Zaraz po walce na UFC 284, Alexander Volkanovski i Islam Makhachev umówili się na kolejne starcie w oktagonie „Ultimate Fighting Championship”. Volkanovski jest gotowy na rewanż z Makhachevem, który miałby odbyć się potencjalnie w Abu Dhabi przy kibicach Rosjanina.

Volkanovski spróbował swoich sił w kategorii lekkiej i chciał zostać podwójnym mistrzem UFC. Obecny mistrz kategorii piórkowej świetnie radził sobie z Makhachevem, a na koniec pojedynku na UFC 284 w lutym tego roku w Australii był przekonany, że zostanie zwycięzcą przez decyzję sędziowską. Ci jednak orzekli inaczej i przez werdykt zwyciężył Makhachev broniąc swojego tytułu. Zobaczcie kulisy gali z perspektywy „The Great” oraz krótką wymianę zdań obu panów na temat rewanżu.

Volkanovski: Powinniśmy to zrobić znowu?

Makhachev: Oczywiście.

Volkanovski: Może Abu Dhabi.

Makhachev: Tak.

Volkanovski: Zasługujesz na walkę w Abu Dhabi. Teraz moja kolej, żeby mnie wybuczeli.

Nie wiadomo czy UFC będzie zainteresowane zorganizowaniem natychmiastowego rewanżu obu panów. Na tej samej gali widzieliśmy jak tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej, czyli teoretycznie przepustkę do walki z Volkanovskim, wygrywa Yair Rodriguez, pokonując przed czasem Josha Emmetta. „El Pantera” mógłby być więc następnym rywalem Australijczyka. Jeśli chodzi o Makhacheva, ten nie ma klarownego pretendenta w swojej kategorii wagowej. Mówi się, że Beneil Dariush zmierzy się w następnej walce dopiero w maju z Charlesem Oliveirą, a na marcowej gali UFC 286 zobaczymy starcie Rafaela Fizieva z Justinem Gaethje’em. Być może któryś z nich będzie następnym pretendentem w kategorii lekkiej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,598 komentarzy 68,536 polubień

Kozojebcy nie powinny walczyć u siebie bo tam przekręty idą, niech Alex nie będzie głupi.

Odpowiedz polub

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,127 komentarzy 13,115 polubień

Alex pokazuje, że jest prawdziwym mistrzem. Postawa honorowa, ale @BogdanJanusz może mieć rację.

Odpowiedz 1 Like