Tom Aspinall z chęcią przywitałby Alexa Pereirę w kategorii ciężkiej UFC. Najpierw jednak Anglik musi wygrać z Curtisem Blaydesem na UFC 304, 28 lipca w Manchesterze.

Alex Pereira to obecny mistrz kategorii półciężkiej UFC, który w przeszłości wspominał o przejściu do kategorii ciężkiej. Brazylijczyk ostatnio wygrał z Jirim Prochazką i znowu pojawiły się głosy o jego występie w królewskiej dywizji. W rozmowie z talkSPORT na temat potencjalnego zestawienia z Poatanem wypowiedział się aktualny, tymczasowy mistrz kategorii ciężkiej, Tom Aspinall.

Tak jak mnie znacie, nie boję się walki z kimkolwiek. Jeśli UFC chce takiego zestawienia, z chęcią je zrobię. Jako elitarny zawodnik, nie mogę nie być pod wrażeniem tego co zrobił Alex Pereira w ostatnie lata swojej kariery. Kilka lat temu nikt nie wiedział kim on jest, a teraz jest jedną z największych gwiazd w MMA. Jeden z najlepszych zawodników w historii UFC. Naprawdę szanuję to czego dokonał.

Chcę z nim walczyć i jestem pewien, że będziemy mieli na to odpowiedni czas i miejsce. Nie zamierzam jednak wybiegać w przyszłość, bo walczę teraz z Curtisem Blaydesem i jeśli UFC będzie chciało zestawienia z Alexem w przyszłości to oczywiście to zrobię.

31-letni Aspinall (14-3 MMA) w swojej karierze Anglik wygrywał z m.in. Sergeiem Pavlovichem, Marcinem Tyburą, Alexandrem Volkovem czy Andreiem Arlovskim. Wszystkie wygrane zdobywał przez skończenia przed czasem. Aspinall to obecnie numer 12. rankingu bez podziału na kategorie wagowe UFC. W przeszłości bił się już z Curtisem Blaydesem – przegrał przez TKO doznając kontuzji zaledwie kilkanaście sekund po rozpoczęciu walki w 2022 roku. Jeśli chodzi o przejście Pereiry do kategorii ciężkiej, nie wiadomo czy odbędzie się to już w następnej walce Brazylijczyka. Być może w kolejnym pojedynku zmierzy się on drugi raz z naszym rodakiem, Janem Błachowiczem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,518 komentarzy 114,870 polubień
Avatar of bill boży
bill boży

Brutaal
Middleweight

574 komentarzy 2,716 polubień

Jako elitarny zawodnik…

:pociesznymirek:

Odpowiedz polub

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

6,134 komentarzy 24,218 polubień

Nie dziwię się, że chce. Tak jak lubię Alka, tak Tomek robi mu w klatce bliźniaki i zwiększa domowy budżet Brazylijczyka o 1600+ :fjedzia:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Risky
Risky

UFC
Middleweight

10,417 komentarzy 36,629 polubień

:pociesznymirek:

Translatorowi wciąż daleko do bycia elitarnym zawodnikiem.

Odpowiedz 1 Like