Jiri Prochazka zarzucił Alexowi Pereirze, że ten używa magii i rytuałów z szamanami, aby zdobyć przewagę nad nim w oktagonie UFC. Poatan odniósł się do słów rywala, z którym zmierzy się już w ten weekend na UFC 303 w Las Vegas.
Już w ten weekend dojdzie do wielkiej walki w kategorii półciężkiej UFC. Na UFC 303 w T-Mobile Arena w Las Vegas mistrz dywizji do 93 kilogramów organizacji, Alex Pereira, zmierzy się drugi raz w karierze z krótkim wyprzedzeniem z Jirim Prochazką. Brazylijczyk i Czech zgodzili się na pojedynek po tym jak Conor McGregor wypadł z wydarzenia przez kontuzję. Przed rewanżem, Prochazka wypowiedział się w podcaście The MMA Hour na temat swojego przeciwnika – Czech wierzy, że ten używa rytuałów i magii, żeby zdobyć przewagę w oktagonie.
Wszyscy wiedzą, że on pracuje z szamanami, prawda? Ma duchową pomoc od ludzi z miejsca, w którym się urodził. Wierzę w to, ale wierzę ten w najlepszy występ, w występ człowieka tu i teraz, bez magii, zobaczymy czy Alex nadal będzie tak robił – bo jak widać to działa – ale ja wierzę w czystą rywalizację i chcę wygrać bez takiego wsparcia.
Czeski Samuraj ponownie skomentował działania Poatana przed galą:
Wszyscy to wiedzą. On robi rytuały przed walką. Wszyscy mogą to poczuć, co jest wokół niego, co się dzieje. Myślę, że Alex nie może bez tego walczyć więc używa tego normalnie w walce. Zobaczymy. Teraz mam dla niego wyzwanie – walczmy czysto, bez żadnego wsparcia… Czegokolwiek. Niech wielka moc będzie w klatce i zobaczymy kto jest najlepszy na świecie w czystej rywalizacji – to tyle.
Pereira odniósł się do słów Prochazki w rozmowie z dziennikarzami przed UFC 303.
Każdy ma swoje dusze. Nie jesteśmy tylko mięsem i kośćmi. Ja znalazłem swoje, jeśli on tego nie zrobił albo w to nie wierzy, to nie moja wina.
36-letni Pereira (10-2 MMA) pokonał Jiriego Prochazkę na UFC 295 w listopadzie tamtego roku przez TKO w 2. rundzie starcia. Poatan wygrał trzy walki z rzędu. W swojej karierze pokonywał m.in. Jana Błachowicza czy Israela Adesanyę. Aż 8 z 10 wygranych w przeszłości zdobywał przez skończenia przed czasem. Obecnie zajmuje on 4. miejsce w rankingu bez podziału na kategorie wagowe UFC.
31-letni Prochazka (30-4-1 MMA) tylko raz w swojej karierze wygrał przez decyzję sędziowską. 29 z 30 wygranych zdobywał przez skończenia przed czasem. W oktagonie UFC wygrywał z m.in. Gloverem Teixeirą czy Dominickiem Reyesem. Po wygranej z Aleksandarem Rakiciem zajmuje 1. miejsce w rankingu dywizji do 93 kilogramów UFC. W przeszłości Czech był mistrzem organizacji RIZIN.
47 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Vale Tudo Open
NoLife FC
UFC Welterweight
UFC Featherweight
Loża Szyderców
BAMMA Welterweight
KSW Heavyweight
Bellator Lightweight
ONE FC Heavyweight
WSOF Bantamweight
PRIDE FC Heavyweight
M-1 Global Heavyweight
Legacy FC Flyweight
Loża Szyderców
WSOF Bantamweight
UFC Strawweight
UFC Middleweight
Bellator Lightweight
BAMMA Lightweight
Error Fighters Extreame
KSW Featherweight
UFC Strawweight
Legacy FC Bantamweight
UFC Bantamweight
BAMMA Heavyweight
UFC Featherweight
UFC Middleweight
UFC Middleweight
UFC Bantamweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/74666/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>