Dziś rosyjski serwis federacji M-1 opublikował informację o występie Alexandra Emelianenko (MMA 17-4) na gali M-1 Challenge 28, która odbędzie się już 12 listopada w Astrachaniu. Rosyjski ciężki został zakontraktowany w trybie pilnym, a jego walka ma zastąpić pojedynek o pas M-1 w wadze półśredniej między Rashidem Magomedovem (MMA 11-1) a Shamilem Zavurovem (MMA 18-1). Ten ostatni doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go z astrachańskiego eventu. Jest to wyjątkowy pech, gdyż wcześniej to akurat kontuzja Rashida uniemożliwiła starcie obu Dagestańczyków. Organizatorzy na dziesięć dni przed galą niestety nie znaleźli odpowiedniego przeciwnika dla Magomedova i podjęli decyzję o zaciągnięciu do fightcardu właśnie Alexandra, który przebywa teraz z Fedorem na obozie w Holandii. Kontrowersyjny Sasza przyjął ofertę M-1 i aktualnie trwają poszukiwania przeciwnika dla młodszego z braci Emelianenko. Sprowadzenie rywala ze Stanów Zjednoczonych lub Europy nie wchodzi w grę, ponieważ problemem jest uzyskanie wizy w tak krótkim czasie. Jak informują rosyjscy promotorzy poszukiwania ograniczyli do obszaru byłego Związku Radzieckiego i negocjują już z kilkoma potencjalnymi oponentami.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

18 KOMENTARZE

  1. A myślałem ze nie lubią się tak z Vadimem ze raczej współpraca była niemożliwa.

  2. Cóż… może chociaż rodziny nie wychuja A co do tego, że siwy, to nie czaję tego. W walce z Hendo miał podobnej długości włosy, a nie było widać (aż tyle) siwizny.

    @Sebbeks

    Cóż, sherdog podaje 199, rosyjska wikipedia podaje 193, polska 192.

  3. Powiedzcie mi w jaki sposób Alex ma 199cm wzrostu, przecież Fedor powinien być przy Nim malutki mając 183cm

  4. Komaro M-1 napewno nie zrobi w h u j a, ino jego brat ma spore udzialy w tej organizacji

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.