Rosyjska Federacja Sambo odsunęła Alexandra Emelianenko od udziału we wszystkich zawodach na okres jednego roku. Fighter wysłał zgłoszenie na swój start w Mistrzostwach Rosji Bojowego Sambo, które mają odbyć się pod koniec lutego w Sankt Petersburgu. Rosyjska federacja pokrzyżowała plany sambisty i podjęła decyzję o dyskwalifikacji. Przypomnimy, że Saszka jest trzykrotnym mistrzem świata, mistrzem Europy i mistrzem Rosji w tej dyscyplinie. W imprezie natomiast weźmie udział starszy z braci – Fedor Emelianenko. Tak więc ich prawdopodobne spotkanie na macie nie dojdzie do skutku. Więcej na ten temat po kliknięciu.

„Decyzja o zawieszeniu Alexandra na okres roku jest karą dyscyplinarną. Nie będę mówił o dokładnych powodach, to jest wewnętrzna sprawa naszej federacji. Sądzę, że Emelianenko jeszcze się pokaże, ale teraz my jesteśmy zmuszeni postąpić tak, a nie inaczej.” – powiedział trener reprezentacji Rosji w Sambo – Alexander Konakov.

Emelianenko najprawdopodobniej został zawieszony za swoje nieodpowiednie zachowanie przed olimpiadą sportów walki, która odbywała się w zeszłym roku w Pekinie. Doszło wówczas do zajścia, w którym zdenerwowany Alexander opluł i wymierzył policzek obywatelowi Chin. Oczywiście został zatrzymany przez policję, a przed aresztowaniem uchroniło go tylko to, że jest znanym powszechnie sportowcem.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

13 KOMENTARZE

 1. Hehehe pewnie Chińczyk prowokowal a Alex nie chcąc go uderzyć ocharal go i dal mu plaskacza 🙂

 2. Koniec lutego to nie za wcześnie dla Fedora?
  Ciekawe czy do tego czasu będzie widział na to oko.

 3. hehe Alex zgłasza się pod koniec lutego na zawody sambo, a organizatorzy gali, na której miał się bić w Polsce pod koniec lutego przekładają kolejny raz galę a w oświadczeniu czytamy:
  „W związku z potwierdzoną informacją o kontuzji Alexandera Emelyanenko musimy z przykrością odwołać Galę, która miała się odbyć 25 lutego w Atlas Arena w Łodzi. (…)”
  🙂

 4. Pewnie faszyzuje jak to twierdzi Viacheslac Ryży Tarzan Datsik syn Swaroga. Popatrzecie na zdjęcie przeciez to salut rzymski !!! 😉

 5. hehe Alex zgłasza się pod koniec lutego na zawody sambo, a organizatorzy gali, na której miał się bić w Polsce pod koniec lutego przekładają kolejny raz galę a w oświadczeniu czytamy:
  “W związku z potwierdzoną informacją o kontuzji Alexandera Emelyanenko musimy z przykrością odwołać Galę, która miała się odbyć 25 lutego w Atlas Arena w Łodzi. (…)”

  Laughing

 6. I pomyslec ze maja tego samego ojca 😐 … ciekaw jestem czy Fiodor startuje bo CHCE sie bic czy to sprawa jakiegos tam „honoru” .

 7. Przecież Ruscy i Chinole się lubią za taki incydent pewnie jeszcze mu Chińskie władze zapłaciły 😀 bo zmotywował obywatela do pracy !

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.