:
Open.: Jeff Monson (43-13) vs. Alexey Oleynik (33-8-1)

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza M-1 Challenge w wadze półśredniej
77 kg.: Yasubey Enomoto (9-3) vs. Rashid Magomedov (16-1)

Open.: Alexander Emelianenko (18-5) vs. TBA

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

15 KOMENTARZE

 1. No niezła rozpiska: Enomoto, Monson, Emelianenko to szacowne nazwiska 😉

 2. Ciekawie się zapowiada. Zobaczymy kogo dostanie. Może też jakiegoś weterana.

 3. Może Ricco Rodriguez?
  Swoją drogą od walki z Michałem przegrał 2 i wygrał 1 walkę o0

 4. No to w końcu jak to jest z tą jego żółtaczką? Ma ją czy nie? Miał już nigdy nie zawalczyć na zachodzie, ponoć właśnie z powodu tej żółtaczki. W Rosji występuje, ale chyba nawet tam było by to nie możliwe, gdyby był nosicielem.

  Napiszcie co on tam nabroił przed Pekinem? bo jakoś przeoczyłem te informację?

  O ile dobrze pamiętam to opluł i uderzył jakiegoś Chińczyka.
  SZTOS online: http://www.kinofabryka.pl/komedie/sztos.php
  KOKAINOWI KOWBOJE online: http://www.kinofabryka.pl/dokumentalne/kokainowikowboje.php

 5. Napiszcie co on tam nabroił przed Pekinem? bo jakoś przeoczyłem te informację?

 6. W tym momencie jezeli doszłoby do pojedynku Michała z AE obstawiłabym zwycięstwo Polaka, nawet przez KO, a co:)

 7. W tym momencie jezeli doszłoby do pojedynku Michała z AE obstawiłabym zwycięstwo Polaka, nawet przez KO, a co:)

  Nie jesteś sam, ja też. Alex wyraźnie nie jest już w formie, pije zapawne nie mniej niż kaczka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.