Mistrzowska walka w kategorii piórkowej UFC nie odbędzie się na zbliżającej się gali UFC 260, 27 marca w Las Vegas.

Alexander Volkanovski w obronie swojego tytułu mistrzowskiego dywizji do 66 kilogramów ma zmierzyć się z Brianem Ortegą. Do walki obu panów miało dojść na UFC 260 już w następny weekend. Teraz jednak z powodu zachorowania na COVID-19 mistrza kategorii piórkowej organizacji, walka będzie musiała zostać przeniesiona na inny termin. Volkanovski na swoim profilu na Twitterze napisał kilka słów na temat swojej obecnej sytuacji.

Niestety test wykazał, że jestem chory na COVID-19 i moja walka na UFC 260 została odwołana i odbędzie się w innym terminie. Test był negatywny kiedy wyleciałem z Australii, kolejny negatywny wynik dał test przed wejściem do bezpiecznej strefy UFC, ale ostatni okazał się być pozytywny. Pracowaliśmy bardzo ciężko żeby przygotować się na ten pojedynek i jestem załamany, że tak się stało. Przestrzegałem wszelkich zasad bezpieczeństwa, ale tym razem tak miało po prostu być. Dziękuję wszystkim w Stanach za wsparcie, za pozytywne wiadomości od fanów z domu. Wrócę silniejszy.

Ortega (MMA 15-1) szansę walki o najwyższe trofeum otrzyma dzięki fantastycznemu zwycięstwu nad Chan Sung Jungiem w październiku ubiegłego roku. Konfrontacja z „Koreańskim Zombie” była dla niego powrotem do startów po pierwszej przegranej w zawodowej karierze, którą zadał mu Max Holloway. Na ten moment nie wiadomo kiedy odbędzie się starcie „T-City” z Volkanovskim (22-1 MMA). Mistrz na swoim koncie ma wygrane z m.in. Maxem Hollowayem czy Chadem Mendesem. W ostatnim pojedynku wygrał właśnie z „Blessed” na UFC 251 w lipcu 2020 roku, lecz walka nie obyła się bez kontrowersji. Wielu fanów sądziło, że to Hawajczyk powinien wygrać walkę przez decyzję sędziowską. W przyszłości może dojść do trzeciego pojedynku obu panów, lecz najpierw „The Great” będzie musiał poradzić sobie z niebezpiecznym Ortegą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.