Aktualna mistrzyni kategorii słomkowej UFC, Weili Zhang, wyzwała na pojedynek na UFC 300 inną mistrzynię organizacji, Alexę Grasso. Meksykanka zareagowała na jej słowa, akceptując wyzwanie.

Weili Zhang to obecna mistrzyni kategorii słomkowej UFC, która szuka nowych wyzwań. Chinka po ostatniej wygranej z Amandą Lemos chciałaby zmierzyć się o drugi pas mistrzowski. Zhang na Instagramie wyzwała na pojedynek Alexę Grasso, a Meksykanka zaakceptowała jej wyzwanie.

Zhang: Cześć mistrzyni, może fani chcieliby zobaczyć naszą walkę na UFC 300.

Grasso: Bardzo cię podziwiam! Chciałabym bronić pas mistrzowski przeciwko tobie. Zrobisz limit kategorii muszej?

Zhang: Zróbmy to! Mogę przejść do kategorii muszej. Dana White, UFC, zróbmy taką walkę.

Zhang (24-3 MMA) po dwóch przegranych z rzędu z Rose Namajunas w 2021 roku, wróciła na zwycięskie tory i wygrała trzy walki. Na swoim koncie ma ona zwycięstwa z m.in. Joanną Jędrzejczyk, Carlą Esparzą czy Jessicą Andrade. Chinka może pochwalić się świetną statystyką jak na zawodniczkę kategorii słomkowej – aż 19 z 24 wygranych zdobywała przez skończenia przed czasem. Obecnie zajmuje ona 2. miejsce w rankingu bez podziału na kategorie wagowe UFC, a numerem 1. jest właśnie Alexa Grasso. Meksykanka w ostatniej walce zremisowała z Valentiną Shevchenko. W ostatnich 6 pojedynkach jej bilans to 5-0-1.